Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet wil maatschappelijke diensttijd niet redden

Kabinet wil maatschappelijke diensttijd niet redden

DEN HAAG (ANP) - Ondanks aandringen van CDA en ChristenUnie ziet het kabinet geen kans om de maatschappelijke diensttijd te redden. "Ik heb het geld gewoon niet", zei premier Dick Schoof tijdens het debat over de begroting voor volgend jaar.

Tijdens een maatschappelijke diensttijd zetten jongeren zich vrijwillig in, bijvoorbeeld voor Defensie of de zorg. "Het begint net te lopen", verklaarde Henri Bontenbal van het CDA. Volgens hem worden jongeren op de rails gehouden door deze diensttijd. Kies voor het hart van de samenleving, bepleitte Mirjam Bikker van de ChristenUnie.

Met het schrappen van de maatschappelijke diensttijd bespaart het kabinet 200 miljoen euro. Haal het geld op bij meerdere ministeries, stelde Bontenbal voor. "We overvragen u echt niet." Bikker zei dat in de tegenbegroting van haar partij een "waslijst aan ideeën" staat waar het geld kan worden gevonden.

Maar Schoof was niet te vermurwen. "Ik zie echt geen mogelijkheden." Hij beloofde de kennis die de afgelopen jaren is opgedaan met de maatschappelijke diensttijd wel te zullen borgen.

Meer uit Politiek

Kamer vindt kabinet te stil over spanningen in Cariben

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt het demissionaire kabinet te stil als het gaat om de spanningen in de Cariben. Partijen vinden de informatievoorziening aan Aruba, Curaçao en Bonaire onvoldoende, maar ook aan de Kamer zelf.

6 minuten geleden
Van Weel wil aanvallen VS op drugsboten niet veroordelen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat de Amerikaanse aanvallen op vermeende drugsboten uit Venezuela niet veroordelen. Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) zei dinsdagavond in een debat in de Tweede Kamer over de spanningen in de Cariben nog niet zo ver te willen gaan.

20 minuten geleden
Wiersma: publicatie uitstootgegevens moet 'eerlijk en zorgvuldig'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma wil "eerlijk en zorgvuldig" te werk gaan bij het openbaar maken van uitstootgegevens van boeren. Dat laat zij via een woordvoerder weten na een kritische brief van het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding, dat haar ervan beticht de publicatie van deze data doelbewust te vertragen.

4 uur geleden
Kamer vraagt opnieuw om einde aan gaswinning bij Warffum

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid roept demissionair klimaat- en energieminister Sophie Hermans opnieuw op de gaswinning bij Warffum te beëindigen. De VVD-bewindsvrouw herhaalde eerder deze week nog in een debat dat de wet haar dit niet toestaat. Een motie van de SP haalde het toch, met steun van D66, PVV, GroenLinks-PvdA, ChristenUnie, PvdD, DENK, 50PLUS en Volt.

4 uur geleden
D66 wil Rianne Letschert als nieuwe informateur

DEN HAAG (ANP) - D66 wil dat Rianne Letschert de nieuwe informateur wordt. Een woordvoerder van de partij bevestigt een bericht van BNR daarover. Letschert is bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht en moet Sybrand Buma opvolgen als informateur.

6 uur geleden
Adviescollege: minister Wiersma vertraagt doelbewust

DEN HAAG (ANP) - Het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding haalt in een brief uit naar minister Femke Wiersma van Landbouw over het weigeren van het openbaar maken van uitstootgegevens van veehouderijen. Follow the Money en NRC hadden nogmaals een verzoek tot bemiddeling ingediend om de gegevens te krijgen. Het adviescollege vindt dat de minister doelbewust vertraagt en dat dit de belastingbetaler miljoenen euro's kost.

6 uur geleden
Kamer stemt voor wet: meer lezen, schrijven en rekenen op school

DEN HAAG (ANP) - Kinderen moeten in de klas beter leren lezen, schrijven en rekenen, schrijft een nieuwe wet voor waarmee de Tweede Kamer dinsdagmiddag heeft ingestemd. Het gaat om een vernieuwing van de zogeheten kerndoelen, waarin staat waaraan de lesprogramma's van scholen moeten voldoen. Daarin staat ook dat docenten meer aandacht moeten geven aan digitale vaardigheden en hoe leerlingen zich kunnen ontwikkelen tot betrokken burgers.

6 uur geleden