Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kadyrov zweert wraak na eerste droneaanval op Tsjetsjenië

Kadyrov zweert wraak na eerste droneaanval op Tsjetsjenië

GROZNY (ANP/RTR) - De Tsjetsjeense leider Ramzan Kadyrov heeft gezworen wraak te nemen op Oekraïne na een droneaanval op een militair opleidingscentrum. Oekraïne valt geregeld Russisch grondgebied aan sinds de Russen hun land binnenvielen, maar dit was de eerste keer dat het Zuid-Russische Tsjetsjenië getroffen werd.

"Ze hebben ons gebeten en nu zullen wij ze vernietigen", zei Kadyrov in een video die gepubliceerd werd door het Russische staatspersbureau RIA Novosti. "We zullen ze in de zeer nabije toekomst het soort wraak laten zien waar ze niet eens van kunnen dromen."

De Tsjetsjeense leider zei eerder al dat het getroffen gebouw, vernoemd naar president Vladimir Poetin, leeg was op het moment van de inslag. Het dak zou vlam hebben gevat, maar het vuur is volgens Kadyrov inmiddels geblust.

Deelrepubliek

Kadyrov bestuurt de Kaukasische deelrepubliek al zeventien jaar met harde hand en is een trouwe bondgenoot van Poetin. De president was afgelopen augustus voor het eerst sinds 2011 te gast in Tsjetsjenië en volgens de Oekraïense krant The Kyiv Independent bezocht hij toen ook het militair opleidingscentrum dat nu geraakt is.

De politiek leider heeft ook Tsjetsjeense troepen naar Oekraïne gestuurd om voor de Russische krijgsmacht te vechten. Volgens The Kyiv Independent vechten aan de andere kant ook anti-Russische Tsjetsjenen vrijwillig voor de Oekraïners.

Meer uit Buitenland

Spanje sluit zich niet aan bij Trumps Vredesraad

BRUSSEL (ANP/DPA) - Premier Pedro Sánchez heeft gezegd dat Spanje zich niet aansluit bij de door de Amerikaanse president Donald Trump opgerichte Vredesraad, een initiatief dat volgens critici de Verenigde Naties ondermijnt. "We stellen de uitnodiging op prijs, maar we wijzen deze af", zei Sánchez tegen verslaggevers na een EU-top in Brussel.

38 minuten geleden
Trump: Amerikaanse vloot is op weg naar Iran

AIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.

4 uur geleden
Von der Leyen: snel meer investeren in Arctische veiligheid

BRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."

4 uur geleden
Costa na top: EU zal lidstaten blijven verdedigen tegen dwang

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.

5 uur geleden
Trump over blauwe plekken: hand gestoten aan tafel

AIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.

6 uur geleden
Oekraïne: moeilijkste dag voor stroomvoorziening sinds eind 2022

KYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.

9 uur geleden
EU-buitenlandchef: onze betrekkingen met VS hebben klap gekregen

BRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.

10 uur geleden