
Kabinet 'zet extra in' op voorlichting over AstraZeneca
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat toch meer voorlichting geven over AstraZeneca, omdat met dat vaccin vanaf volgende week weer geprikt wordt. Nederland stopte even met het zetten van AstraZeneca-vaccins, omdat er zorgen waren na berichten over gevallen van trombose. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) en het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) zeggen dat het vaccin veilig is.
Dat gaat het kabinet extra onder de aandacht brengen, om te voorkomen dat veel mensen toch twijfelen aan de veiligheid ervan en misschien wel een prik weigeren. Eerder zei demissionair minister Tamara van Ark (Medische Zorg) nog dat er geen extra campagne komt.
Op Rijksoverheid.nl laat het kabinet twee zorgmedewerkers aan het woord die allebei gewoon een AstraZeneca-vaccinatie krijgen. Een van de twee vrouwen die worden opgevoerd, heeft al een eerste prik gehad. CBG-voorzitter Ton de Boer legt in het persbericht uit waarom Nederlanders zich geen zorgen hoeven te maken. Volgens coronaminister Hugo de Jonge "wordt er de komende tijd extra ingezet op goede voorlichting".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De in opspraak geraakte band Bob Vylan geeft in september toch een optreden in Paradiso in Amsterdam. De groep zou oorspronkelijk op 12 september het voorprogramma verzorgen van Gogol Bordello, maar door logistieke problemen ging dat niet door. Bob Vylan speelt nu op 13 september een zelfstandige show in Paradiso.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vier studenten uit Utrecht worden vervolgd voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. De vier mannen, allemaal lid van het Utrechtsch Studenten Corps (USC), worden verdacht van het verspreiden van een "document met beledigende inhoud", meldt het Openbaar Ministerie. Het gaat om de namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij volgens het OM seksuele, grove en beledigende opmerkingen.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Na wisselvallig weer op woensdag zijn de twee laatste dagen van de Nijmeegse Vierdaagse zonnig en droog, meldt Weeronline. "Donderdag wordt het 24 graden en vrijdag is het zelfs zomers warm met 26 graden", aldus het weerbureau.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het provinciehuis in Utrecht blijft langer beschikbaar voor de opvang van vluchtelingen uit Oekraïne. Van het gebouw met achttien verdiepingen blijft er één open voor het huisvesten van Oekraïners, tot 1 januari volgend jaar. Op twee andere verdiepingen is opvang mogelijk tot september 2026. In het provinciehuis is ruimte voor maximaal 270 mensen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrouw die aangifte heeft gedaan van een verkrachting op Koningsdag in het centrum van Amsterdam kan zich daar tot de dag van vandaag niets van herinneren. Dit zei de officier van justitie woensdag in de rechtbank in Amsterdam. De 27-jarige verdachte Sirio S., is niet bij de inleidende zitting aanwezig.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 24-jarige Arnold O., verdacht van het doodsteken van zijn vriendin, heeft direct na de steekpartij het slachtoffer gefilmd, een foto gemaakt van hun twee weken oude baby en een selfie van hem en de baby. De vrouw, de 22-jarige Jihaneve, is 287 keer gesneden en gestoken. "Er is als een wilde op haar ingestoken", zo luidde de conclusie van deskundigen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De treinstoring rond Rotterdam is voorbij. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat de systeemstoring verholpen is en de treinen weer gaan rijden. Reizigers krijgen het advies de reisplanner te raadplegen, omdat het even kan duren voordat alle treinen weer normaal rijden.
4 uur geleden