Kabinet verdubbelt motorrijtuigenbelasting voor campers
DEN HAAG (ANP) - Eigenaren van campers gaan meer motorrijtuigenbelasting betalen. Nu betalen zij nog een kwart van het normale tarief, dat wordt straks de helft. Dat staat in het Belastingplan dat het kabinet op Prinsjesdag heeft gepresenteerd.
Ook belastingregelingen voor oldtimers en autobussen die op LPG rijden worden versoberd. Het kabinet zet, op aandringen van onder anderen de Algemene Rekenkamer, het mes in belastingregelingen die niet doelmatig of onduidelijk uitwerken.
Voor kampeerwagens geldt een lager tarief, omdat ze doorgaans alleen voor vakanties en weekendjes weg worden gebruikt. Ze komen daardoor veel minder vaak op de weg dan gewone bestelbusjes. Om diezelfde reden genieten bezitters van klassieke auto's een belastingvoordeel.
Verlaagde btw-tarief afgeschaft
Ook het verlaagde btw-tarief dat voor specifieke goederen voor de landbouwsector geldt, wordt afgeschaft. De regeling leidde ertoe dat bijvoorbeeld konijnenvoer onder een lager tarief viel, terwijl cavia-eigenaren een hoger btw-tarief over voer betaalden.
Eerder lekte al uit dat de accijns op alcohol, sigaretten en rooktabak omhooggaat.
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.
2 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft woensdagochtend zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Kunstmuseum in Den Haag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in OBS Archipel aan de Atjehstraat in Den Haag zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dit gebeurde rond 08.30 uur.
3 uur geleden