Kabinetsberaad vrijdag helemaal in teken van coronavirus
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal zijn wekelijkse ministerraad deze keer vrijwel volledig wijden aan de coronacrisis. Tijdens enkele losse crisisoverleggen met de ministers die daarbij het meest betrokken zijn, werden de afgelopen week besluiten genomen over maatregelen die de verspreiding van het nieuwe coronovirus tegen moeten gaan. Het laatste grote besluit donderdag was de sluiting van verpleeghuizen voor bezoek. Ook worden vele miljarden uitgetrokken om bedrijven en ondernemers te ondersteunen die in acute financiƫle problemen komen.
De Tweede Kamer stemde woensdag in met de maatregelen. Volle steun was er voor het economische steunpakket. De gekozen strategie voor maximale controle bij de verspreiding van het virus leidde tot felle kritiek van de PVV en FVD. De hoge toon waarmee zij dit deden, leidde tot verontwaardiging bij de rest van de Kamer.
De ministerraad moet het doen zonder zorgminister Bruno Bruins. Hij trad donderdag af wegens oververmoeidheid. De minister, die de aanpak van de coronacrisis coƶrdineerde, was een dag eerder onwel geworden tijdens het lange debat. Onzekerheid over zijn herstel in deze uitzonderlijke situatie bracht hem ertoe om direct op te stappen. Minister Hugo de Jonge neem de post tijdelijk waar, maar neemt het coronadossier wel permanent over.
Na afloop geeft premier Mark Rutte zijn gebruikelijke persconferentie.
Meer uit Binnenland
ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
31 minuten geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
33 minuten geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
16 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
17 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
19 uur geleden