Kabinet wil wettelijk register voor bemiddelaars
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een wettelijk register voor zogenoemde mediators, die als bemiddelaar optreden bij een conflict. Dat schrijft minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) aan de Tweede Kamer.
Een bemiddelaar treedt op om een ruzie of conflict tussen burgers of bedrijven op te lossen. De mediator is meestal aangesteld door beide partijen, die vaak hopen een gang naar de rechter te voorkomen. Maar mediators kunnen ook worden ingezet voor geschillen die wel al bij de rechter liggen.
Mediator is nu geen beschermd beroep. Iedereen kan zich bemiddelaar noemen. Dat maakt het "best lastig om dan het kaf van het koren te scheiden", schrijft Dekker. Het register moet helpen de grote verschillen in kwaliteit tussen mediators te verkleinen.
Om geregistreerd bemiddelaar te worden, moet iemand kunnen bewijzen bepaalde opleidingen te hebben gevolgd. Ook moet diegene "psychologisch, communicatief en juridisch" vaardig zijn en de juiste verzekeringen hebben. Daarnaast vraagt Dekker om een Verklaring Omtrent Verdrag.
Meer uit Binnenland
WEZEP (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek is zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag gehesen door de dominee. Dat gebeurde in het dorp Wezep, dat onder Oldebroek valt, in het bijzijn van burgemeester Tanja Haseloop-Amsing. "Iedereen is voor mij gelijk en daar wilde ik heel graag op deze manier uiting aan geven", zegt Haseloop-Amsing na afloop.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie hoopt onder meer op basis van camerabeelden meer te weten te komen over de brandstichting bij het spoor in de nacht van vrijdag op zaterdag. Waarom in een technische ruimte bij een spoorbrug brand is gesticht, is nog onduidelijk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joe Popolo, staat achter de nieuwe sancties van de Verenigde Staten tegen het Internationaal Strafhof (ICC), dat in Den Haag is gevestigd. "Ik roep onze nauwste bondgenoten op om gebruik te maken van deze mogelijkheid om de Amerikaanse zorgen weg te nemen", laat Popolo zaterdag weten op X.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer) vindt het "heel kwalijk en zorgwekkend" dat in de nacht van vrijdag op zaterdag brand is gesticht langs het spoor tussen Rotterdam en Delft. "Handen af van het spoor", laat de CDA-bewindsvrouw via een woordvoerder weten. "De politie doet onderzoek."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door brandstichting bij een spoorbrug in Delfshaven in Rotterdam rijden er zaterdag geen treinen tussen stations Rotterdam Centraal en Delft Campus. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de NS.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - Op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel liggen rond 06.15 uur zaterdagochtend geen asielzoekers te slapen, ziet een ANP-verslaggever. In de nacht van donderdag op vrijdag brachten twintig asielzoekers er in de regen de nacht door en het Rode Kruis zei er rekening mee te houden dat ook in de daaropvolgende nachten mensen buiten zouden moeten slapen. Maar daar lijkt afgelopen nacht geen sprake van te zijn geweest.
7 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - KLM-vlucht KL757 met eindbestemming Panama-Stad is geland in de hoofdstad van Costa Rica, San José. Dat is te zien op Flightradar24 en bevestigt een woordvoerder van KLM. Eerder werd al bekend dat de vlucht een tussenstop maakte op Curaçao.
9 uur geleden