Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet vervult belastingwensen christelijke partijen voor steun

Kabinet vervult belastingwensen christelijke partijen voor steun

DEN HAAG (ANP) - In ruil voor steun aan het belastingplan hebben de drie confessionele oppositiepartijen CDA, ChristenUnie en SGP drie voor hen belangrijke belastingmaatregelen toegezegd gekregen van het kabinet. Er wordt gezocht naar een alternatief voor de btw-verhoging op cultuur, sport en media, er komt lastenverlichting voor eenverdieners en de giftenaftrek blijft volledig in stand.

De drie partijen trokken samen op en legden hun eisen als pakket op tafel: alle drie de wensen moesten worden ingewilligd, anders zouden alle drie de partijen tegen stemmen. Een vergaand dreigement: het komt heel weinig voor dat constructieve oppositiepartijen een belastingplan dreigen weg te stemmen. De stem van de oppositiepartijen is bovendien cruciaal voor het kabinet om het belastingpakket door de Eerste Kamer te krijgen.

De Kamer schaart zich naar verwachting achter een motie van het CDA om dit voorjaar verder te kijken naar alternatieven voor de opheffing van het verlaagde btw-tarief op kaartjes voor het theater en sportschoolabonnementen. Het kabinet kan ook meegaan met een amendement (aanpassing van de voorliggende wetswijziging) van de ChristenUnie om de giftenaftrek helemaal in stand te houden. Na kritiek van de Kamer was de voorgenomen versobering van de aftrek al grotendeels teruggedraaid: deze zou alleen nog voor bedrijven gelden.

Tegengaan 'fiscale discriminatie'

Tot slot gaat het kabinet aan de slag met de wens van de SGP om iets te doen tegen "fiscale discriminatie" van eenverdieners (huishoudens waarvan een van de ouders werkt). Het plan van de christelijke partijen moet 100 miljoen euro aan lastenverlichting voor eenverdieners opleveren.

Heinen erkende in het debat over het belastingplan dat het kabinet de wensen in vervulling laat gaat vanuit politieke afwegingen: hij is het niet eens met alle plannen, maar heeft de steun van de christelijke partijen nu eenmaal nodig voor een meerderheid.

Meer uit Politiek

Schoof noemt nieuwe plannen van Israël over Gaza "zorgelijk"

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe plannen van de Israëlische regering over de Gazastrook zijn "zorgelijk", zei premier Dick Schoof dinsdag. Hij roept de Israëlische regering op "een andere koers te varen en gesprekken over een staakt-het-vuren te hervatten".

2 uur geleden
Premier Schoof feliciteert nieuwe Duitse bondskanselier Merz

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof heeft de nieuwe Duitse bondskanselier Friedrich Merz via X gefeliciteerd met zijn aantreden. De christendemocraat kreeg dinsdag voldoende steun in de Bondsdag om aan de slag te kunnen als regeringsleider.

3 uur geleden
Rob Oudkerk en Ronald Plasterk genomineerd voor Fortuynprijs

DEN HAAG (ANP) - De oud-politici Rob Oudkerk en Ronald Plasterk (beiden PvdA) maken dit jaar kans op de Pim Fortuyn Prijs. Ook opiniemaker Marianne Zwagerman en schrijver Keyvan Shahbazi zijn genomineerd.

11 uur geleden
Schoof: echo verleden laat ons overdenken wat herdenken betekent

AMSTERDAM (ANP) - Premier Dick Schoof zei tijdens zijn toespraak bij de herdenking op de Dam in Amsterdam dat het de echo uit het verleden is die mensen oproept om tachtig jaar na de bevrijding te blijven herdenken. "En te overdenken wat dit in het hier en nu voor ons betekent. In ons eigen leven. In onze eigen keuzes. In alle grote en kleine daden van menselijkheid", aldus Schoof. De premier houdt eens in de vijf jaar een toespraak bij de Nationale Dodenherdenking.

2 dagen geleden
Tientallen mensen keren Schoof rug toe bij toespraak op Dam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben premier Dick Schoof de rug toegekeerd toen hij zijn toespraak hield tijdens de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam. Ook toen PVV'er en Tweede Kamervoorzitter Martin Bosma vlak daarna een krans legde draaiden zij zich om. Activist Frank van der Linde had hiertoe opgeroepen, omdat hij vindt dat de dodenherdenking niet gekaapt mag worden "door extreemrechts die medeplichtig is aan de genocide in Gaza".

2 dagen geleden
Persoon schreeuwt na toespraak Schoof op Dam

AMSTERDAM (ANP) - Na de toespraak van premier Dick Schoof tijdens de Nationale Herdenking op de Dam riep iemand vanuit het publiek: "Schande, bloed aan je handen!" Dat hoorde een ANP-verslaggever. Ook daarna werd nog iets geroepen vanuit het publiek. Onduidelijk is wat.

2 dagen geleden
Meer dan ton opgehaald voor Efteling-uitje azc-kinderen

SINT ANNAPAROCHIE (ANP) - Binnen enkele uren is meer dan 100.000 euro opgehaald om kinderen van een asielzoekerscentrum in Sint Annaparochie toch naar pretpark de Efteling te kunnen laten gaan. Vier crowdfundingacties op GoFundMe hadden even voor 13.45 uur zaterdag samen bijna 104.000 euro ingezameld.

3 dagen geleden