Kabinet vindt cijfers SCP over tweedeling verontrustend
DEN HAAG (ANP) - Het is "verontrustend" dat rijke Nederlanders steeds minder in aanraking komen met armere landgenoten, zegt demissionair minister Karien van Gennip (Sociale Zaken) in een reactie op een onderzoek van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP).
"Want als mensen elkaar niet kennen, dan ken je elkaars leven niet, dan ken je elkaars opvattingen niet. En dat leidt eerder tot tegenstellingen, tot vooroordelen", aldus de bewindsvrouw. Volgens haar is het ook belangrijk dat op de werkvloer wordt gekeken hoe de verbinding kan worden verbeterd.
De afgelopen tien jaar is de scheiding groter geworden, maar vergeleken met andere landen in de EU is de segregatie in Nederland niet extreem. Uit het SCP-onderzoek blijkt dat vooral in en rond de Randstad en Eindhoven rijke Nederlanders afgezonderd leven van hun armere landgenoten.
Werkvloer
Als mensen meer in hun eigen bubbel gaan leven "weet je ook niet meer wat er bij de anderen speelt, kan het onbegrip ook toenemen onderling", reageert minister Carola Schouten (Armoedebeleid). De overheid heeft volgens haar niet een knop om de boel zomaar te veranderen, maar ook zij vindt dat onder meer naar de werkvloer moet worden gekeken.
"Ik vind het belangrijk dat we gewoon met elkaar blijven wonen. Dat we niet met z'n allen gaan terugtrekken in onze eigen plek", zegt Schouten.
Meer uit Politiek
BEIJING (ANP) - Het kabinet wil "actief" investeren in de relatie tussen Nederland en China. Dat zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) op de eerste dag van zijn handelsmissie tijdens een ontmoeting met Wang Wentao, de Chinese minister van Handel. Maar de relatie moet ook eerlijker, maakte hij duidelijk.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat samen met Duitsland Stinger-luchtdoelraketten produceren, maakte defensieminister Dilan Yeşilgöz dinsdag bekend vanuit de NAVO-top in Ankara. Ze meldde daarbij niet om welke bedragen en aantallen het gaat. De aankondiging is onderdeel van een pakket defensieovereenkomsten die de VVD-bewindsvrouw ondertekende, waarvan een deel al bekend was.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reza Pahlavi kijkt terug op een "positief gesprek" met Tweede Kamerleden. Dat de zoon van de laatste sjah van Iran hiervoor was uitgenodigd, leidde binnen en buiten de Tweede Kamer tot veel commotie. Hij werpt zich op als een prominente vertegenwoordiger van de oppositie, terwijl een deel van de oppositie en de Iraanse diaspora het daar niet mee eens is.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens een gesprek met Tweede Kamerleden waren verschillende vertegenwoordigers van de Iraanse oppositie en diaspora kritisch op Reza Pahlavi. De zoon van de laatste sjah van het land presenteert zich volgens hen ten onrechte als de vertegenwoordiger van de oppositie tegen het huidige regime in Iran. Zij spraken voordat Pahlavi zelf aan het woord kwam tijdens het besloten deel van het gesprek.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten moeten zich op het ministerie van Asiel en Migratie melden, omdat ze niet voldoen aan hun wettelijke taak om voor voldoende opvangplekken te zorgen. Het gaat om Aalten, Achtkarspelen, Bergen (Limburg), Beverwijk, Gemert-Bakel, Overbetuwe, Sluis, Valkenswaard, Voerendaal en Westland.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) begint dinsdag met zeventien Nederlandse bedrijven een drie dagen durende handelsmissie in China. Hij werd als Kamerlid vijf jaar geleden nog door Beijing op een sanctielijst geplaatst vanwege onder meer zijn kritiek op mensenrechtenschendingen in China.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Jaap van Delden voelde een "enorme druk" over hoe het met de vaccinatiegraad ging in Nederland ten opzichte van andere landen. Dat zei de oud-RIVM-vaccinatiedirecteur tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 dag geleden