Kabinetsformatie België vertraagd door coronabesmetting
BRUSSEL (ANP) - De zeven Belgische partijen die onderhandelen over een nieuwe regering krijgen wat meer tijd om het eens te worden. Koning Filip gunt hun tien dagen respijt omdat de onderhandelingen vertraging hebben opgelopen door de besmetting van een van de twee informateurs met het coronavirus.
Informateurs Egbert Lachaert en Conner Rousseau zouden vrijdag verslag uitbrengen bij de koning. Het was de bedoeling dan meteen een formateur naar voren te schuiven, die de formatie tot een goed einde zou moeten brengen en vervolgens de nieuwe regering zou gaan leiden. Ze worden nu op 21 september op het paleis met hun eindverslag verwacht.
De onderhandelaars zitten in quarantaine tot duidelijk is of Lachaert het virus aan hen heeft doorgegeven. Ze kunnen pas volgende week vrijdag weer bijeenkomen, al overleggen ze in de tussentijd wel op afstand.
De interim-regering van premier Sophie Wilmès blijft nog twee weken langer aan, tot 1 oktober. Dan hopen de zeven partijen een nieuwe ploeg te presenteren.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.
7 minuten geledenDOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht geschoten, meldt het Qatarese ministerie van Defensie. Qatar is een van de Golfstaten die sinds zaterdag wordt aangevallen door Iran, omdat het land Amerikaanse militaire bases huisvest.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn krijgsmacht Iran aan het raken is, maar "nog niet eens hard". De "grote golf" moet nog komen, aldus Trump tegen CNN. "Die grote komt snel."
50 minuten geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Israël heeft tot nu toe meer dan zeshonderd doelen aangevallen in Iran, meldt het Israëlische leger. Het zou gaan om ruim twintig locaties die gelinkt waren aan Iraanse militaire leiders, zeker 150 raketlanceerinstallaties en meer dan tweehonderd luchtafweersystemen.
1 uur geledenÎLE LONGUE (ANP) - Frankrijk wil de beschermende werking van zijn kernwapenarsenaal delen met anderen. Het praat met Nederland en zeven andere Europese landen over "vooruitgeschoven afschrikking", zegt president Emmanuel Macron in een langverwachte toespraak. Deze bondgenoten mogen volgens hem meedoen aan oefeningen met Franse kernwapens. In geval van "crisis" kunnen die wapens ook in de partnerlanden worden gestationeerd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte is blij met de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran. Hij wijst erop dat het Iraanse regime een groot gevaar vormt voor NAVO-landen en hun bondgenoten.
2 uur geleden