'Kabinet wil snelle en ruimhartige compensatie toeslagenaffaire'
DEN HAAG (ANP) - Het kabinetsberaad over de toeslagenaffaire in het Catshuis is vooral gericht op een veel snellere compensatie voor de gedupeerde ouders, ook als dat betekent dat sommige mensen meer krijgen dan eigenlijk zou moeten. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van de NOS. De omvang en uitvoerbaarheid van zo'n ruimhartige regeling zijn nog wel onderwerp van gesprek.
Een speciale Kamercommissie kwam afgelopen week met een vernietigend rapport over de manier waarop de overheid ouders behandelde die ten onrechte beschuldigd werden van fraude met de kinderopvangtoeslag. Die mensen is "groot onrecht" aangedaan en dat was te voorkomen geweest als de verantwoordelijke bewindspersonen beter waren omgegaan met de signalen van misstanden, die er wel degelijk waren.
De Tweede Kamer dringt al langer aan op meer haast met compensatie voor de naar verwachting tienduizenden gedupeerden. Tot dusver hield verantwoordelijk staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Toeslagen) vol dat daar al het uiterste aan wordt gedaan, en dat meer spoed ten koste zou gaan van het noodzakelijke maatwerk.
De harde conclusies van de Kamercommissie, die verscheidene bewindspersonen en topambtenaren onder ede heeft gehoord, maken het evenwel onvermijdelijk dat het kabinet toch meer haast maakt. Over mogelijke politieke consequenties, zoals het aftreden van individuele bewindspersonen of zelfs het hele kabinet, zou nu nog niet worden gesproken. Waarschijnlijk volgt begin januari nog een overleg.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."
10 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.
46 minuten geledenTER APEL (ANP) - Vrijdag hebben zo'n zestig mensen die voor het aanmeldcentrum in Ter Apel aan het wachten waren een plek in de opvanglocatie gekregen. Het gaat daarbij niet om kwetsbare mensen, voor wie ook de afgelopen dagen nog plek was. Dat is voor het eerst sinds woensdag werd besloten niet iedereen meer toe te laten, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drinken, smeren, petje. Dat is het algemene advies bij veel evenementen dit pinksterweekend. In verband met de verwachte hoge temperaturen hebben organisatoren adviezen op hun websites gezet, zorgen ze veelal voor extra waterpunten en houden ze een extra oogje in het zeil.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen gaat zaterdag, zondag en maandag nachtopvang bieden aan asielzoekers voor wie geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Burgemeester Roelien Kamminga heeft daarvoor een verzoek ontvangen van asielminister Bart van den Brink. De opvang vindt plaats in congrescentrum Hanzeplaza. Hoeveel asielzoekers daar de nacht gaan doorbrengen is nog niet bekend; dat is afhankelijk van de instroom, laat de gemeente weten.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is opgelucht dat een groep asielzoekers in de nacht van vrijdag op zaterdag een slaapplek had in het Groningse Stadskanaal. De hulporganisatie maakt zich wel zorgen over hoe het de komende dagen verdergaat rond het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Het Rode Kruis vindt het onbegrijpelijk dat er nog steeds geen echte oplossing is gevonden, zo is te lezen in een persbericht.
3 uur geledenEERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.
9 uur geleden