Kabinet wil wettelijk register voor bemiddelaars
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een wettelijk register voor zogenoemde mediators, die als bemiddelaar optreden bij een conflict. Dat schrijft minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) aan de Tweede Kamer.
Een bemiddelaar treedt op om een ruzie of conflict tussen burgers of bedrijven op te lossen. De mediator is meestal aangesteld door beide partijen, die vaak hopen een gang naar de rechter te voorkomen. Maar mediators kunnen ook worden ingezet voor geschillen die wel al bij de rechter liggen.
Mediator is nu geen beschermd beroep. Iedereen kan zich bemiddelaar noemen. Dat maakt het "best lastig om dan het kaf van het koren te scheiden", schrijft Dekker. Het register moet helpen de grote verschillen in kwaliteit tussen mediators te verkleinen.
Om geregistreerd bemiddelaar te worden, moet iemand kunnen bewijzen bepaalde opleidingen te hebben gevolgd. Ook moet diegene "psychologisch, communicatief en juridisch" vaardig zijn en de juiste verzekeringen hebben. Daarnaast vraagt Dekker om een Verklaring Omtrent Verdrag.
Meer uit Binnenland
LUXEMBURG (ANP) - "We geven te veel geld uit en we hervormen te weinig", is de boodschap van minister van Financiën Eelco Heinen voorafgaand aan overleg met zijn collega's van de eurolanden. Hij reageert daarmee ook op een rapport van de Europese Rekenkamer, die ervoor waarschuwt dat de Europese schulden steeds verder oplopen.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 41-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is veroordeeld tot vier maanden cel voor het bedreigen van een filmploeg van omroep PowNed, meldt het Openbaar Ministerie. Hij bedreigde de cameraploeg op 30 september met een mes in het Amsterdamse Oosterpark.
1 uur geledenGENT (ANP) - De 29-jarige Romy W., de Nederlandse verdachte in de geruchtmakende Belgische strafzaak over de dood van de 4-jarige Dean, heeft in het onderzoek tot dusver haar onschuld volgehouden en gezegd dat zij niets te maken heeft met de dood van de kleuter. Dat bleek donderdag op de eerste dag van het strafproces tegen W. en haar voormalige partner Dave De K. (39).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verwacht in november 2027 een rapport met adviezen om onlinediscriminatie tegen te gaan. Dat rapport wordt opgesteld op basis van onlinemeetings en fysieke gesprekken over het onderwerp. Iedereen kan zich daarvoor aanmelden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft deze week servers offline gehaald waarop criminelen misbruik konden maken van IP-adressen van burgers en bedrijven, een zogeheten proxydienst. Een speciaal team van de eenheid Noord-Holland deed onderzoek naar een wereldwijd netwerk van bijna 178.000 apparaten die hiervoor zouden worden gebruikt. Honderden daarvan stonden in Nederland.
1 uur geledenNIEUW-LEKKERLAND (ANP) - In Nieuw-Lekkerland zijn opnieuw op enkele plekken bekladdingen met hakenkruizen gevonden, laat een woordvoerder van de gemeente Molenlanden donderdag weten. Dat was eerder deze week ook al het geval.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Van Gogh Museum in Amsterdam en het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) zijn het eens geworden over de financiering van de renovatie van het museumgebouw. Daarmee is de langdurige onzekerheid over de toekomst van het museum weggenomen, meldt het Van Gogh Museum.
2 uur geleden