Kabinet worstelt met steun aan mkb'ers met hoge energierekening
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet worstelt met zijn wens om ook bakkers, slagers, tuinders en andere middelgrote en kleine bedrijven die veel energie verbruiken, tegemoet te komen deze winter. Een subsidieregeling voor deze relatieve grootverbruikers kan waarschijnlijk pas vanaf april volgend jaar worden ingevoerd. Dus wil het kabinet in november met tussentijdse maatregelen komen, maar hoe zo'n pakket eruit komt te zien, is nog altijd onduidelijk.
Het kabinet kondigde op Prinsjesdag al aan ook kleinere bedrijven te willen steunen die niet onder het energieplafond vallen. Maar de betrokken bewindspersonen zijn wel terughoudend met brede steunregelingen, bleek eerder uit vrijgegeven stukken. Het kabinet zocht daarom naar een "strak afgebakende oplossing". De Tegemoetkoming Energiekosten-regeling (TEK) moet soelaas bieden. Deze tijdelijke gerichte compensatieregeling zal gebaseerd zijn op energieverbruik en omzet van de ondernemer. De "doelgroep, het totale budget, de percentages en de maximale steun per onderneming" moeten op korte termijn bekend worden gemaakt.
Omdat de regeling "zorgvuldig" moet worden uitgewerkt, en de Europese Commissie de maatregel nog moet toetsen aan de regels voor ongeoorloofde staatssteun, kan de regeling waarschijnlijk pas vanaf het tweede kwartaal open. "Dat volstaat natuurlijk niet voor energie-intensieve mkb’ers die nu al in acute problemen zitten en nog de winter te gaan hebben", aldus het kabinet. Daarom hoopt het kabinet snel met een maatregel te komen voor de tussentijd. "Het kabinet werkt de opties hiervoor zo snel als mogelijk uit."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De leden van de Groep Markuszower beginnen een nieuwe partij die ze De Nederlandse Alliantie (DNA) noemen. Rita Verdonk sluit erbij aan, heeft de groep afgesplitste PVV-Kamerleden bekendgemaakt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Experts hebben zich tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer zeer kritisch uitgelaten over een plan van het kabinet om te bezuinigen op de bijstand door mensen die daar recht op hebben nog niet actief te benaderen. Het kabinet heeft minder geld voor deze zogenoemde proactieve dienstverlening vanwege een financiële tegenvaller bij de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA. Coalitiepartijen D66 en CDA maakten vorige week tijdens een debat kenbaar van de bezuiniging af te willen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamerfractie van D66 gaat dinsdag tegen de novelle en de twee asielwetten stemmen, zei senator Paul van Meenen maandag tegen het ANP. Daardoor wordt het lastig voor asielminister Bart van den Brink (CDA) om een meerderheid te vinden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er een pakket aan energiemaatregelen ligt, denkt niemand dat het nu klaar is. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken en Klimaat, CDA) na de aankondiging van dat pakket. Zij geeft aan dat er elke week contact is met heel veel sectoren over hoe zij geraakt worden en welke mogelijkheden er zijn. Die gesprekken worden voortgezet.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pakket aan maatregelen om de energieprijzen te compenseren is 'onvoldoende', vindt Jesse Klaver, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA. "Zo help je gewone mensen de crisis niet door." Hij kondigt op Bluesky aan dat zijn partij met voorstellen komt "om reizen met trein, bus en auto betaalbaarder te maken."
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
18 uur geleden