Kabinet wil snel werk maken van eigen landbouwplannen
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet voelt haast om op korte termijn met plannen te komen om de landbouwsector enerzijds te vergroenen, en boeren anderzijds genoeg perspectief te geven. Ondanks het klappen van het landbouwoverleg, liggen er volgens verantwoordelijk minister Piet Adema genoeg voorstellen die de basis kunnen vormen om zelf tot maatregelen te komen.
Hoelang dat precies gaat duren, wil Adema voorafgaand van de ministerraad niet zeggen. Het wekelijkse kabinetsoverleg op vrijdag zal voor een flink deel in het teken staan van het geklapte overleg met boerenorganisatie LTO en de stappen die nu gezet moeten worden voor de boerensector. Stikstofminister Christianne van der Wal is stelliger: "We hebben niet de luxe om nu maandenlang weer in het kabinet aan het plan te gaan werken", zegt zij. "Daar moet wel wat snelheid op."
Naast een conceptakkoord dat binnenkort wordt gepubliceerd, lag er ook al een intern kabinetsplan, liet Adema zich ontvallen. Bovendien werkt de voorzitter van het inmiddels opgeheven landbouwoverleg momenteel aan zijn eigen adviezen. Daarmee heeft het kabinet "allerlei ingrediƫnten op basis waarvan we goede stappen kunnen zetten". Het conceptakkoord was bovendien vergevorderd, benadrukte Adema vrijdag opnieuw. Dat onderschrijft Van der Wal: "Het schip ging niet in de haven, maar was al bijna in de haven."
Vooruitkijken
Adema gaf aan vooral vooruit te willen kijken, maar het zal hoe dan ook langer duren voordat er duidelijkheid komt voor boeren, nu het landbouwakkoord is mislukt.
"Het is wel duidelijk dat het wegstappen van de LTO ervoor zorgt dat er nog heel veel boeren in onzekerheid blijven, dat nog heel veel boeren moeten wachten op duidelijkheid over hun toekomst, en dat had ook anders kunnen zijn", zei een geagiteerde Adema. "Ik had hier ook kunnen staan met een getekend akkoord, waarin we hadden kunnen zeggen: kijk jongens, dit is de toekomst voor jullie. Hier gaan we mee aan de slag."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariƫr Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
3 dagen geleden