
Kabinet wil obstakels fintech-sector uit de weg ruimen
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil ervoor zorgen dat bedrijven in de financiële technologie (fintech) ruimte krijgen om in Nederland te groeien. Daarom is een actieplan opgezet om obstakels weg te nemen die een verdere groei van de Nederlandse fintech-sector in de weg staan.
Minister Wopke Hoekstra (Financiën) en staatssecretaris van Economische Zaken Mona Keijzer informeren de Tweede Kamer hierover. In het actieplan staan weinig ingrijpende maatregelen, maar het kabinet zegt wel te kijken naar manieren om de fintech-sector te stimuleren en met ondernemers om de tafel te gaan.
Het kabinet wil kijken naar manieren waarop fintech-bedrijven makkelijker personeel met de juiste vaardigheden kunnen aantrekken. Moeite met het vinden van talent is een van de dingen waar ondernemers tegenaan lopen, blijkt uit onderzoek dat het kabinet heeft laten doen. Daarnaast zegt een deel van de ondernemers af en toe te kampen met lastige regelgeving, vooral de privacywet AVG. Het kabinet belooft rekening te houden met de effecten van regels op kleine bedrijven.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een week voor de Tweede Kamerverkiezingen zijn de meeste problemen met niet-bezorgde stempassen opgelost of zijn de stempassen onderweg. Dat melden PostNL en de gemeenten waar kiezers meldden dat ze geen kaart hadden ontvangen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lijsttrekker van de Fryske Nasjonale Partij (FNP) Aant Jelle Soepboer is met een skûtsje aangekomen in Den Haag om aandacht te vragen voor de regio. "Als Den Haag niet bereid is om naar ons te komen, dan komen wij wel naar Den Haag", zei Soepboer woensdag, die hoopt een zetel te behalen bij de verkiezingen volgende week.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat Nederland richting 2050 minder afval verbrandt. Daarbij is "gedwongen afbouw" van de capaciteit van afvalverbranders een optie. Dat staat in een verklaring die demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD), staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit, BBB) en minister Sophie Hermans (Klimaat, VVD) met de Tweede Kamer hebben gedeeld.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten baalt er een beetje van dat de leden van zijn partij 'kroonjuwelen' als de rechtstreeks gekozen premier en burgemeester uit het verkiezingsprogramma hebben geschrapt. "Ik was het niet zo eens met die keuze van de leden", zei hij in een lijsttrekkersinterview met BNR.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens Joost Eerdmans zijn huurders niet de dupe van plannen van zijn partij, JA21. "Nee, volgens mij niet. Dus dat kunnen wij direct factchecken", antwoordde Eerdmans toen het NOS Radio 1 Journaal hem dat voorlegde op basis van de doorrekeningen van het Centraal Planbureau (CPB).
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens D66-leider Rob Jetten is Caroline van der Plas (BBB) de "voorzitter van de fanclub van Geert Wilders geworden". Dat zegt Jetten in de Volkskrant. "Ze kopieert zijn teksten en doet er nog een schepje bovenop."
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De helft van de FVD-stemmers is tegen een verbod op politieke partijen die de Nederlandse rechtsstaat ondermijnen. Dat blijkt uit een enquête van Kieskompas en het ANP die is ingevuld door ruim 13.000 mensen.
19 uur geleden