Kabinetsformatie België vertraagd door coronabesmetting
BRUSSEL (ANP) - De zeven Belgische partijen die onderhandelen over een nieuwe regering krijgen wat meer tijd om het eens te worden. Koning Filip gunt hun tien dagen respijt omdat de onderhandelingen vertraging hebben opgelopen door de besmetting van een van de twee informateurs met het coronavirus.
Informateurs Egbert Lachaert en Conner Rousseau zouden vrijdag verslag uitbrengen bij de koning. Het was de bedoeling dan meteen een formateur naar voren te schuiven, die de formatie tot een goed einde zou moeten brengen en vervolgens de nieuwe regering zou gaan leiden. Ze worden nu op 21 september op het paleis met hun eindverslag verwacht.
De onderhandelaars zitten in quarantaine tot duidelijk is of Lachaert het virus aan hen heeft doorgegeven. Ze kunnen pas volgende week vrijdag weer bijeenkomen, al overleggen ze in de tussentijd wel op afstand.
De interim-regering van premier Sophie Wilmès blijft nog twee weken langer aan, tot 1 oktober. Dan hopen de zeven partijen een nieuwe ploeg te presenteren.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP) - De autoriteiten in Nepal staken hun zoektocht naar de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in het noorden van het land eind augustus. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van de lokale autoriteiten. Bij de overstromingen kwamen bijna 1500 mensen om het leven. Een kleine 14.000 mensen konden worden gered. Meer dan 5000 mensen zijn nog altijd vermist aan de Nepalese zijde van de grens.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De langstzittende Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Dennis Hastert, is op 84-jarige leeftijd een natuurlijke dood gestorven. Dat melden de autoriteiten in Kendall County, Illinois. Hastert was van 1999 tot begin 2007 de zogenoemde Speaker of the House.
4 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni wil haar stem laten registreren om zichzelf te beschermen tegen AI-gegenereerde deepfake-video's. Volgens de krant La Repubblica heeft ze daarvoor een aanvraag ingediend bij de EU-dienst voor intellectueel eigendom (EUIPO).
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de protesten bij Franse onderwijsinstellingen is maandag in Lens een 15-jarige scholier zwaargewond geraakt aan de hand, nadat de leerling vermoedelijk een granaat had opgepakt die was afgeschoten door de politie. Dat melden meerdere Franse media op gezag van de lokale autoriteiten. Onduidelijk is om wat voor projectiel het gaat.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Rusland wil de militaire hulp die Oekraïnes bondgenoten leveren de komende tijd ook met geweld dwarsbomen, verwacht de Duitse buitenlandse inlichtingendienst. Duitsland loopt volgens BND-hoofd Martin Jäger "gevaar om in een gewelddadig conflict met Rusland terecht te komen".
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Op meer dan vierhonderd Franse onderwijsinstellingen wordt maandag gedemonstreerd. Dat meldt het Franse ministerie van Onderwijs. Ook zijn vier- tot vijfhonderd locaties geheel of gedeeltelijk gesloten vanwege de onlusten.
9 uur geleden