Kabinet wil dat Wopke Hoekstra Eurocommissaris blijft
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat CDA'er Wopke Hoekstra Eurocommissaris blijft. Dat bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws.
Het is nog niet bekend welke portefeuille Hoekstra gaat krijgen. Nu houdt hij zich nog bezig met klimaat en sinds kort ook met transport.
Premier Dick Schoof zei eerder al te hopen dat Nederland een portefeuille in de financiële of economische hoek krijgt. Hoekstra heeft daar ervaring mee: in het kabinet-Rutte III was hij minister van Financiën. In het vierde kabinet van Rutte werd hij buitenlandminister. Eind vorig jaar volgde hij Frans Timmermans op als Nederlandse Eurocommissaris.
CDU
Waarschijnlijk wordt Hoekstra's voordracht op korte termijn officieel bekendgemaakt.
Hoekstra behoort als CDA'er tot dezelfde politieke familie als Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen, lid van de Duitse aan het CDA verwante partij CDU. Von der Leyen heeft juist van het Europese Parlement voldoende stemmen gekregen om door te gaan als voorzitter van de nieuwe Europese Commissie.
Von der Leyen gaat nu aan de slag met de samenstelling van haar team van Eurocommissarissen, één uit elke EU-lidstaat. Daarbij weegt niet alleen de keus van de lidstaten mee, maar ook of zijzelf met mensen denkt te kunnen samenwerken.
Alle kandidaat-Eurocommissarissen moeten wel een hoorzitting met stevige vragen doorstaan in het Europarlement.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever is de meest liberale politicus van 2025, in de ogen van de jongerenafdeling van de VVD. Het is de eerste keer dat de JOVD een politicus uit het buitenland uitroept tot 'Liberaal van het Jaar'. De Wever werd vorig jaar premier van België, namens de Vlaams-nationalistische partij N-VA.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet kijkt "welwillend" naar deelname aan een eventuele NAVO-missie bij Groenland, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) in het programma Café Kockelmann. Concrete plannen daarvoor liggen er nog niet, benadrukte hij.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en CDA willen een minderheidskabinet vormen, meldt D66-leider Rob Jetten. De leiders van de drie partijen hebben donderdag en vrijdag met elkaar gesproken op het Hilversumse landgoed De Zwaluwenberg. De VVD had graag JA21 willen betrekken bij een meerderheidskabinet, maar dat ziet Jetten niet zitten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vindt het "ontzettend dapper dat zoveel Iraniërs de straat opgaan om te demonstreren tegen de slechte omstandigheden waarin ze moeten leven". Tegelijk vindt hij het "zorgelijk dat de signalen over repressie toenemen" en "echt onacceptabel" dat daarbij doden en gewonden vallen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Als minderjarigen via internet alcohol bestellen, moet niet alleen de verkoper maar ook de bezorgdienst worden beboet, vindt staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, VVD). De demissionair bewindsvrouw stelt voor om de Alcoholwet daarop aan te passen. De aanscherping is volgens haar nodig omdat jongeren onder de 18 jaar te makkelijk via internet aan bier, wijn of sterke drank komen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) vindt het "zorgelijk" dat de Verenigde Staten een belangrijk klimaatverdrag van de Verenigde Naties verlaten. Maar de demissionaire bewindsvrouw benadrukte vrijdag voor aanvang van de ministerraad ook dat andere landen, waaronder Nederland, samen blijven optrekken om klimaatverandering tegen te gaan.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Veel leden zijn weggelopen bij Nieuw Sociaal Contract (NSC) nadat de partij is gedecimeerd bij de Tweede Kamerverkiezingen in oktober. Het aantal leden is teruggelopen van zo'n 8000 begin vorig jaar naar 3000, bevestigt partijvoorzitter Reinout van Malenstein na berichtgeving van RTV Oost.
3 dagen geleden