Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet wil onderzoek naar verdwenen asielzoekers

Kabinet wil onderzoek naar verdwenen asielzoekers

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet laat onderzoek doen naar het verdwijnen van asielzoekers, zo kondigde staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Asiel) dinsdag aan. Volgens onderzoek van NRC en radioprogramma Argos zijn het afgelopen jaar bijna duizend Nigeriaanse asielzoekers uit de opvang verdwenen.

Een groot deel van hen zou terecht zijn gekomen in de mensenhandel, en de baby's van zwangere vrouwen zouden mogelijk zijn verhandeld. "Verschrikkelijk", reageerde Broekers-Knol na vragen van de PvdA over dit onderwerp. Ze wil dan ook een onderzoek laten doen "naar de mensen die slachtoffer zijn en waar ze heen gaan. Dat fenomeen moet onderzocht worden."

Het is volgens de bewindsvrouw erg lastig om duidelijkheid te krijgen over waar de asielzoekers terechtkomen, omdat ze wel vrijwillig kunnen vertrekken uit de opvang. Het aanpakken van de mensenhandel moet op Europees niveau worden geregeld en daar wordt hard aan gewerkt, zegt Broekers-Knol.

Meer actie

PvdA-Kamerlid Attje Kuiken drong aan om juist specifiek naar de Nigeriaanse gevallen te kijken. Deskundigen op het gebied van mensenhandel pleiten volgens Kuiken namelijk voor "specifieke kennis bij de politie" en het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

"Al met al vind ik het heel erg teleurstellend", concludeerde de sociaaldemocraat in het wekelijkse vragenuurtje. De staatssecretaris moet veel meer doen volgens de PvdA. Ook andere partijen willen meer actie van het kabinet. "De strijd tegen mensensmokkel zijn we aan het verliezen", zegt GroenLinks-Kamerlid Bram van Ojik. "Is nou het enige wat de staatssecretaris naar aanleiding van deze nieuwe cijfers zegt: we gaan nog eens een onderzoek doen? Of komt er ook nog extra beleid?"

Meer uit Politiek

Passen voor herstemming Gorinchem eerder dan verwacht verstuurd

GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.

2 dagen geleden
Berendsen belt met Pakistan over 'schenden bestand' in Libanon

DEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.

2 dagen geleden
Kabinet trekt enkele tonnen uit voor Joodse studenten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.

2 dagen geleden
Yeşilgöz: bezoek Jetten aan Trump ongemakkelijk maar waardevol

DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.

2 dagen geleden
Oud-PvdA-Kamerlid Rob Oudkerk wil nieuwe partij oprichten

HILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".

2 dagen geleden
Jetten spreekt maandag oud-minister en senatoren in Washington

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.

2 dagen geleden
Ongeduldige Kamer wil energierekening voor huishoudens verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.

3 dagen geleden