Kabinet wil honderden miljoenen investeren in chipindustrie
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil in totaal 230 miljoen euro investeren in strategisch belangrijke onderzoeksprojecten op het gebied van halfgeleiders en fotonica. Tot de deelnemers behoren toonaangevende technologiebedrijven als ASML en NXP, meldt minister Micky Adriaansens (Economische Zaken).
De Europese Commissie kwam eerder dit jaar met een plan om voor cruciale technologie minder afhankelijk te worden van andere landen. Door miljarden te investeren in de eigen chipindustrie moeten lidstaten ervoor zorgen dat straks een fors groter aandeel van de wereldwijde omzet uit dergelijke technologie in Europa wordt verdiend.
De door Nederland voorgedragen projecten draaien onder meer om de ontwikkeling van nieuwe communicatietechnologie (6G) en van nieuwe machines om chips te produceren en te testen. Het kabinet wil ook nog 70 miljoen euro investeren in cloudinfrastructuur. Naar welke projecten dat geld gaat, is nog niet bekend.
Doel van de investeringen is volgens Adriaansens het Nederlandse bedrijfsleven "concurrerend en innovatief toonaangevend" te houden. Gezien de toegenomen concurrentie wereldwijd hoort daar volgens haar ook een "andere rol" van de Nederlandse overheid bij.
Meer uit Financieel
DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.
2 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU geeft volgens de AP de gegevens van Yango-klanten in Noorwegen en Finland door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.
4 uur geleden