Kabinet wil snel woningen voor 20.000 statushouders
DEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten nog dit jaar woningen regelen voor 20.000 statushouders. Dat is de kern van een pakket maatregelen waar het kabinet over spreekt om de asielcrisis aan te pakken. Voor de eerste helft van volgend jaar gaat het nog eens om woningen voor 20.000 tot 24.000 mensen met een verblijfsstatus. Ingewijden bevestigen dat naar aanleiding van berichtgeving van RTL Nieuws.
De ministerraad moet vrijdag een klap geven op de plannen, waarover donderdag onder meer nog is gesproken met het Veiligheidsberaad. Er zijn veel erkende vluchtelingen die niet kunnen doorstromen naar reguliere woningen en daardoor te lang plekken in asielzoekerscentra bezetten. Door een tekort aan bedden in de azc's raakt ook het aanmeldcentrum in Ter Apel telkens overvol waardoor de afgelopen periode soms vele honderden nieuwe asielzoekers buiten sliepen. Er is hier grote maatschappelijke en politieke verontwaardiging over.
Gemeenten krijgen elkaar jaar een taakstelling om woningen te regelen voor asielzoekers. Daar was de afgelopen jaren ook al een achterstand in ontstaan, omdat er ook nog eens een woningtekort is. De taakstelling voor de tweede helft van dit jaar was oorspronkelijk woningen te regelen voor 13.500 statushouders. Dat zijn er nu dus 20.000 geworden.
Flexwoningen
Ook staat in de plannen dat er vanaf nu tot 2024 in totaal 37.500 flexwoningen worden geregeld. Gemeenten zullen de locaties hiervoor op korte termijn gereedmaken, zo is de afspraak.
Daarnaast wil het kabinet dat er tijdelijk geen nareizigers naar Nederland komen. Er zitten nu ruim zevenduizend mensen in de asielopvang vanwege gezinshereniging. Het kabinet vindt het niet verantwoord om op dit moment nareizigers binnen te halen, omdat er te weinig opvangplekken zijn.
730 miljoen
Voor de aanpak wordt ook meer geld vrijgemaakt. De verschillende maatregelen gaan volgens RTL bij elkaar 730 miljoen euro kosten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De videoclip van het lied Echte liefde is te koop van Samuel Welten was dit jaar de best bekeken muziekvideo op YouTube in Nederland. Het lied, dat in maart werd geüpload, kreeg ruim 5,1 miljoen views. YouTube meldt niet hoeveel daarvan uit Nederland kwamen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt het demissionaire kabinet te stil als het gaat om de spanningen in de Cariben. Partijen vinden de informatievoorziening aan Aruba, Curaçao en Bonaire onvoldoende, maar ook aan de Kamer zelf.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat de Amerikaanse aanvallen op vermeende drugsboten uit Venezuela niet veroordelen. Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) zei dinsdagavond in een debat in de Tweede Kamer over de spanningen in de Cariben nog niet zo ver te willen gaan.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP doet samen met VVD, CDA, BBB en ChristenUnie een nieuwe poging om de koning weer een rol te geven in het formatieproces. Aanleiding is het gedoe dat opnieuw is ontstaan rond een door de Tweede Kamer aangestelde informateur. D66'er Hans Wijers stapte op nadat een privébericht was uitgelekt waarin hij VVD-leider Dilan Yeşilgöz een feeks noemde.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil de meldingsbereidheid rond antisemitisme vergroten. Dat staat in de dinsdag gepubliceerde Aanpak Antisemitisme. Ook moet er onder meer een Amsterdams-Jiddisch woordenboek komen. Dat "onderstreept niet alleen de langdurige aanwezigheid van de Joodse gemeenschap in de stad, maar ook de diepgaande invloed die zij heeft gehad op de ontwikkeling van de Amsterdamse taal en cultuur".
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.
8 uur geleden