Kabinet vindt cijfers SCP over tweedeling verontrustend
DEN HAAG (ANP) - Het is "verontrustend" dat rijke Nederlanders steeds minder in aanraking komen met armere landgenoten, zegt demissionair minister Karien van Gennip (Sociale Zaken) in een reactie op een onderzoek van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP).
"Want als mensen elkaar niet kennen, dan ken je elkaars leven niet, dan ken je elkaars opvattingen niet. En dat leidt eerder tot tegenstellingen, tot vooroordelen", aldus de bewindsvrouw. Volgens haar is het ook belangrijk dat op de werkvloer wordt gekeken hoe de verbinding kan worden verbeterd.
De afgelopen tien jaar is de scheiding groter geworden, maar vergeleken met andere landen in de EU is de segregatie in Nederland niet extreem. Uit het SCP-onderzoek blijkt dat vooral in en rond de Randstad en Eindhoven rijke Nederlanders afgezonderd leven van hun armere landgenoten.
Werkvloer
Als mensen meer in hun eigen bubbel gaan leven "weet je ook niet meer wat er bij de anderen speelt, kan het onbegrip ook toenemen onderling", reageert minister Carola Schouten (Armoedebeleid). De overheid heeft volgens haar niet een knop om de boel zomaar te veranderen, maar ook zij vindt dat onder meer naar de werkvloer moet worden gekeken.
"Ik vind het belangrijk dat we gewoon met elkaar blijven wonen. Dat we niet met z'n allen gaan terugtrekken in onze eigen plek", zegt Schouten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie, VVD) gaat extra nadruk leggen op taalonderwijs. Dat meldt de bewindsvrouw in een Kamerbrief. Sinds 2022 wordt ingezet op taal en rekenen, omdat het niveau van leerlingen op basisvaardigheden daalt. "Maar na vier jaar hadden de resultaten echt beter moeten zijn", aldus Tielen, die benadrukt dat in onderzoeken naar voren komt dat het vooral met het taalniveau van leerlingen slecht gesteld is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat de wet over wapens en munitie aanpassen. Daarmee wordt in elk geval een psychologisch onderzoek verplicht voor mensen die een wapenvergunning willen of hebben, schrijft minister David van Weel (Justitie, VVD) aan de Tweede Kamer. Ook denkt hij aan strengere regels om thuis wapens te bewaren, en aan nieuwe eisen over kennis van wapens.
5 uur geledenGRIENDTSVEEN (ANP) - Het herstellen van de natuur in de Peel door onder meer te zorgen voor voldoende water, is "eigenlijk belangrijker dan stikstof", zegt landbouwminister Jaimi van Essen (D66). De Peel is een van de gebieden waar de natuur er het slechtst aan toe is, onder meer door stikstof en verdroging. Net als voor de Veluwe is daar woensdag een akkoord ondertekend over een regionale aanpak voor natuurherstel en ervoor te zorgen dat er weer vergunningen verleend kunnen worden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib heeft haar conflict met het presidium van de Tweede Kamer bijgelegd, schrijft de huidige voorzitter Thom van Campen in een brief. Het conflict ging over het onderzoek dat het presidium in 2022 naar Arib liet instellen na twee anonieme brieven over haar gedrag. Na mediation zijn Arib en het presidium tot een oplossing gekomen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil over vier jaar, samen met Europese bondgenoten, een plan in gang hebben gezet om de afhankelijkheid van de Verenigde Staten voor de veiligheid van het Nederlandse grondgebied sterk te verminderen. Dat staat in de internationale veiligheidsstrategie die minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) aan de Tweede Kamer heeft gestuurd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de hele Tweede Kamer vraagt het kabinet met een "passend gebaar" richting de Molukse gemeenschap in ons land te komen. Premier Rob Jetten zei daar "zeer serieus" mee aan de slag te gaan. "De oproep sluit ook wel aan bij gesprekken die we als kabinet voeren met verschillende vertegenwoordigers van de Molukse gemeenschap", voegde hij eraan toe.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Hijs de vlag op ministeries en andere rijksgebouwen als met Keti Koti op 1 juli het einde van de slavernij wordt gevierd, verzoekt een Kamermeerderheid aan het kabinet. Een motie hierover van D66, ChristenUnie en DENK kreeg dinsdagmiddag voldoende steun.
1 dag geleden