Kabinet verleent medewerking als Israël supporters wil ophalen
BOEDAPEST (ANP) - Het Nederlandse kabinet zal medewerking verlenen aan Israël, als het vliegtuigen wil sturen om supporters van Maccabi Tel Aviv op te halen. Dat zegt premier Dick Schoof vanuit de Hongaarse hoofdstad Boedapest, waar hij is voor een bijeenkomst van Europese regeringsleiders. "Mensen zijn bang en als ze willen terugkeren, moeten we ze helpen."
"Wat er vannacht in Amsterdam is gebeurd, is ronduit schandalig en verwerpelijk", zei Schoof. Hij spreekt van "antisemitisch geweld".
"Joodse medeburgers moeten zich veilig kunnen voelen in Nederland. En supporters van Joodse voetbalclubs moeten zich ook veilig kunnen voelen in Nederland. In dat opzicht hebben we een beschamende vertoning gegeven als Nederland."
Zorgen
Hij vindt dat alle Nederlanders zich hiervoor moeten schamen. Alles moet in het werk worden gesteld om de daders op te sporen en te vervolgen, vindt de premier.
Schoof begrijpt dat de Joodse gemeenschap in Amsterdam zich zorgen maakt.
'Hit-en-run'
De premier snapt dat het geweld "internationaal enorme aandacht trekt, omdat het gewoon antisemitisch geweld is. En dat dat in Nederland gebeurt, anno 2024, is gewoon verwerpelijk."
Schoof wil een grondig onderzoek. "Het is een merkwaardige combinatie, van enerzijds supportersgeweld en anderzijds antisemitisme. Maar het moet echt goed worden uitgezocht voordat we te grote conclusies gaan trekken."
Het is ook nog onduidelijk of het om georganiseerde acties ging. "Het lijkt op een hit-en-run", maar ook daarvoor moet het onderzoek worden afgewacht.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA gaat "niet onderhandelen" over het versnellen van de verhoging van de pensioenleeftijd, zoals het minderheidskabinet van D66, VVD en CDA wil. Die waarschuwing gaf Jesse Klaver af in een debat woensdag over de regeringsverklaring. "Haal deze van tafel", riep de leider van de grootste oppositiepartij op.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer is woensdagochtend niet aanwezig bij het debat over de regeringsverklaring. Maandag werd bekend dat ze uit BBB stapt, nadat niet zijzelf maar Henk Vermeer werd aangewezen als partijleider. Als zelfstandig Tweede Kamerlid gaat Keijzer dus nog niet direct in debat met het kabinet.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft in het debat over de regeringsverklaring hard uitgehaald naar minister Eelco Heinen (Financiën). De VVD-bewindsman zei voor aanvang van het debat dat hij het nieuwe stelsel voor het belasten van rendement op vermogen (box 3), dat nog voor behandeling in de Eerste Kamer ligt, met spoed toch weer wil aanpassen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) gaat "zo snel als mogelijk is" cijfers publiceren over benodigde opvangplekken voor asielzoekers. Dat zei hij tegen het ANP voordat het debat over de regeringsverklaring begon. Zijn voorganger Mona Keijzer deelde de cijfers nog niet, ook al moest ze dat volgens de wet voor 1 februari doen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet maakt "grote keuzes om los te trekken wat vastzit". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in de Tweede Kamer, waar hij woensdagochtend de regeringsverklaring aflegde. Hij erkende daarin dat samenwerking de enige manier is voor het minderheidskabinet om noodzakelijke hervormingen erdoor te krijgen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een haastige stemming in de Eerste Kamer zijn op de valreep "grote uitvoeringsproblemen" voorkomen die de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) voorzag. De organisatie die asielaanvragen verwerkt, registreert daarvoor biometrische gegevens zoals vingerafdrukken.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe namen dat de komende gemeenteraadsverkiezingen op het stembiljet staat, is iets gedaald vergeleken met 2022. Dat blijkt uit een analyse van de definitieve kandidatenlijsten van de Kiesraad door het ANP. Van in totaal 61.549 mensen was 59,1 procent (36.357 kandidaten) vier jaar geleden niet verkiesbaar.
17 uur geleden