
Kabinet wil cadeaubonnen minimaal 2 jaar geldig laten zijn
DEN HAAG (ANP) - Mensen die een cadeaubon krijgen, moeten straks minimaal twee jaar de tijd krijgen om die te verzilveren. Nu is de minimale geldigheid één jaar, maar consumentenorganisaties storen zich al tijden aan de beperkte houdbaarheid van bonnen, omdat veel mensen te laat zijn met inleveren zodat de waarde ervan is verlopen. Op aandringen van de Tweede Kamer, eind 2018, stelt het kabinet voor om de geldigheid van alle cadeaubonnen op minimaal twee jaar te zetten.
Het gaat om alle soorten cadeaubonnen - digitaal, met een saldo erop of een bon voor een gift in natura of voor een evenement. Jaarlijks wordt naar schatting voor 1,5 miljard euro aan cadeaubonnen gekocht. De verloren waarde van bonnen die consumenten niet benutten, loopt volgens onderzoek in de miljoenen euro's. Het staat de uitgevers van cadeaukaarten vrij om een nog langere geldigheid eraan te koppelen.
Staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken) wijst op onderzoek van de Consumentenbond waarin staat dat meer dan de helft van de Nederlanders ooit een cadeaubon heeft laten verlopen. "Veel mensen storen zich hier aan en daarom is het goed dat ze langer de tijd krijgen om hun cadeaubon te gelde te maken. Ik zet me op dit thema en bij andere onderwerpen actief in voor een eerlijke economie met voldoende bescherming voor consumenten."
Het duurde ruim anderhalf jaar voordat het wetsvoorstel klaar is. Het gaat donderdag in consultatie, wat betekent dat betrokken organisaties nog kunnen reageren op het plan. Daarna gaat het naar de Tweede Kamer.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Op de laatste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 42.777 deelnemers gefinisht, zo laat de organisatie weten. Allen krijgen zij het felbegeerde Vierdaagsekruisje. Op de laatste wandeldag van het evenement vielen 411 wandelaars uit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbanken werken aan meerdere alternatieven om strafzaken zoveel mogelijk door te laten gaan, terwijl het Openbaar Ministerie is afgesloten van het internet. Dit meldt de Raad voor de rechtspraak.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie weet niet hoelang medewerkers nog van internet verstoken blijven. Het onderzoek naar de mogelijke kwetsbaarheid in de systemen duurt voort.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls kijkt tevreden terug op de Nijmeegse Vierdaagse. Ondanks enkele "akkefietjes" tijdens de Vierdaagsefeesten is het wandelevenement vooralsnog zonder noemenswaardige incidenten verlopen, zegt hij. "Als je alles overziet, met de vele duizenden mensen, is het voortreffelijk gegaan."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten en ziekenhuizen die gebruikmaken van diensten van Citrix zeggen dat ze die vorige maand al hebben gerepareerd, nadat een gat in de beveiliging was ontdekt. Daarom hoeven ze de systemen nu niet los te koppelen, zoals het Openbaar Ministerie wel heeft gedaan.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Meerdere mensen hebben zich gemeld nadat er donderdag geblurde foto's van zes verdachten die worden gezocht voor de rellen rond het kampioensfeest van PSV naar buiten waren gebracht. Dat meldt de politie vrijdag. Een politiewoordvoerder kan niet direct zeggen om hoeveel personen het precies gaat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizen naar Venezuela wordt afgeraden. Het reisadvies van het ministerie van Buitenlandse Zaken staat vanaf deze vrijdag voor het hele land op rood. Sinds de presidentsverkiezingen van juli 2024 is het onrustig in het land.
10 uur geleden