Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet verwacht lagere huren door betere bescherming middenhuren

Kabinet verwacht lagere huren door betere bescherming middenhuren

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil mensen die een middenhuur betalen voor hun woning - tussen de 750 en straks ongeveer 1100 euro - beter beschermen. Zo moet de huur worden berekend op basis van punten die de kwaliteit bepalen, zoals dat ook geldt voor sociale huurwoningen (tot 750 euro per maand). Bovendien wordt dit stelsel dwingend en handhaafbaar gemaakt. Verhuurders voor dit deel van de private sector die straks een te hoge huur berekenen, riskeren dan een forse bestuurlijke boete.

Woonminister Hugo de Jonge heeft aan de Tweede Kamer laten weten dat de voorgestelde regulering gaat gelden voor nieuwe huurcontracten. Het zal er volgens hem toe leiden dat de huurprijs van ruim 300.000 woningen met gemiddeld 190 euro per maand omlaaggaat. De wijzigingen moeten nog door het parlement en zullen begin 2024 van kracht worden.

De maatregel is tijdelijk en zal duren zolang het noodzakelijk is. "Met de huidige schaarste is dat het geval", aldus de minister. Hij wil ook beter gaan handhaven op te hoge huurprijzen. Hoe dat precies eruit gaat zien, is nog niet duidelijk; hij gaat daarover in gesprek met gemeenten. Via de Wet goed verhuurderschap is het mogelijk om bestuurlijke boetes op te leggen die beginnen met 20.000 euro. Bij recidive komt het bedrag uit op 70.000 tot 80.000 euro, zei De Jonge na afloop van de ministerraad. "Dat zijn hele forse bedragen, maar dat moet ook."

De Woonbond

Huurdersorganisatie de Woonbond is blij dat er meer woningen een maximale huurprijs gaan krijgen. Maar de huurdersbond vindt dat De Jonge wel veel te gemakkelijk extra punten toekent. Daardoor zullen er tienduizenden sociale huurwoningen verdwijnen en kunnen woningen in de sociale sector en middenhuur veel duurder worden dan de kwaliteit van de woningen rechtvaardigt, waarschuwt de organisatie.

IVBN, de belangenbehartiger van vastgoedinvesteerders, vindt het daarentegen maar niks dat het kabinet nu inzet op reguleren. De organisatie heeft al meerdere keren aangegeven dat regulering geen oplossing is voor het huidige tekort aan woningen. IVBN stelt in een reactie daarom dat juist het stimuleren van nieuwbouw en het versneld verduurzamen van bestaande woningen prioriteit zou moeten krijgen van de minister.

Verduurzamen

"Deze eisen veranderen niets aan het feit dat met het doortrekken van het huidige puntensysteem het vaak financieel simpelweg niet mogelijk is om te verduurzamen. Het enige dat de minister nu doet is verhuurders die willen verduurzamen dwingen tussen linksom of rechtsom verlies maken", klaagt woningverhuurder Heimstaden op zijn beurt.

Meer uit Politiek

Voormalig SP-Kamerlid Paul Ulenbelt (73) overleden

DEN HAAG (ANP) - Voormalig SP-Kamerlid Paul Ulenbelt is op 21 juli overleden. Dat meldt de partij op haar website. Ulenbelt zat van november 2006 tot maart 2017 in de Tweede Kamer, waar hij het woord voerde over voor de SP belangrijke onderwerpen als de rechten van werknemers, arbeidsomstandigheden en pensioenen. Hij is 73 jaar geworden.

9 uur geleden
Provincies willen geen noodopvang, maar uitvoering spreidingswet

DEN HAAG (ANP) - De provincies hebben demissionair minister Mona Keijzer van Asiel en Migratie opgeroepen om de spreidingswet uit te voeren, in plaats van te vragen om noodopvanglocaties. Acht provincies kregen deze week het verzoek om met spoed elk 325 extra plekken in de noodopvang te realiseren. Als reactie stuurden de commissarissen van de Koning een gezamenlijke brief aan Keijzer.

5 dagen geleden
Hermans kiest Schiermonnikoogroute voor stroomkabel naar Noordzee

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) kiest voor de bekritiseerde kabelroute langs Schiermonnikoog. Er moeten zware kabels door de Waddenzee komen om windenergie van de Noordzee aan land te brengen. Dit is volgens de klimaat- en energieminister de 'snelste en meest betrouwbare route', schrijft ze in een Kamerbrief.

5 dagen geleden
NRC: contact tussen FVD en entourage Poetin

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid voor Forum voor Democratie (FVD) Ralf Dekker nam in maart deel aan een videoconferentie met Russische politici, waarachter een campagne van het Kremlin schuilging om de NAVO te ondermijnen. Dat schrijft NRC.

5 dagen geleden
VluchtelingenWerk blij met uitspraak over asielverzoeken Jemen

DEN HAAG (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland zegt blij te zijn met de uitspraak van de Raad van State over de asielaanvragen van mensen uit Jemen. De hoogste bestuursrechter oordeelde woensdag dat demissionair minister David van Weel van Asiel beter moet uitleggen waarom niet alle vluchtelingen uit Jemen asiel krijgen.

6 dagen geleden
RvS: onderbouw waarom niet alle Jemenieten asiel krijgen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Asiel, VVD) moet beter onderbouwen waarom niet alle vluchtelingen uit Jemen asiel krijgen, oordeelt de Raad van State. Momenteel is het beleid dat Jemenieten alleen mogen blijven als zij persoonlijk gevaar lopen. De minister vindt dat er geen sprake is van een uitzonderlijk onveilige situatie, waarin alle asielzoekers zouden mogen blijven. Maar de hoogste bestuursrechter vindt dat hij dit niet goed heeft gemotiveerd.

6 dagen geleden
Meer partijen willen verkiezingsprogramma laten doorrekenen

DEN HAAG (ANP) - Vergeleken met de vorige Tweede Kamerverkiezingen zijn meer partijen van plan hun programma te laten doorrekenen door het Centraal Planbureau (CPB). Zeker tien partijen zijn dit van plan. De vorige keer waren het er acht. Vooral kleinere oppositiepartijen doen niet mee, uit principiƫle redenen of omdat ze het te veel moeite vinden.

1 week geleden