Kabinet wil dat deel ambtenaren tot begin 2025 op Binnenhof blijft
DEN HAAG (ANP) - Een klein deel van de ambtenaren van premier Dick Schoofs ministerie van Algemene Zaken moet tot en met begin 2025 blijven werken op het ministerie aan het Binnenhof. Ook komen er maatregelen voor de brandveiligheid. Daarmee wil het kabinet tegemoetkomen aan bezwaren van de gemeente Den Haag, die wil dat alle ambtenaren van AZ het pand voor eind augustus verlaten om de brandveiligheid.
Het gaat om medewerkers die met gevoelige informatie werken. Zij moeten verhuizen naar een ander pand, maar daar is de informatiebeveiliging nog niet op orde. Het Haagse college van B en W besluit waarschijnlijk eind deze week wat er gaat gebeuren, zegt een woordvoerder van de burgemeester.
De kwestie leidde al tot spanning tussen het ministerie en de gemeente Den Haag. Burgemeester Jan van Zanen stelde de deadline dat het ministerie per eind augustus ergens anders heen moest. Het Binnenhof wordt verbouwd en op AZ dreigt groot brandgevaar. Schoof heeft al toegezegd het Torentje te verlaten.
Brandwachten
Maar voor een deel van de ambtenaren is verhuizen erg lastig, zei Schoof onlangs in het programma Humberto à Paris. In het ministerie van Binnenlandse Zaken, waar zij heen zouden moeten, kunnen zij niet volgens de veiligheidseisen werken met staatsgevoelige informatie.
De ambtenaren die nog aan het Binnenhof zouden blijven werken, mogen dat dan alleen als het vanwege de informatievoorzieningen niet anders kan. Ook mogen er dan niet meer dan zeventig mensen aanwezig zijn, in verband met het brandgevaar. Verder zijn er brandwachten aanwezig die kunnen ingrijpen in geval van nood, en is er blijvend contact met de brandweer.
Tijdelijk onderkomen
Het is de bedoeling dat in het voorjaar van 2025 ook de laatste AZ-medewerkers verhuizen. Ze gaan dan naar het pand waar nu ook de ministeries van Economische Zaken en Landbouw zijn gehuisvest.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Soedanese vluchtelingen die zich melden in Nederland maken door een wijziging in het beleid meer kans op asiel, meldt minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) in een Kamerbrief. Inwoners uit zes regio's in het in oorlog verkerende Afrikaanse land konden al langer asiel aanvragen met het argument dat ze risico lopen op willekeurig geweld. Dat wordt uitgebreid naar heel Soedan. Ook komen bepaalde specifieke groepen sneller in aanmerking voor een vluchtelingenstatus.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer staat achter het plan om een extra traumahelikopter in te zetten bij het Gelderse vliegveld Teuge. Dat melden initiatiefnemers VVD en BBB na berichtgeving van RTL Nieuws. De partijen hadden dit plan al langer, en zijn er nu naar eigen zeggen in geslaagd om de benodigde 15 miljoen euro vrij te maken op de begroting.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - DENK stelt een initiatiefwet voor die discriminatie bij sollicitaties tegen moet gaan. Eerder sneuvelde een vergelijkbaar voorstel van voormalig minister Karien van Gennip (Sociale Zaken, CDA) in de Eerste Kamer, omdat de VVD zorgen had over de uitvoerbaarheid en regeldruk. Kamerlid Doğukan Ergin dient een nieuwe versie in van dat plan waarin hij die zorgen heeft geprobeerd weg te nemen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lokale lijsttrekkers zien de kwaliteit van de gemeenteraad achteruitgaan. Dat werd duidelijk tijdens een debat met zes lijsttrekkers in Nieuwspoort, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. "If you pay peanuts, you get monkeys", zei Richard de Mos van Hart voor Den Haag daarover.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voorlopig geen wetgeving uitwerken om de pensioenleeftijd sneller te laten oplopen. Ministers hebben maandag in een gesprek met vakbonden FNV, CNV en VCP aangeboden om dit voorstel "in de ijskast" te zetten, zeiden de bonden na afloop.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in op de uitnodiging van Frankrijk om te praten over nauwere samenwerking op het gebied van nucleaire bewapening. Dat schrijven de ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is op dit moment niet mogelijk om Nederlanders die het Midden-Oosten willen verlaten wegens de oorlog in Iran te repatriëren, meldde minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) maandagmiddag. Het luchtruim is namelijk gesloten. "Als je mensen naar huis wil brengen, wil je dat wel op een veilige manier doen. Op dit moment zijn die opties er nog niet en we kijken hoe snel we dat voor elkaar kunnen krijgen", aldus de CDA-bewindsman.
21 uur geleden