Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Kabinetsplannen voor huursector zijn onvoldoende'

'Kabinetsplannen voor huursector zijn onvoldoende'

AMSTERDAM (ANP) - De plannen van het kabinet voor de huursector zijn niet genoeg om de wooncrisis op te heffen. Dat zegt de Woonbond die erop wijst dat er nog altijd 1,5 miljard euro bij de woningcoroporaties wordt weggehaald via de verhuurderheffing en dat dit geld niet in woningen geïnvesteerd kan worden. Volgens directeur Zeno Winkels van de Woonbond worden "een enorme woningnood en torenhoge huurprijzen" de grootste erfenis van dit kabinet.

Ook koepel van woningcorporaties Aedes vindt dat de stappen van het kabinet niet meer dan lapmiddelen zijn. Voorzitter Martin van Rijn ziet wel goede wil bij het kabinet, maar constateert dat structurele oplossingen uitblijven. "Die belangrijke opdracht blijft dus liggen voor het volgende kabinet."

Positief vindt Van Rijn onder meer dat de woningcorporaties de komende jaren zich ook op middenhuur mogen richten. "We willen al jaren aan de slag om het tekort aan betaalbare middenhuurwoningen aan te pakken. Maar over drie jaar is de woningnood nog niet opgelost. Woningzoekenden hebben veel meer aan een permanente oplossing."

NVM

Makelaarsvereniging NVM rekent dat 661.500 mensen op zoek zijn naar een woning en vindt dat die niet langer meer in de kou kunnen blijven staan. "De tijd van plannen maken en gesprekken voeren moet nu echt leiden tot het bouwen van meer woningen", aldus voorzitter Onno Hoes, die dat als de enige manier ziet om woningen weer betaalbaar te maken. De stappen die het kabinet zet, zoals een financiële injectie om de woningmarkt vlot te trekken zijn "een mooie eerste stap", volgens Hoes.

De NVM-voorzitter wil dat de woningnood hoger op de politieke agenda terechtkomt. "Het oplossen van de woningnood is goed voor álle Nederlanders. Het bouwen van huizen levert namelijk ook banen op, zorgt voor een versnelling in de verduurzaming van woningen en jaagt de economie fors aan. Juist nu in het ‘coronatijdperk’ is dat van groot belang."

Vereniging Eigen Huis is blij dat de overheid de regie voor de bouw van nieuwe woningen naar zich toetrekt, maar noemt de regie op de betaalbaarheid van verduurzaming van woningen "onvoldoende". Ook denkt VEH dat de situatie pas structureel zal kunnen verbeteren als er fors meer nieuwe woningen worden bijgebouwd.

Meer uit Binnenland

Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

3 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

3 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

3 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

3 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

4 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

6 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

6 uur geleden