Kajaksprintsters Vorsselman en Konijn worden laatste in finale
VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - Kajaksprintsters Ruth Vorsselman en Selma Konijn zijn op de Olympische Spelen achtste en laatste geworden in de finale van de K2. Het Nederlandse duo kwam geen moment in de buurt van de medailles op de roeibaan bij Vaires-sur-Marne.
Vorsselman (27) en Konijn (25) hadden zich met de derde tijd voor de finale geplaatst.
Het goud ging naar Lisa Carrington en Alicia Hoskin uit Nieuw-Zeeland, vooraf al beschouwd als de favorieten voor de olympische titel. Tamara Csipes en Alida Dora Gazso uit Hongarije pakten zilver en het brons ging naar de Duitse combinatie Paulina Paszek/Jule Marie Hake en het Hongaarse duo Noémi Pupp/Sara Fojt. De nummers 3 hadden dezelfde tijd.
3,98 seconden
Vorsselman en Konijn, die halverwege de race ook achtste lagen, moesten 3,98 seconden toegeven op Carrington en Hoskin.
Het Nederlandse K2-koppel volgde met de olympische deelname het duo Jan Dirk Nijkamp en Marc Weijzen op, die in 1992 in Barcelona actief waren. De laatste sprintmedaille voor Nederland dateert van 1988, toen Annemarie Cox en Annemiek Derckx in Seoel een bronzen medaille veroverden.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië kwam alleen over de eindstreep in Oudenaarde nadat hij zijn concurrenten een voor een van zich had afgeschud. Mathieu van der Poel werd tweede, de derde plaats was voor Remco Evenepoel.
17 minuten geledenOUDENAARDE (ANP/Belga) - De wielrenners die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen het rode licht van een spoorwegovergang negeerden, worden strafrechtelijk vervolgd. Dat meldt het Belgische persbureau Belga op basis van de openbaar aanklager van de provincie Oost-Vlaanderen. Het gaat om enkele tientallen renners.
1 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy wil in de voetsporen treden van Tiger Woods, Jack Nicklaus en Nick Faldo, grootheden in de sport die de Masters twee keer achter elkaar wonnen. "Ik weet dat prolongeren van de Masters-titel vrij zeldzaam is, maar het is wel iets wat ik heel graag wil", zei de 36-jarige Noord-Ier in aanloop naar het fameuze majortoernooi, dat donderdag begint. "Ik heb het toernooi al eens gewonnen en ik denk dat dat het wat makkelijker maakt om opnieuw te winnen."
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Lorena Wiebes is er "nog niet helemaal" aan gewend dat ze tot de topfavorieten behoort in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de Nederlands kampioen voor de start van de koers in Oudenaarde.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel beseft dat het niet makkelijk wordt om voor de vierde keer de Ronde van Vlaanderen te winnen. Dat zei de Nederlandse wielrenner bij de start van de Vlaamse voorjaarsklassieker in Antwerpen bij Sporza. Hij tipt Tadej Pogacar als de favoriet. De Sloveen won vorig jaar en in 2023.
6 uur geledenEIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
23 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
1 dag geleden