Kabinet wil dat EU visumafspraken Georgië opschort
DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat de Europese Unie oproepen om afspraken met Georgië over visumvrij reizen op te schorten. Dat heeft minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) gemeld op X. Na de parlementsverkiezingen in Georgië eind oktober is sprake van veel onrust en protesten waartegen de politie gewelddadig optreedt.
"Het geweld tegen demonstranten, journalisten en de arrestatie van politici in Georgië is onacceptabel", schrijft Veldkamp. Hij wil daarom vragen om de afspraken voor visumvrij reizen in de Schengenzone op te schorten. Die afspraken gelden sinds 2017. De bewindsman noemt het verder "goed dat de Baltische staten al individuele inreisverboden oplegden".
De pro-Russische partij Georgische Droom won de verkiezingen in oktober, maar volgens de oppositie en verkiezingswaarnemers was er sprake van verkiezingsfraude. De Russisch-gezinde regering besloot gesprekken over toetreding tot de EU te staken, wat tot felle protesten leidde.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie in Amsterdam heeft acht mensen aangehouden die na het verlies van Marokko voor onrust zorgden op straat. Ze werden aangehouden voor het verstoren van de openbare orde, gevaarlijk rijgedrag en het gooien van een baksteen naar de politie.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil soepelere wettelijke verplichtingen voor de bezorging van post. Volgens de postbezorgdienst sluiten de wettelijke verplichtingen niet meer aan bij de werkelijkheid van de postmarkt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Rotterdam en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) in de nacht van donderdag op vrijdag ingreep na ongeregeldheden rond de verloren WK-wedstrijd van Marokko tegen Frankrijk.
4 uur geledenDEN HAAG/ROTTERDAM/AMSTERDAM (ANP) - De ME heeft in Den Haag, Rotterdam en Amsterdam ingegrepen na onrust die ontstond na de met 2-0 verloren WK-wedstrijd van Marokko tegen Frankrijk. In de Haagse Schilderswijk werd de politie op en rond de Vaillantlaan en de Hoefkade bekogeld met glazen flesjes en werd onder meer "Alle joden zijn homo's" gescandeerd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In diverse steden zijn fans van Marokko de straat op gegaan na de met 2-0 verloren WK-wedstrijd tegen Frankrijk. In de Schilderswijk rijden veel auto's en scooters op de Vaillantlaan toeterend heen en weer en klinken een paar harde vuurwerkknallen. Ook staan er veel mensen langs de kant van de weg, ziet een ANP-verslaggever.
6 uur geledenOLDEBROEK (ANP) - Bij het gemeentehuis van het Gelderse Oldebroek is donderdagavond gedemonstreerd voor de lhbti-gemeenschap. Dat gebeurde voorafgaand aan de installatie van het nieuwe conservatieve college van burgemeester en wethouders, dat de regenboogvlag niet meer wil hijsen en het lokale lhbti-beleid schrapt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam is sprake van wanbeheer, meldt de onderwijsinspectie. Het bestuur van de islamitische school heeft "langdurig en in ernstige mate nagelaten" om het onderwijs te verbeteren.
10 uur geleden