Kabinet wil wettelijk register voor bemiddelaars
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een wettelijk register voor zogenoemde mediators, die als bemiddelaar optreden bij een conflict. Dat schrijft minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) aan de Tweede Kamer.
Een bemiddelaar treedt op om een ruzie of conflict tussen burgers of bedrijven op te lossen. De mediator is meestal aangesteld door beide partijen, die vaak hopen een gang naar de rechter te voorkomen. Maar mediators kunnen ook worden ingezet voor geschillen die wel al bij de rechter liggen.
Mediator is nu geen beschermd beroep. Iedereen kan zich bemiddelaar noemen. Dat maakt het "best lastig om dan het kaf van het koren te scheiden", schrijft Dekker. Het register moet helpen de grote verschillen in kwaliteit tussen mediators te verkleinen.
Om geregistreerd bemiddelaar te worden, moet iemand kunnen bewijzen bepaalde opleidingen te hebben gevolgd. Ook moet diegene "psychologisch, communicatief en juridisch" vaardig zijn en de juiste verzekeringen hebben. Daarnaast vraagt Dekker om een Verklaring Omtrent Verdrag.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Honderden mensen zijn woensdagavond op het Utrechtse Domplein bijeengekomen om de aanslag op de Berlin Pride afgelopen zaterdag te herdenken. De bijeenkomst onder de naam 'Liebe überwindet Hass' (Liefde overwint haat) is georganiseerd door Utrecht Queer Culture Festival.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vier mannen die eerder deze maand werden aangehouden voor betrokkenheid bij een groot drugslab in een woonwijk in Den Haag, blijven langer vastzitten. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Een 71-jarige man blijft dertig dagen langer zitten, van de drie andere verdachten is het voorarrest met negentig dagen verlengd.
6 uur geledenAXEL (ANP) - De ouders en andere nabestaanden van de slachtoffers van het ernstige verkeersongeval in Vogelwaarde hebben "vol afschuw" kennisgenomen van het "asociale en roekeloze rijgedrag van de verdachte en de gigantische reeks grove verkeersovertredingen die hij op zo'n jonge leeftijd heeft begaan." Dat laat Namens de Familie weten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Madonna is komend weekeinde zoals verwacht in Amsterdam. De Amerikaanse superster laat zich zaterdag zien tijdens het World Pride Music Festival in AFAS Live, kondigt ze woensdag aan via Instagram. Het is niet duidelijk of ze ook zal zingen.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - Met 31,7 graden in De Bilt is woensdag de warmste 29 juli ooit. Het oude record uit 1948 is verbroken, meldt Weeronline. Toen werd een temperatuur van 31,5 graden gemeten.
8 uur geledenROERMOND (ANP) - De politie heeft de 14-jarige Nour, vermoedelijk doodgestoken door haar moeder, op 20 april gevonden op diens bed. Het meisje was met tape vastgebonden aan haar enkels en haar polsen. Ook ter hoogte van haar nek en mond was tape aangebracht. Dit zei het Openbaar Ministerie woensdag tijdens de eerste openbare zitting in de zaak tegen de moeder, de 59-jarige Fouzia R., bij de rechtbank in Roermond.
9 uur geledenVOGELWAARDE (ANP) - De 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval op 11 juni in het Zeeuwse Vogelwaarde beging eerder al "meerdere malen grove verkeersovertredingen". Volgens de rechtbank ging de man, die is geboren in Litouwen, "keer op keer" in de fout en bracht hij daarbij andere verkeersdeelnemers in gevaar. De verdachte heeft "kennelijk weinig zelfinzicht" in zijn rijgedrag, staat in een woensdag gepubliceerd verslag van de raadkamer van de rechtbank.
9 uur geleden