Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet voert integriteitsaanbevelingen onvoldoende uit

Kabinet voert integriteitsaanbevelingen onvoldoende uit

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de aanbevelingen van het Europese anticorruptieorgaan GRECO om corruptie tegen te gaan en integriteit te verbeteren, onvoldoende uitgevoerd. Dat blijkt uit een verslag van GRECO dat minister Hugo de Jonge (Binnenlandse Zaken) naar de Tweede Kamer heeft gestuurd.

Hoewel minder dan de helft - zeven van de zestien - aanbevelingen naar tevredenheid zijn opgevolgd, is er wel wat verbetering: van deze adviesronde was in eerste instantie geen enkele van de aanbevelingen goed opgevolgd. Op zeven aanbevelingen is gedeeltelijk ingegrepen, twee zijn helemaal niet opgevolgd.

Het gaat om maatregelen als een integrale gedragscode en een duidelijke integriteitsstrategie voor bewindspersonen. Zo'n gedragscode is er, maar "zonder een specifiek systeem voor toezicht en sancties". Een integriteitsbeleid voor politici ontbreekt. Om corruptie door politici tegen te gaan zijn "meer inspanningen noodzakelijk", aldus GRECO.

Koninklijke Marechaussee

Maatregelen tegen corruptie bij de nationale politie en de Koninklijke Marechaussee worden positiever beoordeeld. Bij de politie is het interne meldingsregime voor financiële belangen verbeterd en het toezicht hierop versterkt.

"Volgens GRECO heeft Nederland stappen gezet om de in totaal zestien aanbevelingen die zij hebben gedaan in te voeren", schrijft het ministerie van Binnenlandse Zaken in een persbericht. Dat GRECO (volgens de regels) oordeelt dat de aanbevelingen nog steeds onvoldoende zijn uitgevoerd, wordt in dat bericht niet vermeld.

Meer uit Binnenland

Klimaatactiegroep XR blokkeert opnieuw A12 bij Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft zondagmiddag opnieuw de A12 in Den Haag geblokkeerd. Activisten betraden rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld, vanaf een zebrapad op de kruising met de Zuid-Hollandlaan.

47 minuten geleden
Man (19) aangehouden na schieten op festival in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend in Zwijndrecht een 19-jarige man uit die plaats aangehouden na een schietincident op een Amsterdams festival zaterdagavond. Daarbij raakten een man en een vrouw gewond.

1 uur geleden
Kind overleden door ongeluk op afrit A28 bij Beilen

BEILEN (ANP) - Op de A28 bij het Drentse Beilen is zondagochtend een kind overleden door een eenzijdig ongeluk, meldt de politie. Het ongeval gebeurde rond 08.50 uur op de afrit van de snelweg. In de auto zaten nog vier andere mensen: twee volwassenen en twee kinderen. Zij zijn zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden
Man die overleed tijdens aanhouding is 51-jarige Rotterdammer

ROTTERDAM (ANP) - De man die zaterdagavond overleed tijdens een aanhouding door de politie in Rotterdam is een 51-jarige man uit die stad. Dat meldt het Openbaar Ministerie zondagochtend.

4 uur geleden
Muggenarme zomer door droogte en hitte

WAGENINGEN (ANP) - Deze zomer kende relatief weinig muggenoverlast, meldt de website Nature Today. Volgens onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR) komt dit waarschijnlijk door de extreme droogte en hoge temperaturen van de afgelopen tijd.

5 uur geleden
Persoon overleden bij aanhouding Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.

14 uur geleden
Dertien betrokkenen busongeluk Zwitserland terug naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.

14 uur geleden