Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet wil ook kijken naar kleinere kernreactoren

Kabinet wil ook kijken naar kleinere kernreactoren

DEN HAAG (ANP) - Energieminister Rob Jetten gaat, mede op aandringen van CDA en VVD, kijken naar de mogelijkheden voor de bouw van kleinere kernreactoren. Dat bevestigen Haagse bronnen na een bericht van RTL Nieuws.

Deze compacte kernreactoren worden betrokken in een veel bredere verkenning naar de inzet van meer kernenergie, waar vrijdag over wordt gesproken in de ministerraad. Maar concrete plannen vallen naar verluidt nu nog niet te verwachten.

CDA en VVD hebben hogere verwachtingen van zogeheten Small Modular Reactors (SMR's). Dat zijn kleinere kernreactoren die in tegenstelling tot gewone kerncentrales in een fabriek gebouwd kunnen worden en op locatie kunnen worden geïnstalleerd. Het is een technologie die nog in ontwikkeling is, maar waar al langer met belangstelling naar wordt gekeken.

In het coalitieakkoord is afgesproken dat er twee nieuwe kerncentrales bij komen om de energievoorziening te verduurzamen. Dat is evenwel een langdurig proces. Eerst moet onderzocht worden of er belangstelling is van bedrijven om ze te bouwen, welke technologie het meest geschikt is en waar deze kerncentrales dan het beste kunnen worden geplaatst.

Meer uit Binnenland

Journalisten belaagd bij rellen op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.

13 uur geleden
Politie houdt 24 mensen aan na extreemrechtse betoging Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.

14 uur geleden
Politiebond over rellen Malieveld: geweld moet gevolgen krijgen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".

14 uur geleden
Brand Rotterdam sloeg toch niet over naar kunstinstelling

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.

15 uur geleden
Locoburgemeester Den Haag: met dit geweld is grens overschreden

DEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".

15 uur geleden
Brand bij Brutus Art Space onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.

16 uur geleden
Hulpdiensten bezig mensen veilig uit Brutus Art Space te krijgen

ROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.

16 uur geleden