Kabinet wil dat deel ambtenaren tot begin 2025 op Binnenhof blijft
DEN HAAG (ANP) - Een klein deel van de ambtenaren van premier Dick Schoofs ministerie van Algemene Zaken moet tot en met begin 2025 blijven werken op het ministerie aan het Binnenhof. Ook komen er maatregelen voor de brandveiligheid. Daarmee wil het kabinet tegemoetkomen aan bezwaren van de gemeente Den Haag, die wil dat alle ambtenaren van AZ het pand voor eind augustus verlaten om de brandveiligheid.
Het gaat om medewerkers die met gevoelige informatie werken. Zij moeten verhuizen naar een ander pand, maar daar is de informatiebeveiliging nog niet op orde. Het Haagse college van B en W besluit waarschijnlijk eind deze week wat er gaat gebeuren, zegt een woordvoerder van de burgemeester.
De kwestie leidde al tot spanning tussen het ministerie en de gemeente Den Haag. Burgemeester Jan van Zanen stelde de deadline dat het ministerie per eind augustus ergens anders heen moest. Het Binnenhof wordt verbouwd en op AZ dreigt groot brandgevaar. Schoof heeft al toegezegd het Torentje te verlaten.
Brandwachten
Maar voor een deel van de ambtenaren is verhuizen erg lastig, zei Schoof onlangs in het programma Humberto à Paris. In het ministerie van Binnenlandse Zaken, waar zij heen zouden moeten, kunnen zij niet volgens de veiligheidseisen werken met staatsgevoelige informatie.
De ambtenaren die nog aan het Binnenhof zouden blijven werken, mogen dat dan alleen als het vanwege de informatievoorzieningen niet anders kan. Ook mogen er dan niet meer dan zeventig mensen aanwezig zijn, in verband met het brandgevaar. Verder zijn er brandwachten aanwezig die kunnen ingrijpen in geval van nood, en is er blijvend contact met de brandweer.
Tijdelijk onderkomen
Het is de bedoeling dat in het voorjaar van 2025 ook de laatste AZ-medewerkers verhuizen. Ze gaan dan naar het pand waar nu ook de ministeries van Economische Zaken en Landbouw zijn gehuisvest.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet actie ondernemen tegen de "extreemrechtse groep" die demonstraties zoals die in Loosdrecht tegen asielzoekerscentra "kaapt", vindt de VVD. Volgens Kamerlid Ulysse Ellian leidt het geweld door die groep, die volgens hem rondreist naar gemeenten met demonstraties om daar te rellen, af van de zorgen van bewoners.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.
17 uur geleden