'Kabinetsplannen voor huursector zijn onvoldoende'
AMSTERDAM (ANP) - De plannen van het kabinet voor de huursector zijn niet genoeg om de wooncrisis op te heffen. Dat zegt de Woonbond die erop wijst dat er nog altijd 1,5 miljard euro bij de woningcoroporaties wordt weggehaald via de verhuurderheffing en dat dit geld niet in woningen geïnvesteerd kan worden. Volgens directeur Zeno Winkels van de Woonbond worden "een enorme woningnood en torenhoge huurprijzen" de grootste erfenis van dit kabinet.
Ook koepel van woningcorporaties Aedes vindt dat de stappen van het kabinet niet meer dan lapmiddelen zijn. Voorzitter Martin van Rijn ziet wel goede wil bij het kabinet, maar constateert dat structurele oplossingen uitblijven. "Die belangrijke opdracht blijft dus liggen voor het volgende kabinet."
Positief vindt Van Rijn onder meer dat de woningcorporaties de komende jaren zich ook op middenhuur mogen richten. "We willen al jaren aan de slag om het tekort aan betaalbare middenhuurwoningen aan te pakken. Maar over drie jaar is de woningnood nog niet opgelost. Woningzoekenden hebben veel meer aan een permanente oplossing."
NVM
Makelaarsvereniging NVM rekent dat 661.500 mensen op zoek zijn naar een woning en vindt dat die niet langer meer in de kou kunnen blijven staan. "De tijd van plannen maken en gesprekken voeren moet nu echt leiden tot het bouwen van meer woningen", aldus voorzitter Onno Hoes, die dat als de enige manier ziet om woningen weer betaalbaar te maken. De stappen die het kabinet zet, zoals een financiële injectie om de woningmarkt vlot te trekken zijn "een mooie eerste stap", volgens Hoes.
De NVM-voorzitter wil dat de woningnood hoger op de politieke agenda terechtkomt. "Het oplossen van de woningnood is goed voor álle Nederlanders. Het bouwen van huizen levert namelijk ook banen op, zorgt voor een versnelling in de verduurzaming van woningen en jaagt de economie fors aan. Juist nu in het ‘coronatijdperk’ is dat van groot belang."
Vereniging Eigen Huis is blij dat de overheid de regie voor de bouw van nieuwe woningen naar zich toetrekt, maar noemt de regie op de betaalbaarheid van verduurzaming van woningen "onvoldoende". Ook denkt VEH dat de situatie pas structureel zal kunnen verbeteren als er fors meer nieuwe woningen worden bijgebouwd.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
17 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
20 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
23 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden