Kabinet wil 20 miljard steken in versterking economie
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende vijf jaar in totaal 20 miljard steken in projecten om de economie te versterken. Over zo'n investeringsfonds wordt al ruim een jaar nagedacht, nu is de coalitie het in grote lijnen eens over de invulling. Dat bevestigen Haagse bronnen na een bericht van RTL Nieuws.
Het idee voor een investeringsfonds komt van de ministers Wopke Hoekstra (Financiën) en Eric Wiebes (Economische Zaken). Door de lage rente kan Nederland zeer goedkoop geld lenen op de kapitaalmarkt. Daarvan willen zij gebruikmaken om te investeren in zaken voor de toekomstige groeikracht.
Te denken valt aan onderwijs, onderzoek en ontwikkeling, verduurzaming en infrastructuur. Tot dusver was nog veel onduidelijk, onder meer hoe groot het fonds precies zou worden. De omvang is nog onderdeel van de onderhandelingen over de begroting voor volgend jaar, maar ingewijden verwachten dat het huidige voorstel de eindstreep wel haalt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zijn stem uitgebracht voor de Tweede Kamerverkiezingen. Schoof ging naar de stembus in Theater De Vaillant in de Schilderwijk in Den Haag.
17 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Pieter Omtzigt (51) zal op woensdagavond niet aanwezig zijn op de uitslagenavond van Nieuw Sociaal Contract (NSC) in Amersfoort. Dat heeft een woordvoerder van de partij aan het ANP laten weten. Omtzigt was in 2023 de medeoprichter van de partij, die bij de vorige parlementsverkiezingen twintig zetels haalde.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - VVD-lijsttrekker Dilan Yeşilgöz heeft haar stem voor de Tweede Kamerverkiezingen uitgebracht. Dat deed de partijleider in haar woonplaats Amsterdam.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Drie kandidaten bij de Tweede Kamerverkiezingen woensdag worden burgemeester en komen daardoor niet in de Kamer. Ze werden tijdens de campagne voorgedragen. Hun namen kunnen niet meer van het stembiljet worden gehaald, maar ze kunnen wel afzien van een zetel, als ze verkozen zouden worden.
40 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Tot 10.30 uur woensdagochtend was 12 procent van de kiesgerechtigden naar de stembus gegaan voor de Tweede Kamerverkiezingen, meldt de NOS op basis van Ipsos I&O. Dat is net iets minder dan rond hetzelfde tijdstip twee jaar geleden, bij de vorige Kamerverkiezingen. Toen had rond 10.30 uur 14 procent van de kiezers een stem uitgebracht.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam heeft woensdagochtend bij vier stembureaus logo's van Forum voor Democratie (FVD) weggehaald. Het logo werd onder meer op de stoep geklad voor het St. Ignatiusgymnasium in Amsterdam-Zuid. Campagne-uitingen te dicht bij een stembureau zijn niet toegestaan.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - DENK-lijsttrekker Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de Tweede Kamerverkiezingen in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam. Op de locatie aan het Afrikaanderplein in Rotterdam-Zuid worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.
1 uur geleden