Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet wil snel werk maken van eigen landbouwplannen

Kabinet wil snel werk maken van eigen landbouwplannen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet voelt haast om op korte termijn met plannen te komen om de landbouwsector enerzijds te vergroenen, en boeren anderzijds genoeg perspectief te geven. Ondanks het klappen van het landbouwoverleg, liggen er volgens verantwoordelijk minister Piet Adema genoeg voorstellen die de basis kunnen vormen om zelf tot maatregelen te komen.

Hoelang dat precies gaat duren, wil Adema voorafgaand van de ministerraad niet zeggen. Het wekelijkse kabinetsoverleg op vrijdag zal voor een flink deel in het teken staan van het geklapte overleg met boerenorganisatie LTO en de stappen die nu gezet moeten worden voor de boerensector. Stikstofminister Christianne van der Wal is stelliger: "We hebben niet de luxe om nu maandenlang weer in het kabinet aan het plan te gaan werken", zegt zij. "Daar moet wel wat snelheid op."

Naast een conceptakkoord dat binnenkort wordt gepubliceerd, lag er ook al een intern kabinetsplan, liet Adema zich ontvallen. Bovendien werkt de voorzitter van het inmiddels opgeheven landbouwoverleg momenteel aan zijn eigen adviezen. Daarmee heeft het kabinet "allerlei ingrediƫnten op basis waarvan we goede stappen kunnen zetten". Het conceptakkoord was bovendien vergevorderd, benadrukte Adema vrijdag opnieuw. Dat onderschrijft Van der Wal: "Het schip ging niet in de haven, maar was al bijna in de haven."

Vooruitkijken

Adema gaf aan vooral vooruit te willen kijken, maar het zal hoe dan ook langer duren voordat er duidelijkheid komt voor boeren, nu het landbouwakkoord is mislukt.

"Het is wel duidelijk dat het wegstappen van de LTO ervoor zorgt dat er nog heel veel boeren in onzekerheid blijven, dat nog heel veel boeren moeten wachten op duidelijkheid over hun toekomst, en dat had ook anders kunnen zijn", zei een geagiteerde Adema. "Ik had hier ook kunnen staan met een getekend akkoord, waarin we hadden kunnen zeggen: kijk jongens, dit is de toekomst voor jullie. Hier gaan we mee aan de slag."

Meer uit Politiek

BBB vindt formatiestuk van D66 en CDA 'blind voor de regio'

DEN HAAG (ANP) - D66 en het CDA hebben in hun formatiestuk te weinig oog voor de regio, vindt BBB-leider Caroline van der Plas. Volgens haar "ademt het verhaal een grootstedelijke eurofiele koers" en zijn "boeren en vissers het haasje". "Zicht op de wereld, blind voor de regio", aldus de partij.

8 uur geleden
Karremans niet in december naar China voor gesprek over Nexperia

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) gaat toch niet deze maand naar China om daar te praten over de kwestie-Nexperia. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat hij dit van plan was, maar dat de Chinese ministers met wie hij zou spreken dan geen tijd hebben: zij zijn dan op de 'Central Economic Work Conference'. Volgens Karremans is "in goed overleg besloten te kijken naar een nieuwe datum" en gaat hij indien de situatie daarom vraagt alsnog snel naar China.

9 uur geleden
Kamer wil weten wanneer Wiersma nu eens stroomstootverbod invoert

DEN HAAG (ANP) - In het debat over het verbod op het gebruik van stroomstootapparatuur in de veehouderij heeft de Kamer collectief een vraag voor landbouwminister Wiersma: wanneer komt dat verbod er nu eindelijk? Kamerleden van Partij voor de Dieren, D66, SP, GroenLinks-PvdA, CDA en VVD willen weten waarom het verbod er nog altijd niet is.

10 uur geleden
De Vos (FVD) ziet bij D66 en CDA vooral voortzetting van beleid

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie ziet in het formatiestuk van D66 en CDA "een aantal aanknopingspunten". Maar verder is het "vooral voortzetting van bestaand beleid", schrijft partijleider Lidewij de Vos in een reactie op X. Ze blijft bij haar wens voor een kabinet op basis van wisselende meerderheden in de Tweede Kamer.

10 uur geleden
Jetten en Bontenbal willen belastingvoordeel groene techbedrijven

DEN HAAG (ANP) - Een belastingvoordeel moet het aantrekkelijker maken voor groene techbedrijven om zich in Nederland te vestigen en te ontwikkelen, schrijven partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) in hun gezamenlijke formatiestuk. De partijen willen daarmee bedrijven "die passen bij onze economie van de toekomst" verder helpen.

12 uur geleden
D66 en CDA bepleiten 'modernisering' vluchtelingenverdrag

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA stellen in hun aanzet van een coalitieakkoord voor om het VN-vluchtelingenverdrag te 'moderniseren', zodat asielaanvragen buiten Europa kunnen worden ingediend en afgehandeld. Dat lijkt een geste richting JA21, die tijdens de verkiezingscampagne ervoor pleitte om het vluchtelingenverdrag te veranderen.

12 uur geleden
Formerende partijen willen 'crisiswet' voor overbelast stroomnet

DEN HAAG (ANP) - De formerende partijen D66 en het CDA willen met een zogenoemde "Crisiswet Netcongestie" de overbelasting op het stroomnet tegengaan. Dat staat in het formatiedocument waar beide partijen de afgelopen weken aan hebben gewerkt.

12 uur geleden