Kajaksprintsters Vorsselman en Konijn worden laatste in finale
VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - Kajaksprintsters Ruth Vorsselman en Selma Konijn zijn op de Olympische Spelen achtste en laatste geworden in de finale van de K2. Het Nederlandse duo kwam geen moment in de buurt van de medailles op de roeibaan bij Vaires-sur-Marne.
Vorsselman (27) en Konijn (25) hadden zich met de derde tijd voor de finale geplaatst.
Het goud ging naar Lisa Carrington en Alicia Hoskin uit Nieuw-Zeeland, vooraf al beschouwd als de favorieten voor de olympische titel. Tamara Csipes en Alida Dora Gazso uit Hongarije pakten zilver en het brons ging naar de Duitse combinatie Paulina Paszek/Jule Marie Hake en het Hongaarse duo Noémi Pupp/Sara Fojt. De nummers 3 hadden dezelfde tijd.
3,98 seconden
Vorsselman en Konijn, die halverwege de race ook achtste lagen, moesten 3,98 seconden toegeven op Carrington en Hoskin.
Het Nederlandse K2-koppel volgde met de olympische deelname het duo Jan Dirk Nijkamp en Marc Weijzen op, die in 1992 in Barcelona actief waren. De laatste sprintmedaille voor Nederland dateert van 1988, toen Annemarie Cox en Annemiek Derckx in Seoel een bronzen medaille veroverden.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
5 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
19 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
20 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
1 dag geleden