Kabinet voelt niets voor stopzetten dialoog met Israël
BRUSSEL (ANP) - Het kabinet voelt er niets voor om de dialoog met Israël stop te zetten, zoals EU-buitenlandchef Josep Borrell woensdag aan de EU-lidstaten heeft voorgesteld. Buitenlandminister Caspar Veldkamp vindt juist dat "we de deuren moeten openhouden", zei hij voor de vergadering met zijn EU-collega's in Brussel.
Hij snapt de draai van 180 graden van Borrell ook niet. In de afgelopen maanden heeft Borrell "aangedrongen op een politieke dialoog tussen de EU en de Israëlische minister". Net zoals Veldkamp en veel van zijn EU-collega's.
Nadat Borrell vorige week totaal onverwacht het voorstel deed om de dialoog met Israël stop te zetten, kwamen al snel geïrriteerde reacties vanuit lidstaten. Het is de laatste vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken van Borrell.
Er is een nieuwe Israëlische minister en er komt binnenkort een nieuwe EU-buitenlandchef, zei Veldkamp. "Laten we die gelegenheden aangrijpen om een dialoog op gang te brengen, want er is veel te bespreken, waaronder de rampzalige humanitaire situatie in de Gazastrook."
Meer uit Binnenland
DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
16 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
1 dag geleden