Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet wil Syriëganger ophalen voor berechting

Kabinet wil Syriëganger ophalen voor berechting

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil Syriëgangers die van terroristische misdrijven worden verdacht, toch naar Nederland halen om ze te berechten. Minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) overlegt met een aantal Europese landen over samenwerking om uitreizigers op te halen.

De rechtbank in Rotterdam heeft eerder geoordeeld dat het kabinet zich moet inspannen om tien vrouwen in Syrië op te halen. Het Openbaar Ministerie wil deze vrouwen vervolgen. Omdat dit lang duurt, eiste een uitreizigster om de zaak tegen haar te beëindigen.

In februari besloot de rechtbank dat de zaak tegen deze vrouw, die vastzit in een kamp in Noord-Syrië, zou worden gestopt als de Nederlandse Staat niet snel werk zou maken van haar repatriëring. De Staat kreeg nog ruim drie maanden om te laten zien dat ze stappen zet om de verdachte hier te berechten.

Uitspraak

Grapperhaus schrijft donderdag aan de Tweede Kamer dat de rechter heeft besloten de uitspraak van februari te herzien. Hij krijgt nog maximaal zes maanden voor deze zaak, maar hij moet dan volgens de rechtbank wel "concrete daden" laten zien.

"De rechtbank oordeelt dat duidelijkheid is verkregen over de wens om de verdachte in Nederland te berechten - waaraan de nationale veiligheid niet zonder meer in de weg staat - en over de voortgang van de zaak", aldus de minister.

Het ophalen van Syriëgangers is een gevoelig onderwerp in de Tweede Kamer. Het kabinet zegt dat het te gevaarlijk is om ze op te halen. Een Kamermeerderheid wil niet dat uitreizigers die zich hebben aangesloten bij IS worden teruggehaald. Het kabinet zet in op berechting in de regio.

Meer uit Binnenland

Alle 218 aangehouden demonstranten bij datacentrum weer vrij

AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.

15 uur geleden
Politie vindt bijna 10.000 cobra's in garagebox in Dinteloord

DINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.

16 uur geleden
Stichting: massadonor Simon tekent contract over spermadonaties

DEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.

20 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.

1 dag geleden
A32 open na spoedreparaties, ook inspecties andere aquaducten

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.

1 dag geleden
Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

1 dag geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

1 dag geleden