Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet wil onderzoek naar mogelijk afbrokkelende vloeren

Kabinet wil onderzoek naar mogelijk afbrokkelende vloeren

DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft alle gemeentebesturen verzocht om na te gaan of scholen in de buurt een type vloer hebben dat mogelijk afbrokkelt. Scholen waarbij dit het geval is, wordt verzocht om een onderzoek in te stellen.

In mei is in Rotterdam een stuk beton boven een klaslokaal losgekomen en op een tafel gevallen. Er was toen niemand aanwezig. De minister vermoedt dat enkele honderden scholen hetzelfde vloersysteem hebben, dat van 1951 tot en met 1973 is gebruikt.

Gemeenten moeten eerst in hun archieven nagaan of er scholen in de buurt zijn met zulke vloeren. Zij moeten vervolgens schoolbesturen waarbij dit het geval is, verzoeken om onderzoek te doen. De Jonge wil dat ze hier voor het einde van de zomervakantie mee klaar zijn. De minister wil de Tweede Kamer daarna informeren over de resultaten.

Andere scholen

De vloeren zijn van het zogeheten MuWi-systeem. Die bestaan uit betonnen balkjes waar vulelementen van hetzelfde materiaal tussen worden geplaatst.

Na het incident bij de Rotterdamse school bleek dat op meer plekken delen van de vloer los zaten. Onderzoeksbureau TNO heeft na onderzoek vastgesteld dat twee andere scholen in de stad vergelijkbare schade hebben. De onderzoekers hebben ook vastgesteld dat de schade aan de vloeren geen gevolgen heeft voor de constructie. Op de drie onderzochte scholen is geen acuut gevaar dat meer betonblokken naar beneden komen vallen.

Meer uit Politiek

Ongeduldig PRO ziet kabinet niet bewegen in onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - "Ik word wel ongeduldig", zei Luc Stultiens van PRO donderdagmiddag na weer een gesprek met minister Eelco Heinen (Financiën) over de begroting met Prinsjesdag. De financieel woordvoerder van de linkse fusiepartij hoort "vooral heel weinig" tijdens de gesprekken met de VVD-bewindsman. "Op een gegeven moment moet je ook als kabinet zelf beslissen: wij gaan met links of rechts en we gaan bereid zijn om te schuiven. Dat is nog niet gebleken."

1 uur geleden
Stoffer vindt dat kabinet laat met begrotingsgesprekken begint

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

1 dag geleden
Bikker wil dat rekening niet eenzijdig bij werkende mensen ligt

DEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.

1 dag geleden
Struijs kritisch op minderheidskabinet, ziet kansen voor 50PLUS

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.

1 dag geleden
Nachten Heinen zijn 'al korter' in aanloop naar Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.

1 dag geleden
Paternotte wil dat PRO en JA21 elkaar niet uitsluiten

DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.

1 dag geleden
PvdD-leider Teunissen gaat eind november met zwangerschapsverlof

DEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.

1 dag geleden