Kahn sceptisch over zomertransfers Bayern München
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München houdt zich komende zomer wellicht afzijdig op de transfermarkt. Bestuurslid Oliver Kahn benadrukt dat het ook voor Bayern, één van de rijkste clubs ter wereld, onzekere tijden zijn vanwege de coronacrisis. "Het kan een optie zijn om komende zomer geen enkele speler te kopen", zei Kahn op de Duitse tv.
"We hebben door de uitbraak van deze crisis gezien hoe kwetsbaar het profvoetbalsysteem is. Ik denk dat heel veel clubs, ook in Europa, nu met veel vraagtekens zitten. Hoe gaat het na de coronacrisis verder? Wat betekent dat financieel?", aldus de oud-doelman, sinds begin dit jaar bestuurslid. Het is de bedoeling dat hij Karl-Heinz Rummenigge op 1 januari 2022 opvolgt als bestuursvoorzitter van de Duitse kampioen.
Bayern München probeert al maanden om Leroy Sané over te nemen van Manchester City. De Duitse vleugelspits ligt nog tot de zomer van 2021 vast bij City, maar hij weigert zijn contract te verlengen. Bayern zou hem komend zomer voor naar verluidt tussen de 40 en 50 miljoen euro kunnen overnemen.
Huidige selectie
"In de huidige tijd is ook 30 of 40 miljoen euro geen 'peanuts', voor welke speler dan ook", aldus Kahn. "Ik ben er nogal sceptisch over dat er komende zomer veel miljoenentransfers worden gedaan."
De 'Rekordmeister' probeert vooral de huidige selectie intact te houden. Thomas Müller en Manuel Neuer verlengden al hun contract, nu probeert de club ook David Alaba en Thiago langer aan zich te binden. "Bij ons weten de spelers wat ze hebben. Daarmee hebben we nu een goed argument om ze te overtuigen om te blijven."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV gunt Joey Veerman een transfer naar Borussia Dortmund. "Ik heb ook bij Dortmund gewerkt en ik weet wat voor een mooie club dat is", zei hij na een nipte uitzege op Excelsior (1-2). "Maar ik weet daar verder niets van. Ik zit nu over iets te kletsen waar ik niets van weet. Dus dat heeft geen zin."
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur (3-1) gewonnen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft de eerste competitiezege van het nieuwe seizoen binnen. De titelverdediger uit Eindhoven won de uitwedstrijd tegen Excelsior (1-2), na een teleurstellend gelijkspel vorige week in het thuisduel met Fortuna Sittard (2-2).
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - AZ is het seizoen voortvarend begonnen. De winnaar van de Johan Cruijff Schaal won ook de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (1-4), na een zege vorig weekend voor eigen publiek op ADO Den Haag (2-0).
8 uur geledenTILBURG (ANP) - NEC heeft in de tweede helft ver afstand genomen van Willem II in Tilburg (1-4). De club kan zich nu richten op de thuiswedstrijd van woensdag tegen Bodø/Glimt in de play-offs van de Champions League.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Ferran Torres maakt de overstap van FC Barcelona naar Paris Saint-Germain. Dat hebben beide clubs zaterdag bekendgemaakt. De 26-jarige aanvaller, die deze zomer met Spanje wereldkampioen werd, heeft in Parijs getekend tot 2031.
18 uur geledenVELSEN (ANP) - Sparta Rotterdam heeft bij Telstar de eerste overwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Rogier Meijer won in Velsen met 3-1. Marvin Young, Nökkvi Thórisson en Robin van Cruijsen scoorden voor Sparta. Abdelnour Soualhia maakte een doelpunt voor Telstar.
1 dag geleden