Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet wil onderzoek naar mogelijk afbrokkelende vloeren

Kabinet wil onderzoek naar mogelijk afbrokkelende vloeren

DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft alle gemeentebesturen verzocht om na te gaan of scholen in de buurt een type vloer hebben dat mogelijk afbrokkelt. Scholen waarbij dit het geval is, wordt verzocht om een onderzoek in te stellen.

In mei is in Rotterdam een stuk beton boven een klaslokaal losgekomen en op een tafel gevallen. Er was toen niemand aanwezig. De minister vermoedt dat enkele honderden scholen hetzelfde vloersysteem hebben, dat van 1951 tot en met 1973 is gebruikt.

Gemeenten moeten eerst in hun archieven nagaan of er scholen in de buurt zijn met zulke vloeren. Zij moeten vervolgens schoolbesturen waarbij dit het geval is, verzoeken om onderzoek te doen. De Jonge wil dat ze hier voor het einde van de zomervakantie mee klaar zijn. De minister wil de Tweede Kamer daarna informeren over de resultaten.

Andere scholen

De vloeren zijn van het zogeheten MuWi-systeem. Die bestaan uit betonnen balkjes waar vulelementen van hetzelfde materiaal tussen worden geplaatst.

Na het incident bij de Rotterdamse school bleek dat op meer plekken delen van de vloer los zaten. Onderzoeksbureau TNO heeft na onderzoek vastgesteld dat twee andere scholen in de stad vergelijkbare schade hebben. De onderzoekers hebben ook vastgesteld dat de schade aan de vloeren geen gevolgen heeft voor de constructie. Op de drie onderzochte scholen is geen acuut gevaar dat meer betonblokken naar beneden komen vallen.

Meer uit Politiek

ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

6 uur geleden
Jetten hoopt op terughoudendheid VS na dreigement tegen Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.

6 uur geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

10 uur geleden
Van Meenen (D66): als AOW-plan van tafel moet, dan liefst vandaag

DEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedag­svoorziening.

12 uur geleden
GL-PvdA en JA21 willen zwaardere straffen bij femicide

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.

14 uur geleden
Na verkenning gaat Aboutaleb ook formatie in Den Haag leiden

DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.

2 dagen geleden
Advies: De Mos en D66 zouden moeten praten over coalitie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.

4 dagen geleden