'Kabinetsplannen voor huursector zijn onvoldoende'
AMSTERDAM (ANP) - De plannen van het kabinet voor de huursector zijn niet genoeg om de wooncrisis op te heffen. Dat zegt de Woonbond die erop wijst dat er nog altijd 1,5 miljard euro bij de woningcoroporaties wordt weggehaald via de verhuurderheffing en dat dit geld niet in woningen geïnvesteerd kan worden. Volgens directeur Zeno Winkels van de Woonbond worden "een enorme woningnood en torenhoge huurprijzen" de grootste erfenis van dit kabinet.
Ook koepel van woningcorporaties Aedes vindt dat de stappen van het kabinet niet meer dan lapmiddelen zijn. Voorzitter Martin van Rijn ziet wel goede wil bij het kabinet, maar constateert dat structurele oplossingen uitblijven. "Die belangrijke opdracht blijft dus liggen voor het volgende kabinet."
Positief vindt Van Rijn onder meer dat de woningcorporaties de komende jaren zich ook op middenhuur mogen richten. "We willen al jaren aan de slag om het tekort aan betaalbare middenhuurwoningen aan te pakken. Maar over drie jaar is de woningnood nog niet opgelost. Woningzoekenden hebben veel meer aan een permanente oplossing."
NVM
Makelaarsvereniging NVM rekent dat 661.500 mensen op zoek zijn naar een woning en vindt dat die niet langer meer in de kou kunnen blijven staan. "De tijd van plannen maken en gesprekken voeren moet nu echt leiden tot het bouwen van meer woningen", aldus voorzitter Onno Hoes, die dat als de enige manier ziet om woningen weer betaalbaar te maken. De stappen die het kabinet zet, zoals een financiële injectie om de woningmarkt vlot te trekken zijn "een mooie eerste stap", volgens Hoes.
De NVM-voorzitter wil dat de woningnood hoger op de politieke agenda terechtkomt. "Het oplossen van de woningnood is goed voor álle Nederlanders. Het bouwen van huizen levert namelijk ook banen op, zorgt voor een versnelling in de verduurzaming van woningen en jaagt de economie fors aan. Juist nu in het ‘coronatijdperk’ is dat van groot belang."
Vereniging Eigen Huis is blij dat de overheid de regie voor de bouw van nieuwe woningen naar zich toetrekt, maar noemt de regie op de betaalbaarheid van verduurzaming van woningen "onvoldoende". Ook denkt VEH dat de situatie pas structureel zal kunnen verbeteren als er fors meer nieuwe woningen worden bijgebouwd.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
2 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
3 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
4 uur geledenALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.
4 uur geleden