Kajaksprintsters Vorsselman en Konijn worden laatste in finale
VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - Kajaksprintsters Ruth Vorsselman en Selma Konijn zijn op de Olympische Spelen achtste en laatste geworden in de finale van de K2. Het Nederlandse duo kwam geen moment in de buurt van de medailles op de roeibaan bij Vaires-sur-Marne.
Vorsselman (27) en Konijn (25) hadden zich met de derde tijd voor de finale geplaatst.
Het goud ging naar Lisa Carrington en Alicia Hoskin uit Nieuw-Zeeland, vooraf al beschouwd als de favorieten voor de olympische titel. Tamara Csipes en Alida Dora Gazso uit Hongarije pakten zilver en het brons ging naar de Duitse combinatie Paulina Paszek/Jule Marie Hake en het Hongaarse duo NoƩmi Pupp/Sara Fojt. De nummers 3 hadden dezelfde tijd.
3,98 seconden
Vorsselman en Konijn, die halverwege de race ook achtste lagen, moesten 3,98 seconden toegeven op Carrington en Hoskin.
Het Nederlandse K2-koppel volgde met de olympische deelname het duo Jan Dirk Nijkamp en Marc Weijzen op, die in 1992 in Barcelona actief waren. De laatste sprintmedaille voor Nederland dateert van 1988, toen Annemarie Cox en Annemiek Derckx in Seoel een bronzen medaille veroverden.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
8 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
9 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
11 uur geleden