Kabinet wil meer duidelijkheid over belastingaanslag voor koning
DEN HAAG (ANP) - Het is "geen principe van onwil" van het kabinet dat het niet aan de slag gaat met een motie van de Tweede Kamer waarin wordt gevraagd om leden van het Koninklijk Huis inkomstenbelasting te laten betalen. Minister-president Dick Schoof zegt meer duidelijkheid van de Kamer te willen voordat dit "superingewikkelde traject" wordt ingezet.
De Kamer nam begin dit jaar de motie van D66 aan. Vorige week liet de premier weten dat hij "geen aanleiding" ziet om ermee te beginnen. Het zou niet nodig zijn met het oog op de stabiliteit van het koningshuis. Bovendien is het maar de vraag of er een tweederdemeerderheid in beide Kamers is voor de verandering, aldus Schoof.
Tijdens de behandeling van de begroting van Algemene Zaken - waar het koningshuis onder valt - bleek een meerderheid van de Kamer nog steeds achter de motie te staan. Dat het complex is, is nog geen reden om de motie niet uit te voeren, zei Jesse Six Dijkstra (NSC). "Ik heb het gevoel dat excuses worden gezocht om het niet te doen", oordeelde Joost Sneller (D66).
Maar Schoof blijft erbij dat hij meer informatie nodig heeft. Dat helpt bij het "uitwerken van het voorstel". Hij wil onder meer weten of de Kamer wil dat de koning belasting betaalt of de helft minder verdient. De premier sprak van een "redelijk verzoek". Het werk voor het kabinet wordt lastig als het niet meer helderheid krijgt, vindt hij. "Dan stuurt u ons het bos in."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
4 uur geleden