Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet voert krimp Schiphol april volgend jaar door

Kabinet voert krimp Schiphol april volgend jaar door

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlaagt het maximumaantal vluchten vanaf Schiphol vanaf komende april naar 460.000 per jaar. Daar moeten nog wel wat voorbereidingen voor worden getroffen, maar de datum van 1 april - het begin van het zomerseizoen voor de luchtvaart - staat volgens een woordvoerster van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat vast. De Staat won vrijdag het hoger beroep tegen de luchtvaartmaatschappijen over de voorgenomen krimp van Schiphol.

Het ministerie wil "zo snel mogelijk met duidelijkheid" komen voor de gevolgen voor luchtvaartmaatschappijen. Er moet onder andere nog worden bekeken hoeveel van de krimp in de zomer en hoeveel in de winter moet gaan plaatsvinden. Eerst leek het krimpplan van het kabinet niet te kunnen doorgaan, maar het gerechtshof veegde een eerdere uitspraak in een kort geding daarover van tafel.

De in Nederland actieve maatschappijen gaven eerder al aan dat het moeilijk wordt om op zo'n korte termijn het aantal vluchten te verminderen. Belangenvereniging BARIN wilde hierover met het kabinet in gesprek.

Eerste stap

Minister Mark Harbers (Infrastructuur) ziet het winnen van het hoger beroep na het verloren kort geding als "een goede eerste stap" om de balans te herstellen tussen luchtvaart, economie en omwonenden. "Als omwonenden nu nog steeds veel hinder hebben, hebben ze nu wel iets om dat op te baseren. Die rechtspositie wilden we herstellen en dat is een belangrijke stap."

De minister ziet de krimp van 500.000 naar 460.000 vluchten tijdens het komende vliegseizoen als tussenstap op weg naar een maximum van 440.000 in 2024/2025. "Die grote zaak speelt nog. Daar volgen we een procedure voor waar de airlines ook allemaal hun inspraak in hebben kunnen doen", zei de bewindsman voor de ministerraad.

Meer uit Financieel

Italiaanse overheid krijgt Telecom Italia weer volledig in handen

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Het bestuur van Telecom Italia, de belangrijkste telecomaanbieder van Italië, heeft unaniem ingestemd met het overnamebod van de Italiaanse postgroep Poste Italiane ter waarde van 10,8 miljard euro. Dat maakte het telecombedrijf zaterdag bekend.

14 uur geleden
FT: speculanten gokken op koersdaling SpaceX na recordbeursgang

NEW YORK (ANP) - Steeds meer beurshandelaren zetten in op een verdere daling van het aandeel SpaceX, nog geen maand nadat het raket- en AI-bedrijf van Elon Musk met de grootste beursintroductie ooit naar de beurs in New York is gegaan. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times zaterdag.

15 uur geleden
China waarschuwt VK na nationalisatie British Steel

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering zegt de nationalisatie van British Steel door het Verenigd Koninkrijk, een staalbedrijf dat in Chinese handen was, nauwlettend te volgen. Als dat nodig is, zal China passende maatregelen nemen om zijn rechten en belangen te beschermen, waarschuwde het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.

16 uur geleden
Iraanse aanvallen treffen Koeweitse olie-installatie

KOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.

18 uur geleden
BBC: Burnham wil nieuwe olie- en gasboringen in Noordzee

LONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.

18 uur geleden
Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.

19 uur geleden
Strengere regels voor elektrische autobouwers in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.

20 uur geleden