Kabinet verdedigt Voorjaarsnota, roep om extra koopkrachtpakket
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verdedigt woensdag de miljardenverbouwing van de begroting tegenover de Tweede Kamer. Intussen neemt de druk op het kabinet toe om meer te doen, nu blijkt dat honderdduizenden huishoudens mogelijk in de problemen komen door de hoge energieprijzen.
In het donkerste scenario krijgen 1,2 miljoen huishoudens zelfs betalingsproblemen, becijferde het Centraal Planbureau laatst. Minister van Financiën Sigrid Kaag verwees in reactie hierop vooral naar augustus, wanneer het kabinet besluiten neemt over de begroting van volgend jaar. Deze plannen komen op Prinsjesdag naar buiten. Op de vraag of het kabinet niet eerder gaat ingrijpen, zei de bewindsvrouw: "Never say never."
Wel benadrukt het kabinet steeds dat het beperkt knoppen heeft om aan te draaien, zeker voor het lopende begrotingsjaar. Minister Karien van Gennip (Sociale Zaken) benadrukt daarnaast dat generieke maatregelen niet per definitie een oplossing bieden aan de kwetsbaarste huishoudens.
Intussen wordt het ook politiek een uitdaging voor het kabinet om een meerderheid te vinden in beide Kamers. De linkse oppositietandem van PvdA en GroenLinks geeft al aan de kabinetsplannen niet te steunen. Volgens de partijen is er onvoldoende steun voor mensen die in de financiële problemen komen door inflatie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer steunt het besluit van het kabinet om het marineschip Zr. Ms. Evertsen naar het oosten van de Middellandse Zee te sturen voor een defensieve missie om Cyprus en NAVO-bondgenoten te beschermen. Dat bleek woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.
20 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.
1 dag geleden