Kabinet verlengt vliegverbod tot 10 april
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt het vliegverbod dat twee weken geleden werd aangekondigd wegens het coronavirus tot 10 april. Dat betekent dat Nederland langer vluchten weert uit bepaalde risicolanden, meldde minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer.
Het verbod op vluchten uit China, inclusief Hongkong, Iran, Zuid Korea en Italië zou vrijdagavond aflopen. Later zijn Spanje en Oostenrijk toegevoegd aan de lijst. Nederland zou vluchten uit die landen tot begin april weren.
Omdat in al deze landen volgens het Rijksinstituut Volksgezondheid en Milieu nog volop corona-besmettingen plaatsvinden, is de regeling verlengd. In Zuid-Korea en China worden corona-maatregelen langzaam afgebouwd. Maar "het RIVM adviseert eerst af te wachten wat het effect is op het aantal patiënten" voordat vluchten uit deze landen weer naar Nederland mogen.
Het vliegverbod kent een aantal uitzonderingen, bijvoorbeeld voor vluchten met Nederlanders, of in sommige gevallen Europeanen, die naar huis proberen te komen. Zorgmedewerkers mogen landen als Nederland ze nodig heeft. Ook voor patiënten gelden uitzonderingen. Vrachtvliegtuigen uit deze gebieden mogen wel in Nederland landen.
Meer uit Binnenland
NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
10 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
10 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
12 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
23 uur geleden