Kabinet verleent medewerking als Israël supporters wil ophalen
BOEDAPEST (ANP) - Het Nederlandse kabinet zal medewerking verlenen aan Israël, als het vliegtuigen wil sturen om supporters van Maccabi Tel Aviv op te halen. Dat zegt premier Dick Schoof vanuit de Hongaarse hoofdstad Boedapest, waar hij is voor een bijeenkomst van Europese regeringsleiders. "Mensen zijn bang en als ze willen terugkeren, moeten we ze helpen."
"Wat er vannacht in Amsterdam is gebeurd, is ronduit schandalig en verwerpelijk", zei Schoof. Hij spreekt van "antisemitisch geweld".
"Joodse medeburgers moeten zich veilig kunnen voelen in Nederland. En supporters van Joodse voetbalclubs moeten zich ook veilig kunnen voelen in Nederland. In dat opzicht hebben we een beschamende vertoning gegeven als Nederland."
Zorgen
Hij vindt dat alle Nederlanders zich hiervoor moeten schamen. Alles moet in het werk worden gesteld om de daders op te sporen en te vervolgen, vindt de premier.
Schoof begrijpt dat de Joodse gemeenschap in Amsterdam zich zorgen maakt.
'Hit-en-run'
De premier snapt dat het geweld "internationaal enorme aandacht trekt, omdat het gewoon antisemitisch geweld is. En dat dat in Nederland gebeurt, anno 2024, is gewoon verwerpelijk."
Schoof wil een grondig onderzoek. "Het is een merkwaardige combinatie, van enerzijds supportersgeweld en anderzijds antisemitisme. Maar het moet echt goed worden uitgezocht voordat we te grote conclusies gaan trekken."
Het is ook nog onduidelijk of het om georganiseerde acties ging. "Het lijkt op een hit-en-run", maar ook daarvoor moet het onderzoek worden afgewacht.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
7 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
7 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
8 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.
1 dag geleden