Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet vindt alternatief voor hoger beroep tegen Groningers

Kabinet vindt alternatief voor hoger beroep tegen Groningers

DEN HAAG (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) gaat in principe niet meer in hoger beroep tegen Groningers met aardbevingsschade. In plaats daarvan gaat de overheidsorganisatie de rechter om een 'prejudiciële uitspraak' vragen. Dat moet ertoe leiden dat de overheid minder lang tegenover Groningers staat. Als zo'n uitspraak niet mogelijk is, kan het IMG alsnog in beroep.

Als Groningers "schade hebben, in bezwaar zijn gegaan en ook nog een rechtszaak hebben gevoerd én gewonnen - dan vind ik niet dat een overheid nog eens in hoger beroep moet", schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Hans Vijlbrief op Twitter.

Met zo'n prejudiciële uitspraak geeft de rechter uitleg over de geldende regels. Daardoor heeft het geen financiële gevolgen voor de bewoners, ook niet als de hogere rechter het IMG gelijk geeft.

Schadevergoeding

Voor de acht bekende schrijnende gevallen waarin het IMG al in hoger beroep is gegaan, hoeven bewoners de schadevergoeding die zij al hebben ontvangen niet terug te betalen. Ook niet als het IMG gelijk krijgt in het hoger beroep.

De ingreep is de eerste maatregel van het kabinet sinds de publicatie van het glasharde enquêterapport over de gaswinning in Groningen.

Meer uit Binnenland

Nederlanders opgepakt na plofkraak in Oostenrijkse plaats

WENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn drie Nederlanders opgepakt na een plofkraak op een geldautomaat in het dorp Hofkirchen im Traunkreis, ten zuiden van de stad Linz. Het gaat om een 32-jarige man uit Den Bosch, een man van 28 uit Amsterdam en een 25-jarige vrouw uit Hoofddorp. Ook een vierde persoon, van wie de nationaliteit niet bekend is gemaakt, is aangehouden. Bij de plofkraak werd niets buitgemaakt.

16 minuten geleden
Explosief bij politiebureau in centrum Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een explosief is maandag achtergelaten voor de deur van politiebureau Burgwallen aan de Nieuwezijds Voorburgwal in de binnenstad van Amsterdam. Iemand had het explosief ergens anders gevonden en bracht het naar het politiebureau, meldt een woordvoerder van de politie.

1 uur geleden
NS-systemen mondjesmaat weer opgestart na storing

UTRECHT (ANP) - Het IT-systeem van de NS dat maandagochtend werd getroffen door een storing wordt mondjesmaat weer opgestart, meldt een woordvoerder van de spoorvervoerder. De NS-reisplanner, die een groot deel van de ochtend onbereikbaar was via de site en app, is volgens haar bij steeds meer mensen weer in de lucht. Het kan nog wel even duren voordat de planner bij iedereen weer werkt.

1 uur geleden
Mogelijk explosief gevonden bij politiebureau centrum Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een deel van de Nieuwezijds Voorburgwal in de binnenstad van Amsterdam is afgezet vanwege de vondst van een mogelijk explosief voor het politiebureau. Een politiewoordvoerder bevestigt berichtgeving van AT5 hierover. Het Team Explosieven Veiligheid (TEV) is onderweg om onderzoek te doen.

2 uur geleden
Vier verdachten aangehouden na dood Nederlandse broers in Turkije

ISTANBUL (ANP) - Vier mensen zijn aangehouden in Turkije in verband met de dood van twee Nederlandse broers, melden Turkse media. De jongens van 15 en 17 jaar uit Noord-Holland werden vrijdagochtend dood gevonden in hun hotelkamer in Istanbul.

2 uur geleden
Walibi trekt omstreden reclamespotje helemaal terug

BIDDINGHUIZEN (ANP) - Attractiepark Walibi Holland trekt een omstreden reclamespotje voor een Halloweenevenement definitief terug. Het bedrijf zei eerder dat het spotje na zondag weer te zien zou zijn, maar nu kiest het park ervoor om het filmpje helemaal niet meer te tonen.

2 uur geleden
Animal Rights doet aangifte tegen politie om dood 'hybride wolf'

TEGELEN (ANP) - Animal Rights doet aangifte tegen de politie, omdat die zaterdag in Limburg een vermeende kruising tussen een wolf en een hond heeft doodgeschoten. "Er was helemaal geen reden om het dier dood te schieten", zegt Erwin Vermeulen van de dierenrechtenorganisatie.

2 uur geleden