Kabinet zoekt steun voor derde steunpakket bij oppositie
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zoekt steun bij de oppositie voor het derde steunpakket voor bedrijven die door de coronacrisis in zwaar weer verkeren. De fractievoorzitters Lodewijk Asscher (PvdA) en Jesse Klaver (GroenLinks) kregen dinsdag een delegatie op bezoek.
De twee eerdere steunrondes kregen unanieme steun in de Tweede Kamer. "Ook voor het derde steunpakket willen we natuurlijk een zo breed mogelijk draagvlak", zegt minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken). Het is daarom belangrijk goed te luisteren naar de wensen van de oppositie, aldus de bewindsman.
Koolmees wil ook best wat naar die partijen toe bewegen. "Er zijn zeker punten waarvan ik denk: daar zou muziek in kunnen zitten", zei hij over de voorstellen van de oppositiepartijen. Maar er liggen ook wensen die Koolmees "ingewikkeld" vindt.
Hoop
Minister Wopke Hoekstra (Financiën), die Koolmees vergezelde tijdens het bezoek aan GroenLinks, benadrukt wel dat er al een "redelijk afgewogen en verstandig pakket" op tafel ligt. "Ik heb goede hoop dat meerdere oppositiepartijen dat zullen steunen."
Klaver: "Ik heb kenbaar gemaakt dat ik vind dat het pakket beter moet, voor jongeren en zelfstandigen. Voor hen dreigt een inkomensval". De regelingen zijn nu te veel gericht op mensen met een vaste baan, vindt de GroenLinks-leider. Hij pleit voor een 'crisisinkomen' voor flexwerkers die buiten de boot vallen. Voor jongeren en zelfstandigen moeten ook gerichte omscholingsregelingen komen.
De PvdA is nog evenmin overtuigd, laat een woordvoerder weten. De sociaaldemocraten blijven erbij dat het nieuwe pakket te weinig doet voor behoud van banen. Ook over het budget dat beschikbaar komt om mensen naar ander werk te begeleiden, is de PvdA kritisch. De partij ziet te weinig garanties dat het geld goed terechtkomt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Dat ook deze jaarwisseling hulpverleners zijn belaagd en daarbij gewond zijn geraakt, is "onbegrijpelijk en onacceptabel", vindt justitieminister Foort van Oosten (VVD). "Zij zetten hun eigen viering opzij en verlaten huis en haard om te zorgen voor onze veiligheid. Dat verdient respect", schrijft de demissionaire bewindsman op X.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De explosie in de Zwitserse bar waarbij vermoedelijk tientallen mensen om het leven zijn gekomen, heeft minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "geschokt en bedroefd". Op X deelt de demissionair bewindsman zijn condoleances "aan iedereen die geraakt is" door de ramp in het skioord Crans-Montana.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De brand in de Vondelkerk in Amsterdam is een "groot verlies voor Nederland", vindt demissionair cultuurminister Gouke Moes (BBB). "Gelukkig zijn er voor zover bekend geen slachtoffers. Ik leef mee met de omwonenden", schrijft hij op X.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ook deze nieuwjaarsnacht hadden hulpverleners te maken met geweld en dat wordt veroordeeld door verschillende partijleiders. "Dat juist zij te maken krijgen met ongekend geweld, is pijnlijk en onacceptabel", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA op X. Bij VVD-leider Dilan Yeşilgöz "overheerst helaas vooral verdriet en woede" door zulk geweld.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) maakt zich zorgen over de dreigende vergunningsstop van hulporganisaties die onder andere actief zijn in Gaza. Daarover heeft de demissionaire bewindsman woensdag contact gehad met zijn Israëlische evenknie Gideon Saar, meldt een ministeriewoordvoerder.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel heeft in een bericht op X laten weten dat de "inzet van de Verenigde Staten" bij de onderhandeling over vrede tussen Rusland en Oekraïne wordt gewaardeerd, maar dat de "druk op Rusland" opgevoerd moet blijven worden "zodat zij hun oorlog stoppen".
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is diep geschokt door de dodelijke steekpartij in Suriname, waar volgens Surinaamse media negen mensen bij zijn omgekomen. Een man heeft in Meerzorg zijn eigen kinderen en buren doodgestoken. De politie schoot hem in zijn benen en wist hem te overmeesteren.
5 dagen geleden