Kadaster: investeerders hebben meer woningen verkocht dan gekocht
APELDOORN (ANP) - Investeerders hebben in het derde kwartaal van dit jaar meer woningen van de hand gedaan dan zij kochten, meldt het Kadaster. Die trend is al langer gaande, omdat nieuwe regels van de overheid verhuuractiviteiten minder aantrekkelijk maken. Zo spelen de verhoogde overdrachtsbelasting, de opkoopbescherming, de regels in box 3 en de Wet betaalbare huur hierbij een rol.
Zowel het aantal aankopen als verkopen door investeerders stijgt sinds het begin van dit jaar, maar in juli, augustus en september nam het aantal verkochte woningen sterker toe dan het aantal aangekochte woningen. Investeerders verkochten 57 procent meer woningen en kochten 22 procent meer woningen ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder.
Investeerders deden in het derde kwartaal 12.200 woningen van de hand, ongeveer 250 woningen meer dan een kwartaal eerder. Met name kleine particuliere investeerders verkochten meer woningen. Bedrijfsmatige investeerders verkochten juist 5 procent minder woningen vergeleken met het voorgaande kwartaal.
In de vier grootste steden, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht, verkochten particuliere investeerders ruim 1700 woningen en kochten ze er minder dan 300. Bedrijfsmatige investeerders verkochten ook net zoveel woningen en kochten er ongeveer 750. Volgens het Kadaster speelde de ingevoerde opkoopbescherming in die steden een belangrijke rol bij de afname van het aantal aankopen, omdat investeerders door deze regels bepaalde woningen niet meer mogen kopen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM waarschuwen reizigers vrijdag voor vertragingen en annuleringen door winters weer en sterke wind. Volgens de website van Schiphol zijn er zeker tientallen vluchten geschrapt.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Bijna alle nieuwe auto's die vorig jaar werden verkocht in Noorwegen waren elektrisch aangedreven. Volgens de Noorse wegenautoriteit was 96 procent van de nieuw verkochte personenauto's volledig elektrisch. Dat was een jaar eerder nog 89 procent.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse netwerk van handelskamers heeft opgeroepen tot een verandering in het klimaat- en energiebeleid bij de oosterburen, met de waarschuwing dat de huidige koers grote delen van de Duitse industrie kan schaden. "Ik denk dat we nu hebben ingezien hoe de weg die we volgen, zonder correctie, belangrijke delen van de industrie kapotmaakt", zei Peter Adrian, voorzitter van de Duitse Kamer van Industrie en Handel (DIHK), tegen het Duitse persbureau dpa.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag, op de eerste handelsdag van het nieuwe beursjaar 2026, met winst geopend. Op nieuwjaarsdag waren de Europese beurzen gesloten. Ook op Wall Street wordt de handel hervat na een vrije dag voor handelaren op donderdag.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verdient veel meer dan alleen het basissalaris dat de ECB jaarlijks bekendmaakt. Dat schrijft de Financial Times na eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant verdient de Française daardoor bijna vier keer zoveel als het Amerikaanse centralebankhoofd Jerome Powell.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Franse postbedrijf La Poste is donderdag voor de tweede keer in korte tijd getroffen door een cyberaanval. De onlinediensten waren op nieuwjaarsdag daardoor tijdelijk moeilijk bereikbaar. Een soortgelijk incident verstoorde eerder al de pakjesafhandeling tijdens de kerstperiode.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie heeft in december een iets minder sterke groei laten zien dan in november. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Volgens de onderzoekers was er een minder grote groei van het aantal nieuwe orders, wat zorgde voor een daling van de productieomvang.
5 uur geleden