Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet wil 20 miljard steken in versterking economie

Kabinet wil 20 miljard steken in versterking economie

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende vijf jaar in totaal 20 miljard steken in projecten om de economie te versterken. Over zo'n investeringsfonds wordt al ruim een jaar nagedacht, nu is de coalitie het in grote lijnen eens over de invulling. Dat bevestigen Haagse bronnen na een bericht van RTL Nieuws.

Het idee voor een investeringsfonds komt van de ministers Wopke Hoekstra (Financiën) en Eric Wiebes (Economische Zaken). Door de lage rente kan Nederland zeer goedkoop geld lenen op de kapitaalmarkt. Daarvan willen zij gebruikmaken om te investeren in zaken voor de toekomstige groeikracht.

Te denken valt aan onderwijs, onderzoek en ontwikkeling, verduurzaming en infrastructuur. Tot dusver was nog veel onduidelijk, onder meer hoe groot het fonds precies zou worden. De omvang is nog onderdeel van de onderhandelingen over de begroting voor volgend jaar, maar ingewijden verwachten dat het huidige voorstel de eindstreep wel haalt.

Meer uit Politiek

Kabinet herhaalt: gas winnen uit Groningenveld gaat niet gebeuren

DEN HAAG (ANP) - Kabinetsleden herhalen dat opnieuw gas winnen uit het Groningenveld niet gaat gebeuren. Ministers Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken), Stientje van Veldhoven (Klimaat) en Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) zijn daar vrijdagochtend eensgezind over. "We gaan Groningen sluiten zoals gepland," zegt Van Veldhoven.

6 uur geleden
Zo'n 450.000 mensen lid politieke partij, hoogste sinds 1982

GRONINGEN (ANP) - Het aantal Nederlanders dat lid is van een politieke partij is met 448.100 leden voor het eerst hoger dan in 1982. Dat meldt het Documentatiecentrum Nederlandse Politieke Partijen (DNPP) van de Rijksuniversiteit Groningen op basis van een jaarlijkse rondvraag. In 2025 kwamen er 57.000 nieuwe leden bij, een groei van bijna 15 procent.

7 uur geleden
Vijlbrief: emotie over doorbreken pensioenakkoord onderschat

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de "emotie die gepaard zou gaan met het doorbreken van een afspraak uit het pensioenakkoord" onderschat. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) gezegd in Pauw & De Wit. "Dat hebben we niet helemaal goed ingeschat. En daar ben ik wel van geschrokken."

17 uur geleden
Kabinet voert motie voor extra geld naar Oekraïne niet uit

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat er geen aanvullende steun meer naar Oekraïne, zoals eerder door de Kamer was gevraagd. Dat maakte minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) duidelijk tijdens de behandeling van haar begroting donderdag in de Tweede Kamer. "Nederland kan in z'n eentje niet alle gewenste steun leveren."

19 uur geleden
Zestig BBB'ers roepen bestuur op tot lijmpoging met Mona Keijzer

DEN HAAG (ANP) - Zestig politiek actieve BBB'ers willen dat hun partijbestuur probeert Mona Keijzer terug in de Tweede Kamerfractie te krijgen. In een brief vragen ze om "onafhankelijke mediation" om de vierkoppige fractie weer bij elkaar te krijgen. Het AD berichtte over de brief, die ook in handen is van het ANP.

19 uur geleden
Nederland werkt met andere landen aan terugkeerhubs asielzoekers

BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat met een aantal andere EU-landen samenwerken om zogenoemde terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers buiten de EU te realiseren. Dat zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) in Brussel. Het gaat om een kopgroep van Nederland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en Denemarken, zei de minister na een vergadering met zijn Europese ambtgenoten.

22 uur geleden
Ministers ontwijken vragen over gevolgen zorgbezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - De twee zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk hebben vragen van alle oppositiepartijen over de gevolgen van de bezuinigingen op de zorg niet beantwoord. De ministers schetsten tijdens het debat over de zorgbegroting steeds weer vergezichten over de noodzaak van de bezuinigingen, die tot 10 miljard euro moeten opleveren.

22 uur geleden