Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet wil export minder vervuilend maken

Kabinet wil export minder vervuilend maken

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil er samen met andere landen voor zorgen dat export minder vervuilend is. Staatssecretaris Hans Vijlbrief (Fiscaliteit) laat weten dat Nederland zich heeft aangesloten bij een kopgroep van Europese landen. Samen spreken zij onder meer af te onderzoeken hoe ze de financiële steun voor de export gerelateerd aan fossiele energieprojecten uiteindelijk aan banden kunnen leggen.

Het gaat dan bijvoorbeeld om de verzekering van risico's die gepaard gaat met het aanleggen van pijpleidingen voor olieprojecten door Nederlandse baggeraars. Naast Nederland doen ook Denemarken, Duitsland, Frankrijk, Spanje, Zweden en het Verenigd Koninkrijk mee met deze kopgroep. Kolencentrales en aan kolen gerelateerde projecten krijgen geen exportfinanciering meer, staat in de afspraken.

Duurzame export wordt aan de andere kant juist gestimuleerd, bijvoorbeeld onderdelen of kennis die nodig is voor hernieuwbare energieprojecten. De landen werken aan maatregelen om export voor groene projecten aan te moedigen. Ook wordt er gekeken of de impact van exportfinanciering op het klimaat gemeten kan worden.

Het vormen van de kopgroep is "een goed begin van een groenere toekomst", vindt Vijlbrief. "Dit is echt heel goed nieuws, voor Nederland exportland én voor het klimaat."

Meer uit Financieel

Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

7 minuten geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

57 minuten geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

1 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
AEX sluit dag na record lager, Shell en RELX bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.

1 uur geleden
Medeoprichter Superdry krijgt 8 jaar cel voor verkrachting

GLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.

1 uur geleden
Scheepvaartorganisatie IMO: 1500 schepen vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 1500 schepen en zo'n 20.000 bemanningsleden zitten nog vast in de Perzische Golf, doordat de Straat van Hormuz vrijwel dicht is. Dat zei secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) Arsenio Dominguez donderdag. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari is de zeestraat zo goed als gesloten geweest voor de scheepvaart.

2 uur geleden