Kalanick verkoopt weer aandelen Uber
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig topman en medeoprichter van technologiebedrijf Uber, Travis Kalanick, heeft nog eens miljoenen aandelen in het bedrijf achter de taxi-app verkocht. Vorige week zette hij ook al een aanzienlijk deel van zijn aandelen in de markt.
De verkopen komen op het moment dat er een einde is gekomen aan de zogeheten lock-upperiode. Hij mocht sinds de beursgang 180 dagen lang geen aandelen van de hand doen. Die periode liep onlangs af. De verkoop van ongeveer een derde van zijn aandelen Uber deze maand leverde hem tot nu toe een bedrag van 882 miljoen dollar op. Dat geld steekt bij deels in andere bedrijven.
Kalanick stond van 2010 tot 2017 aan het hoofd van Uber. Hij legde zijn functie neer na kritiek op de bedrijfscultuur bij het bedrijf, waaronder beschuldigingen dat hij niets zou hebben gedaan met meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag. Hij is nog wel in dienst bij Uber.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Shell stond donderdag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern zag de nettowinst flink stijgen in het vierde kwartaal van 2025 door opbrengsten uit de verkoop van onderdelen. Zonder die opbrengsten realiseerde Shell echter het zwakste kwartaalresultaat in bijna vijf jaar door de lagere olie- en gasprijzen. Het concern keert wel meer dividend uit en gaat opnieuw voor 3,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel verloor 2 procent.
14 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk gaat duizend kantoorbanen schrappen om de kosten te drukken. Dat komt neer op 15 procent van de functies binnen de ondersteunende afdelingen en minder dan 1 procent van het totale personeelsbestand.
23 minuten geledenSANTA MONICA (ANP) - Het aantal maandelijks actieve gebruikers van de socialemedia-app Snapchat in Nederland is gegroeid naar meer dan 6 miljoen. Dat komt neer op ongeveer een op de drie Nederlanders, stelt een woordvoerder van de app, die vooral onder jongeren populair is.
38 minuten geledenVEGHEL (ANP) - Groothandelsketen Sligro heeft in 2025 meer winst geboekt ondanks het wegvallen van de tabaksverkopen. Het bedrijf zag de nettowinst vorig jaar stijgen naar 30 miljoen euro, van 24 miljoen euro in 2024. Volgens topman Koen Slippens lieten de afzetmarkten een voorzichtig herstel zien. Ook kostenbesparingen droegen bij aan de winstgroei.
48 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Sony profiteert ervan dat de vraag naar de PlayStation 5-console relatief hoog blijft. Het Japanse entertainmentconcern heeft mede daarom zijn winstverwachting verhoogd.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse identiteitscontrolebedrijf Duna heeft in een nieuwe investeringsronde 30 miljoen euro opgehaald om verder te kunnen groeien. Het fintechbedrijf biedt software waarmee organisaties de identiteit van hun zakelijke klanten kunnen controleren. Duna kreeg in korte tijd klanten als Brand New Day Bank, Bol en de Zweedse SVEA Bank.
1 uur geledenVEGHEL (ANP) - Groothandelsketen Sligro heeft in 2025 meer winst geboekt ondanks het wegvallen van de tabaksverkopen. Het bedrijf zag de nettowinst vorig jaar stijgen naar 30 miljoen euro, van 24 miljoen euro in 2024. Volgens topman Koen Slippens lieten de afzetmarkten een voorzichtig herstel zien. Ook kostenbesparingen droegen bij aan de winstgroei.
1 uur geleden