Kabinet weet pas in zomer hoe 'gerichte' coronasteun eruitziet
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet hoopt bij oplevingen van het coronavirus in de toekomst gerichte financiële steun aan bedrijven in specifieke sectoren te kunnen verlenen, maar weet op zijn vroegst in de zomer hoe die steun eruit ziet. Dat is op te maken uit een brief van betrokken ministeries aan de Tweede Kamer. Het kabinet laat eerst nog onderzoek doen.
Het kabinet kijkt naar de effectiviteit van steunregelingen voor sectoren, een garantiefonds en een verzekeringsinstrument, en "verwacht in de loop van de zomer van dit jaar uw Kamer over de eerste onderzoeksresultaten te kunnen informeren". Samen met sectoren wordt dan gekeken naar maatregelen die soelaas bieden, zonder dat ze de samenleving te veel geld kosten.
In kringen rond het kabinet valt te horen dat het er ook vanuit gaat dat bij een grote uitbraak algemene steunpakketten toch weer worden afgestoft. Het kabinet wil namelijk alleen maar bij volledige en langdurige sluitingen bijspringen. Bij eerdere besmettingsgolven werd hier ook met spoed om gevraagd door de Tweede en Eerste Kamer, werkgeversorganisaties en vakbonden. De verwachting is dat bij een opleving van het virus, bijvoorbeeld door een gevaarlijke variant, opnieuw om steun in veel meer sectoren wordt gevraagd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
3 minuten geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.
5 uur geleden