'Kabinetschef Bouterse stapt op'
PARAMARIBO (ANP) - De directeur van het kabinet van Desi Bouterse, Eugène van der San, heeft zijn functie neergelegd. Dat hebben lokale media in Suriname maandag gemeld. De topambtenaar zou boos zijn geweest dat Bouterse als president in de rechtbank stond.
Vorige week woensdag, na afloop van de zitting van de Surinaamse krijgsraad, was er een fikse woordenwisseling tussen Van der San en Irwin Kanhai, de advocaat van Bouterse. Van der San had voorgesteld dat Bouterse zijn ambt als president korte tijd zou neerleggen zodat hij als gewone burger voor de rechter zou staan. Tijdens de zitting van de krijgsraad bleek echter dat Bouterse naar andere adviseurs had geluisterd. Hij kwam als president naar de rechtbank.
De verwachting is dat Bouterse later maandag met een reactie komt op het vertrek van Van der San.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
2 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.
4 uur geleden