Kabinet wil meer duidelijkheid over belastingaanslag voor koning
DEN HAAG (ANP) - Het is "geen principe van onwil" van het kabinet dat het niet aan de slag gaat met een motie van de Tweede Kamer waarin wordt gevraagd om leden van het Koninklijk Huis inkomstenbelasting te laten betalen. Minister-president Dick Schoof zegt meer duidelijkheid van de Kamer te willen voordat dit "superingewikkelde traject" wordt ingezet.
De Kamer nam begin dit jaar de motie van D66 aan. Vorige week liet de premier weten dat hij "geen aanleiding" ziet om ermee te beginnen. Het zou niet nodig zijn met het oog op de stabiliteit van het koningshuis. Bovendien is het maar de vraag of er een tweederdemeerderheid in beide Kamers is voor de verandering, aldus Schoof.
Tijdens de behandeling van de begroting van Algemene Zaken - waar het koningshuis onder valt - bleek een meerderheid van de Kamer nog steeds achter de motie te staan. Dat het complex is, is nog geen reden om de motie niet uit te voeren, zei Jesse Six Dijkstra (NSC). "Ik heb het gevoel dat excuses worden gezocht om het niet te doen", oordeelde Joost Sneller (D66).
Maar Schoof blijft erbij dat hij meer informatie nodig heeft. Dat helpt bij het "uitwerken van het voorstel". Hij wil onder meer weten of de Kamer wil dat de koning belasting betaalt of de helft minder verdient. De premier sprak van een "redelijk verzoek". Het werk voor het kabinet wordt lastig als het niet meer helderheid krijgt, vindt hij. "Dan stuurt u ons het bos in."
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
45 minuten geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
7 uur geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
17 uur geleden