Kabinet worstelt met steun aan mkb'ers met hoge energierekening
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet worstelt met zijn wens om ook bakkers, slagers, tuinders en andere middelgrote en kleine bedrijven die veel energie verbruiken, tegemoet te komen deze winter. Een subsidieregeling voor deze relatieve grootverbruikers kan waarschijnlijk pas vanaf april volgend jaar worden ingevoerd. Dus wil het kabinet in november met tussentijdse maatregelen komen, maar hoe zo'n pakket eruit komt te zien, is nog altijd onduidelijk.
Het kabinet kondigde op Prinsjesdag al aan ook kleinere bedrijven te willen steunen die niet onder het energieplafond vallen. Maar de betrokken bewindspersonen zijn wel terughoudend met brede steunregelingen, bleek eerder uit vrijgegeven stukken. Het kabinet zocht daarom naar een "strak afgebakende oplossing". De Tegemoetkoming Energiekosten-regeling (TEK) moet soelaas bieden. Deze tijdelijke gerichte compensatieregeling zal gebaseerd zijn op energieverbruik en omzet van de ondernemer. De "doelgroep, het totale budget, de percentages en de maximale steun per onderneming" moeten op korte termijn bekend worden gemaakt.
Omdat de regeling "zorgvuldig" moet worden uitgewerkt, en de Europese Commissie de maatregel nog moet toetsen aan de regels voor ongeoorloofde staatssteun, kan de regeling waarschijnlijk pas vanaf het tweede kwartaal open. "Dat volstaat natuurlijk niet voor energie-intensieve mkb’ers die nu al in acute problemen zitten en nog de winter te gaan hebben", aldus het kabinet. Daarom hoopt het kabinet snel met een maatregel te komen voor de tussentijd. "Het kabinet werkt de opties hiervoor zo snel als mogelijk uit."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil pas weer debatteren over de aanpassing van de zogenoemde Wet betaalbare huur met een nieuw kabinet. Demissionair minister Mona Keijzer (Wonen, BBB) wil de wet die een maximale prijs bepaalt voor huur in het middensegment versoepelen.
5 uur geledenBEMOWO PISKIE (ANP) - "Het pad van Oekraïne naar de NAVO is onomkeerbaar", benadrukt NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte op de NAVO-basis in het Poolse Bemowo Piskie. De NAVO-topman is daar om de eenheid binnen het militaire bondgenootschap en aan de oostflank van het NAVO-gebied kracht bij te zetten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet en de NS spreken elkaar tegen over de bodycams die conducteurs krijgen. NS-conducteurs krijgen in januari bodycams, zei demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) in een debat over het spoor. De NS verwacht dat de bodycams eind maart of begin april worden geleverd en dat de eerste conducteurs ze rond de zomer inzetten.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer ziet vaccinaties voor pluimvee als dé oplossing tegen de vogelgriep, maar vreest dat producten van gevaccineerde dieren in het buitenland momenteel nog niet worden geaccepteerd. Tijdens een Kamerdebat roepen het CDA en de VVD demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) op ervoor te zorgen dat de handelsbelemmeringen hiervoor worden opgeheven.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten hoopt "ruim" voor 30 januari klaar te zijn met de inhoudelijke gesprekken tussen D66, VVD en CDA over een coalitieakkoord zodat "voldoende tijd" overblijft om te praten met andere partijen over een vorm van samenwerking. Dat zei Jetten donderdag voor aanvang van een nieuwe dag van formatieoverleg.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer maakt zich zorgen over de betaalbaarheid van treinkaartjes. PVV, GroenLinks-PvdA, D66, VVD en ChristenUnie vroegen daar aandacht voor in een debat over het spoor. Maar de oplossingen die ze voorstellen, verschillen.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof noemt het "belangrijk" dat de handelsdeal die de EU met Mercosur-landen (Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay) wil sluiten, rondkomt. Dat zei hij voorafgaand aan de EU-top. De Mercosur-deal staat niet op de agenda voor de top, maar speelt mede vanwege de boerenprotesten in Brussel wel een rol en zal tijdens een diner aan bod komen.
19 uur geleden