Kabinet wil nieuw OMT-advies over 'hele pakket' coronamaatregelen
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vraagt het Outbreak Management Team (OMT) opnieuw om advies over "het hele pakket aan maatregelen", waaronder de avondklok. Die loopt vooralsnog af op 10 februari om half vijf 's ochtends.
Het nieuwe OMT-advies wordt eind deze week verwacht, zei demissionair premier Mark Rutte dinsdag tijdens de persconferentie over de coronamaatregelen. Op 23 februari komt er een "nieuw weegmoment" voor het kabinet en volgt er meteen een nieuwe persconferentie, aldus de premier.
Volgens hem wist het kabinet bij de invoering van de avondklok al dat het effect ervan niet direct duidelijk zou zijn. Daarvoor zijn tenminste twee weken nodig, aldus Rutte. De avondklok ging zaterdag 23 januari in.
Avondklok
Het kabinet wil graag van de avondklok af, maar het is nog niet zeker dat die zeer omstreden maatregel verdwijnt. "Ik kan het niet garanderen", zei Rutte. De Tweede Kamer ging schoorvoetend akkoord.
Het kabinet wil weten of het huidige pakket voldoende is om de Britse variant van het virus te bestrijden. Al twee derde van alle nieuwe besmettingen zijn van deze variant. Het Britse variant is 1,5 keer zo besmettelijk als het 'oude' virus.
Voortgezet tot 2 maart
De huidige lockdown wordt voortgezet tot 2 maart. Het betekent onder meer de horeca dicht blijft net als theaters en bioscopen, huishoudens mogen maar een gast per dag ontvangen en alcoholverkoop- en gebruik in de avond in het openbaar blijft verboden.
De enige versoepeling is dat de basisscholen en kinderopvang weer opengaan en de detailhandel krijgt wat meer ruimte. Klanten kunnen bij alle winkels hun bestelling gaan ophalen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Drie nieuwe Kamerleden gaan meehelpen bij de parlementaire enquête over de coronacrisis. Dat zijn Dion Huidekooper (D66), André Poortman (CDA) en Annelotte Lammers (Groep Markuszower), maakte Kamervoorzitter Thom van Campen donderdag bekend. D66'er Henk-Jan Oosterhuis gaat juist uit de commissie.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De kans is klein dat pogingen om de hypotheekrenteaftrek verder af te bouwen op iets uitlopen, zei premier Rob Jetten in het debat over de regeringsverklaring. "Er is geen ruimte om daar de komende tijd heel uitvoerig over te filosoferen. Of ja, er is altijd ruimte om te filosoferen, maar de kans dat daar dan uit wordt gekomen is echt beperkt."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - X komt niet naar de Tweede Kamer voor een gesprek over sociale media. "Dat u niet op onze uitnodiging ingaat om het gesprek aan te gaan, vinden wij teleurstellend", schrijven Kamerleden die een grote meerderheid vertegenwoordigen in een brief aan het sociale platform van techmiljardair Elon Musk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een flink deel van de oppositie vindt dat premier Rob Jetten een "valse start" heeft gemaakt in de samenwerking met de Tweede Kamer, door in hun ogen te halsstarrig vast te houden aan de AOW-plannen. Onder meer GroenLinks-PvdA, de ChristenUnie, PVV, 50PLUS, DENK, SP en Volt vinden dat Jetten zich meer richting de Kamer moet bewegen, omdat zijn kabinet meerderheden moet blijven zoeken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Mona Keijzer gaat na haar vertrek bij BBB vooralsnog niet bij een andere partij. "Je weet nooit hoe het in het leven loopt, maar ik stap niet zomaar weer in een nieuw avontuur met mensen die ik allemaal niet ken", zei ze in een verklaring.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten erkent dat wat betreft de AOW-plannen uit het coalitieakkoord "een opening vanuit het kabinet" nodig is om de relatie met de vakbonden te herstellen. FNV, CNV en VCP hebben alle gesprekken opgeschort zolang het voornemen om de AOW-leeftijd volledig te laten meestijgen met de levensverwachting niet volledig van tafel gaat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten weet nog niet wat het nieuwe plan voor de verhoging van de AOW-leeftijd wordt. "Daar heb ik een goede minister en staatssecretaris van Sociale Zaken voor", zei de D66-premier na de eerste termijn van het debat over zijn regeringsverklaring.
16 uur geleden