Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet wil 25 miljoen ophalen voor geluidsisolatie rond Schiphol

Kabinet wil 25 miljoen ophalen voor geluidsisolatie rond Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil 25,5 miljoen euro ophalen bij luchtvaartmaatschappijen om gevels van huizen rond Schiphol te isoleren tegen geluid. Dat schrijft minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) in een brief aan de Tweede Kamer. Het definitieve bedrag kan nog veranderen.

"De veroorzaker betaalt", is volgens Madlener het achterliggende principe. Luchtvaartmaatschappijen moeten daarom vanaf 1 november een bepaald bedrag betalen per vliegtuig dat op Schiphol landt. Hoe duurder het toestel, hoe hoger de kosten. De heffing loopt door tot genoeg geld is opgehaald.

Een woordvoerster van KLM kon woensdagavond niet direct reageren. Volgens haar kan de luchtvaartmaatschappij, die de grootste gebruiker is van Schiphol, donderdag waarschijnlijk meer zeggen. BARIN, de branchevereniging voor in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen, was niet bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Politiek

D66 en CDA laten veel open om later in formatie te bespreken

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA laten in deze fase van de formatie nog veel punten open. Die moeten in een later stadium worden beantwoord als met andere partijen wordt gesproken. Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) schrijven de komende dagen nog aan het eindverslag onder leiding van informateur Sybrand Buma.

1 uur geleden
Aartsen wil onderzoek naar spoor richting Baltische staten

DEN HAAG (ANP) - Onderzoek de kwetsbaarheden van het spoor tussen de Noordzee en de Baltische Staten, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) in een brief aan acht andere Europese landen. Daarmee wil hij belemmeringen wegnemen voor militair transport over het spoor naar het oosten.

1 uur geleden
Kabinet trekt toch meer geld uit voor ruimtevaart

BREMEN (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft besloten extra geld in de ruimtevaart te steken. De bijdrage voor de komende drie jaar gaat omhoog naar 453 miljoen euro. Dat is ruim 100 miljoen euro meer dan in oktober was aangekondigd. Het extra geld moet voorkomen dat ESTEC, een belangrijk testcentrum voor satellieten in Noordwijk, wordt overgeplaatst naar een ander land dat meer geld aan ruimtevaart uitgeeft.

2 uur geleden
GroenLinks-PvdA wil 2 miljard voor Oekraïne om gat te dichten

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil dat het demissionaire kabinet 2 miljard euro extra vrijmaakt om een gat in de militaire hulp aan Oekraïne voor volgend jaar te dichten. In 2026 krijgt de regering in Kyiv 3,5 miljard euro steun, maar daar is dit jaar al 2 miljard van uitgegeven. Dat gat moet worden aangevuld, zegt fractieleider Jesse Klaver. Zijn partij dient donderdag bij een debat over Oekraïne een voorstel in om het ontstane tekort aan te vullen. D66 en CDA hebben al laten weten de motie te steunen.

3 uur geleden
Zorgorganisaties willen geen eigen bijdrage voor de jeugdzorg

UTRECHT (ANP) - Een nieuw kabinet moet geen eigen bijdrage invoeren voor de jeugdzorg, zeggen meerdere organisaties rond de zorg. De inmiddels gevallen coalitie had wel voorgesteld om cliënten te laten meebetalen. De Tweede Kamer wees dat plan in oktober af, maar demissionair zorgstaatssecretaris Judith Tielen wil toch doorgaan met voorbereidingen.

3 uur geleden
D66 en CDA: nu focussen op schrijven van conceptdocument

DEN HAAG (ANP) - D66 en het CDA stoppen nu met het binnenhalen van nog meer experts en beginnen met het schrijven van een conceptdocument. Dit document moet aantrekkelijk genoeg zijn voor andere partijen om mee te willen doen aan een nieuwe regering. Dat vertelden partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) voorafgaand aan een nieuwe ontmoeting met informateur Sybrand Buma (CDA).

8 uur geleden
Schoof: niet méér buitenlandse troepen bij limiet leger Oekraïne

PARAMARIBO (ANP) - Een verplicht kleiner Oekraïens leger betekent niet dat Oekraïnes bondgenoten een grotere beschermingsmacht moeten leveren, zegt premier Dick Schoof. Die twee onderdelen van een mogelijk toekomstig vredesakkoord staan volgens Schoof los van elkaar.

21 uur geleden