Kabinet wil meer duidelijkheid over belastingaanslag voor koning
DEN HAAG (ANP) - Het is "geen principe van onwil" van het kabinet dat het niet aan de slag gaat met een motie van de Tweede Kamer waarin wordt gevraagd om leden van het Koninklijk Huis inkomstenbelasting te laten betalen. Minister-president Dick Schoof zegt meer duidelijkheid van de Kamer te willen voordat dit "superingewikkelde traject" wordt ingezet.
De Kamer nam begin dit jaar de motie van D66 aan. Vorige week liet de premier weten dat hij "geen aanleiding" ziet om ermee te beginnen. Het zou niet nodig zijn met het oog op de stabiliteit van het koningshuis. Bovendien is het maar de vraag of er een tweederdemeerderheid in beide Kamers is voor de verandering, aldus Schoof.
Tijdens de behandeling van de begroting van Algemene Zaken - waar het koningshuis onder valt - bleek een meerderheid van de Kamer nog steeds achter de motie te staan. Dat het complex is, is nog geen reden om de motie niet uit te voeren, zei Jesse Six Dijkstra (NSC). "Ik heb het gevoel dat excuses worden gezocht om het niet te doen", oordeelde Joost Sneller (D66).
Maar Schoof blijft erbij dat hij meer informatie nodig heeft. Dat helpt bij het "uitwerken van het voorstel". Hij wil onder meer weten of de Kamer wil dat de koning belasting betaalt of de helft minder verdient. De premier sprak van een "redelijk verzoek". Het werk voor het kabinet wordt lastig als het niet meer helderheid krijgt, vindt hij. "Dan stuurt u ons het bos in."
Meer uit Binnenland
HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
16 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
59 minuten geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn een paar honderd mensen naar de demonstratie op het Malieveld gekomen om zich uit te spreken voor het Iraanse volk en tegen het regime. Die actie startte om 14.00 uur en een uur later komen er nog altijd mensen bij, ziet een ANP-verslaggever. Bijna alle aanwezigen dragen een vlag bij zich, veelal een Iraanse.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Tijdens een ontmoeting met president Volodymyr Zelensky zaterdag in Kyiv hebben ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) gesproken over het versterken van de luchtafweer. Oekraïense steden en de energie-infrastructuur worden dagelijks onder vuur genomen door de Russen met raketten en drones.
3 uur geleden