'Kabinet wil 400 miljoen euro in kwetsbare wijken stoppen'
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet is bereid om 400 miljoen euro in kwetsbare woonwijken te investeren. Daarmee kunnen de wijken leefbaarder en duurzamer worden gemaakt. Bronnen bevestigen berichtgeving daarover van RTL Nieuws. Met het extra geld hoopt het kabinet oppositiepartijen GroenLinks en PvdA mee te krijgen om de woonbegroting van minister Kajsa Ollongren te steunen.
De minister van Binnenlandse Zaken was de afgelopen tijd enkele keren met haar collega Wopke Hoekstra (Financiën) bij de twee partijen langs geweest om te praten over hun wensen. Het kabinet heeft steun van de oppositie nodig om plannen door de beide Kamers te loodsen. Onder de oppositie is nogal wat weerstand tegen het woonbeleid van Ollongren.
PvdA en GroenLinks hebben hun zinnen gezet op een "substantiële" bijdrage voor kwetsbare wijken. Ook willen ze een beperking van de huurstijging in de vrije sector, van de inflatie plus 1 procent. Verder moet wat hun betreft ook de inkomensgrens voor de sociale huursector niet omlaag, zodat meer mensen zoals alleenstaanden in de sociale sector terecht blijven kunnen. Ook de verhuurdersheffing, een bedrag dat woningcorporaties aan de overheid betalen, moet van tafel, vinden ze.
Er is haast geboden om een deal te bereiken. Maandag praat de Tweede Kamer over het woonbeleid.
Meer uit Binnenland
EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.
3 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
13 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
14 uur geleden