Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet ziet niets in hogere limiet voor cashbetalingen

Kabinet ziet niets in hogere limiet voor cashbetalingen

DEN HAAG (ANP) - Het voorstel van de coalitiepartijen NSC, PVV en BBB om contante betalingen pas vanaf 10.000 euro te verbieden, is "echt onverstandig", vindt minister Eelco Heinen (Financiën). Hij benadrukt dat het wetsvoorstel om een limiet van 3000 euro in te stellen "niet van de categorie burgertje pesten" is, maar hard nodig om witwassen van crimineel geld tegen te gaan.

"Elke grens is arbitrair", geeft Heinen toe. Maar hij ziet ook dat bijvoorbeeld België een limiet van 3000 euro hanteert voor cashtransacties en dat Frankrijk met een plafond 2500 euro nog strenger is. Nederland moet ervoor waken minder streng te zijn dan omringende landen, waarschuwt hij. "Dan vindt het witwassen hier plaats."

Heinen wijst erop dat ook bedrijven in grote meerderheid de bovengrens van 3000 euro steunen. "Je maakt hier ondernemers minder blij mee", zegt hij over het coulantere voorstel van NSC, PVV en BBB. "En criminelen hangen de vlag uit." De doorsnee consument zal er volgens de minister weinig van merken. "Een gewone consument doet niet dagelijks transacties van duizenden euro's."

King

Ook justitieminister David van Weel is ervan overtuigd dat het wetsvoorstel helpt in de strijd tegen ondermijnende criminaliteit. "Cash is king in deze wereld", zegt hij. Uithalers bijvoorbeeld - jongeren die drugs uit containers halen - worden veelal in cash betaald. Dat geld kunnen zij straks minder makkelijk uitgeven aan luxegoederen als scooters, maatkleding of dure sieraden.

Daarmee heeft het voorgestelde verbod een preventieve werking, ook in kwetsbare wijken, denkt Van Weel. Deze luxegoederen worden namelijk vaak door ronselaars gebruikt "om te laten zien dat criminaliteit loont". Door dat tegen te gaan "zetten we echt deze criminele netwerken een hak".

Welk maximumbedrag uiteindelijk in de wet komt te staan, heeft volgens Heinen geen gevolgen voor de Nederlandse aanspraak op geld uit het coronaherstelfonds. Die indruk had zijn ministerie eerder wel gewekt.

Meer uit Politiek

Karremans: bij elk gezin blijft water uit de kraan komen

DEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.

2 uur geleden
Burgemeester Gorinchem: Turkse gemeenschap kreeg veel te verduren

GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.

11 uur geleden
Bij drie stembureaus in Gorinchem geen opmerkelijkheden

GORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.

12 uur geleden
Stembureaus Gorinchem dicht, tellen begint

GORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.

13 uur geleden
Europarlementariërs willen hogere straffen voor antisemitisme

STRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.

15 uur geleden
FME pleit voor meer energiesteun nu Brussel meer hulp toestaat

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.

19 uur geleden
Halsema vindt dat regering excuses aan Molukkers moet maken

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.

19 uur geleden