Kabinetsformatie België vertraagd door coronabesmetting
BRUSSEL (ANP) - De zeven Belgische partijen die onderhandelen over een nieuwe regering krijgen wat meer tijd om het eens te worden. Koning Filip gunt hun tien dagen respijt omdat de onderhandelingen vertraging hebben opgelopen door de besmetting van een van de twee informateurs met het coronavirus.
Informateurs Egbert Lachaert en Conner Rousseau zouden vrijdag verslag uitbrengen bij de koning. Het was de bedoeling dan meteen een formateur naar voren te schuiven, die de formatie tot een goed einde zou moeten brengen en vervolgens de nieuwe regering zou gaan leiden. Ze worden nu op 21 september op het paleis met hun eindverslag verwacht.
De onderhandelaars zitten in quarantaine tot duidelijk is of Lachaert het virus aan hen heeft doorgegeven. Ze kunnen pas volgende week vrijdag weer bijeenkomen, al overleggen ze in de tussentijd wel op afstand.
De interim-regering van premier Sophie Wilmès blijft nog twee weken langer aan, tot 1 oktober. Dan hopen de zeven partijen een nieuwe ploeg te presenteren.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
1 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
1 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
3 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het aantal doden door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot veertig. Ook zijn zo'n veertig mensen gedurende maandag opgegeven als vermist. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie er zo'n veertig in het ziekenhuis liggen. Volgens het regiobestuur kan het nog zeker 24 uur duren voordat het dodental definitief is vastgesteld. Het is het dodelijkste treinongeluk in het land sinds 2013.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De VS en Syrië hebben telefonisch contact gehad over het recente geweld in Syrië. Dat meldt het kantoor van de Syrische president Ahmed al-Sharaa. In dat gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump ging het onder meer over rechten en bescherming voor Koerden in Syrië.
4 uur geleden