'Kabinet wil 400 miljoen euro in kwetsbare wijken stoppen'
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet is bereid om 400 miljoen euro in kwetsbare woonwijken te investeren. Daarmee kunnen de wijken leefbaarder en duurzamer worden gemaakt. Bronnen bevestigen berichtgeving daarover van RTL Nieuws. Met het extra geld hoopt het kabinet oppositiepartijen GroenLinks en PvdA mee te krijgen om de woonbegroting van minister Kajsa Ollongren te steunen.
De minister van Binnenlandse Zaken was de afgelopen tijd enkele keren met haar collega Wopke Hoekstra (Financiën) bij de twee partijen langs geweest om te praten over hun wensen. Het kabinet heeft steun van de oppositie nodig om plannen door de beide Kamers te loodsen. Onder de oppositie is nogal wat weerstand tegen het woonbeleid van Ollongren.
PvdA en GroenLinks hebben hun zinnen gezet op een "substantiële" bijdrage voor kwetsbare wijken. Ook willen ze een beperking van de huurstijging in de vrije sector, van de inflatie plus 1 procent. Verder moet wat hun betreft ook de inkomensgrens voor de sociale huursector niet omlaag, zodat meer mensen zoals alleenstaanden in de sociale sector terecht blijven kunnen. Ook de verhuurdersheffing, een bedrag dat woningcorporaties aan de overheid betalen, moet van tafel, vinden ze.
Er is haast geboden om een deal te bereiken. Maandag praat de Tweede Kamer over het woonbeleid.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
16 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
17 uur geleden