Kabinet vraagt oud-topman ASML om advies over investeringsklimaat
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft voormalig ASML-topman Peter Wennink gevraagd om een onafhankelijk advies over hoe het investeringsklimaat en het toekomstig verdienvermogen van de Nederlandse economie "aanzienlijk" kunnen worden versterkt. Dat meldt minister Vincent Karremans (Economische Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer.
Het advies, dat er voor het einde van het jaar moet liggen, is bedoeld om toekomstige kabinetten te helpen bij het stellen van prioriteiten. Wennink is daarbij verzocht het veelbesproken rapport van voormalig ECB-president Mario Draghi over de toekomst van de Europese economie te "vertalen" naar de Nederlandse economie.
Wennink stopte vorig jaar na elf jaar als topman van ASML. In zijn jaren als hoogste baas van de Veldhovense ontwikkelaar van productiemachines voor chips beklaagde hij zich herhaaldelijk over tekortkomingen in het vestigingsklimaat. Nederland zou voor technologiebedrijven en hoogopgeleide technici niet aantrekkelijk genoeg zijn om te ondernemen, investeren, wonen en werken.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
14 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
15 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
16 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
17 uur geleden