Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kadyrov zweert wraak na eerste droneaanval op Tsjetsjenië

Kadyrov zweert wraak na eerste droneaanval op Tsjetsjenië

GROZNY (ANP/RTR) - De Tsjetsjeense leider Ramzan Kadyrov heeft gezworen wraak te nemen op Oekraïne na een droneaanval op een militair opleidingscentrum. Oekraïne valt geregeld Russisch grondgebied aan sinds de Russen hun land binnenvielen, maar dit was de eerste keer dat het Zuid-Russische Tsjetsjenië getroffen werd.

"Ze hebben ons gebeten en nu zullen wij ze vernietigen", zei Kadyrov in een video die gepubliceerd werd door het Russische staatspersbureau RIA Novosti. "We zullen ze in de zeer nabije toekomst het soort wraak laten zien waar ze niet eens van kunnen dromen."

De Tsjetsjeense leider zei eerder al dat het getroffen gebouw, vernoemd naar president Vladimir Poetin, leeg was op het moment van de inslag. Het dak zou vlam hebben gevat, maar het vuur is volgens Kadyrov inmiddels geblust.

Deelrepubliek

Kadyrov bestuurt de Kaukasische deelrepubliek al zeventien jaar met harde hand en is een trouwe bondgenoot van Poetin. De president was afgelopen augustus voor het eerst sinds 2011 te gast in Tsjetsjenië en volgens de Oekraïense krant The Kyiv Independent bezocht hij toen ook het militair opleidingscentrum dat nu geraakt is.

De politiek leider heeft ook Tsjetsjeense troepen naar Oekraïne gestuurd om voor de Russische krijgsmacht te vechten. Volgens The Kyiv Independent vechten aan de andere kant ook anti-Russische Tsjetsjenen vrijwillig voor de Oekraïners.

Meer uit Buitenland

Netanyahu stemt in met staakt-het-vuren in Libanon

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.

22 minuten geleden
Iraanse bronnen: Iran en VS werken aan tijdelijke overeenkomst

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.

2 uur geleden
Trump kondigt bestand aan tussen Libanon en Israël

WASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.

2 uur geleden
Hegseth waarschuwt Iran: we zijn klaar voor hervatting strijd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.

5 uur geleden
Paus hekelt 'tirannen die miljarden aan wapens verspillen'

BAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".

6 uur geleden
Medewerkers Hongaars persbureau in verzet na nederlaag Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.

6 uur geleden
Nieuwe reddingspoging begonnen voor gestrande walvis Timmy

WISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.

7 uur geleden