Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet wil dat EU visumafspraken Georgië opschort

Kabinet wil dat EU visumafspraken Georgië opschort

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat de Europese Unie oproepen om afspraken met Georgië over visumvrij reizen op te schorten. Dat heeft minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) gemeld op X. Na de parlementsverkiezingen in Georgië eind oktober is sprake van veel onrust en protesten waartegen de politie gewelddadig optreedt.

"Het geweld tegen demonstranten, journalisten en de arrestatie van politici in Georgië is onacceptabel", schrijft Veldkamp. Hij wil daarom vragen om de afspraken voor visumvrij reizen in de Schengenzone op te schorten. Die afspraken gelden sinds 2017. De bewindsman noemt het verder "goed dat de Baltische staten al individuele inreisverboden oplegden".

De pro-Russische partij Georgische Droom won de verkiezingen in oktober, maar volgens de oppositie en verkiezingswaarnemers was er sprake van verkiezingsfraude. De Russisch-gezinde regering besloot gesprekken over toetreding tot de EU te staken, wat tot felle protesten leidde.

Meer uit Binnenland

Lichaam aan boord van cruiseschip Hondius in Nederland gecremeerd

ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.

10 minuten geleden
Schoonmaak Hondius begint dinsdag en duurt tot en met vrijdag

ROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.

43 minuten geleden
Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot

UTRECHT (ANP) - Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft besloten om na het zuidelijke deel ook het noorden van het gebied de officiële status van Nationaal Park te geven.

43 minuten geleden
RvS: Politieke partijen uitsluiten van verkiezingen gaat te ver

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.

1 uur geleden
Cruiseschip Hondius meert aan in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.

1 uur geleden
Nederlands cruiseschip Hondius komt aan bij Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius vaart de haven van Rotterdam binnen. Het schip kwam tegen 10.00 uur aan en moet nog een klein half uur varen naar de aanlegplek aan de Calandsteiger nummer 7, meldt het Havenbedrijf.

2 uur geleden
Havenmeester: Hondius komt rond 10.00 uur aan in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting rond 10.00 uur aan in de haven van Rotterdam. Dat zei havenmeester René de Vries vanaf een persboot. Vanaf daar duurt het nog ongeveer twintig minuten naar de afmeerplek.

2 uur geleden