Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Kabinet wil 400 miljoen euro in kwetsbare wijken stoppen'

'Kabinet wil 400 miljoen euro in kwetsbare wijken stoppen'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet is bereid om 400 miljoen euro in kwetsbare woonwijken te investeren. Daarmee kunnen de wijken leefbaarder en duurzamer worden gemaakt. Bronnen bevestigen berichtgeving daarover van RTL Nieuws. Met het extra geld hoopt het kabinet oppositiepartijen GroenLinks en PvdA mee te krijgen om de woonbegroting van minister Kajsa Ollongren te steunen.

De minister van Binnenlandse Zaken was de afgelopen tijd enkele keren met haar collega Wopke Hoekstra (Financiƫn) bij de twee partijen langs geweest om te praten over hun wensen. Het kabinet heeft steun van de oppositie nodig om plannen door de beide Kamers te loodsen. Onder de oppositie is nogal wat weerstand tegen het woonbeleid van Ollongren.

PvdA en GroenLinks hebben hun zinnen gezet op een "substantiƫle" bijdrage voor kwetsbare wijken. Ook willen ze een beperking van de huurstijging in de vrije sector, van de inflatie plus 1 procent. Verder moet wat hun betreft ook de inkomensgrens voor de sociale huursector niet omlaag, zodat meer mensen zoals alleenstaanden in de sociale sector terecht blijven kunnen. Ook de verhuurdersheffing, een bedrag dat woningcorporaties aan de overheid betalen, moet van tafel, vinden ze.

Er is haast geboden om een deal te bereiken. Maandag praat de Tweede Kamer over het woonbeleid.

Meer uit Binnenland

Geen treinen van en naar Amsterdam Centraal

UTRECHT (ANP) - Van en naar Amsterdam Centraal rijden geen treinen door de gevolgen van het winterse weer, meldt NS. Dit duurt naar verwachting tot ongeveer 10.45 uur. Ook tussen Utrecht en Leiden rijden geen treinen. Dit komt door een wisselstoring tussen Alphen aan den Rijn en Leiden Lammenschans. Dit duurt tot ongeveer 11.45 uur.

19 minuten geleden
Maandag al ruim 6,5 miljoen kilo zout gestrooid door winterweer

UTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben maandag al ruim 6,5 miljoen kilo zout gestrooid op de wegen. De teller stond even na 9.30 uur op 6.590.776 kilo, is te zien op de Strooikaart van de wegbeheerder.

30 minuten geleden
Stadsherstel zamelt ruim 92.000 euro in voor herstel Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel heeft tot zondagavond 92.779 euro ingezameld om de Vondelkerk in Amsterdam te herstellen, meldt de organisatie op haar website. Het geld om de op nieuwjaarsnacht door brand verwoeste kerk weer op te bouwen, kwam van 1365 donateurs.

35 minuten geleden
Toe- en afritten dicht door gladheid, verkeer komt heuvel niet op

UTRECHT (ANP) - Door de gladheid zijn meerdere verbindingswegen, toe- en afritten dicht, meldt Rijkswaterstaat. "Het verkeer staat vast en komt de heuvel niet op."

37 minuten geleden
Veel wisselstoringen op spoor, aannemers ProRail langer onderweg

UTRECHT (ANP) - Aannemers van ProRail die maandagochtend zijn ingeschakeld om wisselstoringen op het spoor te repareren, zijn in verband met het winterse weer langer onderweg dan gebruikelijk. "Zij komen met de auto en hebben te maken met gladheid en files, dus hun aanrijdtijd is langer dan normaal", zegt een woordvoerder van de spoorbeheerder. Het kan daarom nog even duren voordat de hinder op het spoor voorbij is.

1 uur geleden
Rijkswaterstaat: drukste spits sinds december 2024

UTRECHT (ANP) - Door het winterse weer staat er maandagochtend zo'n 690 kilometer file. Volgens Rijkswaterstaat is het de drukste ochtendspits sinds december 2024. "Ter vergelijking, in 2025 zagen we geen ochtendspits drukker dan 650 kilometer."

1 uur geleden
Rijkswaterstaat: mijd wegen in regio Utrecht om winterse weer

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om in de regio Utrecht niet de weg op te gaan in verband met het winterse weer. "We zien de snelwegen rondom Utrecht vastlopen", aldus de dienst. "Er trekken nu sneeuwbuien over en daardoor zijn de wegen slecht begaanbaar en zullen de files verder toenemen."

2 uur geleden