Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet vindt cijfers SCP over tweedeling verontrustend

Kabinet vindt cijfers SCP over tweedeling verontrustend

DEN HAAG (ANP) - Het is "verontrustend" dat rijke Nederlanders steeds minder in aanraking komen met armere landgenoten, zegt demissionair minister Karien van Gennip (Sociale Zaken) in een reactie op een onderzoek van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP).

"Want als mensen elkaar niet kennen, dan ken je elkaars leven niet, dan ken je elkaars opvattingen niet. En dat leidt eerder tot tegenstellingen, tot vooroordelen", aldus de bewindsvrouw. Volgens haar is het ook belangrijk dat op de werkvloer wordt gekeken hoe de verbinding kan worden verbeterd.

De afgelopen tien jaar is de scheiding groter geworden, maar vergeleken met andere landen in de EU is de segregatie in Nederland niet extreem. Uit het SCP-onderzoek blijkt dat vooral in en rond de Randstad en Eindhoven rijke Nederlanders afgezonderd leven van hun armere landgenoten.

Werkvloer

Als mensen meer in hun eigen bubbel gaan leven "weet je ook niet meer wat er bij de anderen speelt, kan het onbegrip ook toenemen onderling", reageert minister Carola Schouten (Armoedebeleid). De overheid heeft volgens haar niet een knop om de boel zomaar te veranderen, maar ook zij vindt dat onder meer naar de werkvloer moet worden gekeken.

"Ik vind het belangrijk dat we gewoon met elkaar blijven wonen. Dat we niet met z'n allen gaan terugtrekken in onze eigen plek", zegt Schouten.

Meer uit Politiek

VVD wil actie tegen 'extreemrechtse groep' Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet actie ondernemen tegen de "extreemrechtse groep" die demonstraties zoals die in Loosdrecht tegen asielzoekerscentra "kaapt", vindt de VVD. Volgens Kamerlid Ulysse Ellian leidt het geweld door die groep, die volgens hem rondreist naar gemeenten met demonstraties om daar te rellen, af van de zorgen van bewoners.

1 dag geleden
Jetten kaart ontvoering Insiya aan bij Indiase premier Modi

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.

1 dag geleden
Kritiek van alle kanten op Markuszower over asielonrust

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.

1 dag geleden
Berendsen: lijst met Gazanen met visum ligt al bij Israël

DEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.

1 dag geleden
Klaas Knot pleit in Tweede Kamer voor 'geloof' in Lelylijn

DEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.

1 dag geleden
Asielminister tegen politiek: laat rust terugkeren in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.

1 dag geleden
Geen extra maatregelen kabinet na rellen bij opvanglocaties

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.

2 dagen geleden