Kabinet voorziet 'vergaande maatregelen' voor landbouwsector
DEN HAAG (ANP) - Niet alleen om de neerslag van stikstof te verminderen, maar ook om de kwaliteit van water te verbeteren, worden boeren geconfronteerd met "vergaande maatregelen" die "ingrijpend" kunnen zijn. Dat is volgens landbouwminister Henk Staghouwer nodig om de uitzonderingspositie van Nederlandse boeren in Europa te behouden.
Door die zogeheten derogatie mag Nederland meer dierlijke mest produceren dan andere Europese landen. Dat is belangrijk voor land- en tuinbouwers. Maar dan moet Nederland wel aan strenge voorwaarden voldoen. Zo moet de waterkwaliteit verbeteren, en die is de afgelopen jaren juist verslechterd.
In december sprak de voorganger van Staghouwer, Carola Schouten, nog de hoop uit dat Brussel bereid zou zijn tot "enige flexibiliteit in de procedure", afhankelijk van de beoogde aanpak van het nieuwe kabinet . "Maar", schrijft de bewindsman nu, "over de hele linie is duidelijk dat de Europese Commissie streng toeziet op de naleving van de richtlijnen door lidstaten."
Om welke maatregelen het precies gaat, is nog niet duidelijk. Half februari zal het kabinet Brussel meer informatie geven over de voorstellen, waarmee het "laat zien te voldoen aan haar verplichtingen ten aanzien van verbetering van de waterkwaliteit".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
20 minuten geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
7 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
7 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
7 uur geleden