Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet wil 20 miljard steken in versterking economie

Kabinet wil 20 miljard steken in versterking economie

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende vijf jaar in totaal 20 miljard steken in projecten om de economie te versterken. Over zo'n investeringsfonds wordt al ruim een jaar nagedacht, nu is de coalitie het in grote lijnen eens over de invulling. Dat bevestigen Haagse bronnen na een bericht van RTL Nieuws.

Het idee voor een investeringsfonds komt van de ministers Wopke Hoekstra (Financiën) en Eric Wiebes (Economische Zaken). Door de lage rente kan Nederland zeer goedkoop geld lenen op de kapitaalmarkt. Daarvan willen zij gebruikmaken om te investeren in zaken voor de toekomstige groeikracht.

Te denken valt aan onderwijs, onderzoek en ontwikkeling, verduurzaming en infrastructuur. Tot dusver was nog veel onduidelijk, onder meer hoe groot het fonds precies zou worden. De omvang is nog onderdeel van de onderhandelingen over de begroting voor volgend jaar, maar ingewijden verwachten dat het huidige voorstel de eindstreep wel haalt.

Meer uit Politiek

Ongeduldige Kamer wil energierekening voor huishoudens verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.

3 uur geleden
D66, VVD en GL-PvdA willen via wet gratis laptops voor leerlingen

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.

7 uur geleden
D66, VVD en GL-PvdA willen via wet gratis laptops voor leerlingen

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.

7 uur geleden
Sjoerdsma trekt boetekleed aan na 'onhandigheid' over UNRWA

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.

9 uur geleden
Karremans belooft landelijke aanpak fatbikes, inhoud onbekend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

1 dag geleden
Van Veldhoven: energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.

1 dag geleden
Berendsen: militairen naar Straat van Hormuz nu niet aan de orde

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.

1 dag geleden