Kabinet verdedigt Voorjaarsnota, roep om extra koopkrachtpakket
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verdedigt woensdag de miljardenverbouwing van de begroting tegenover de Tweede Kamer. Intussen neemt de druk op het kabinet toe om meer te doen, nu blijkt dat honderdduizenden huishoudens mogelijk in de problemen komen door de hoge energieprijzen.
In het donkerste scenario krijgen 1,2 miljoen huishoudens zelfs betalingsproblemen, becijferde het Centraal Planbureau laatst. Minister van Financiën Sigrid Kaag verwees in reactie hierop vooral naar augustus, wanneer het kabinet besluiten neemt over de begroting van volgend jaar. Deze plannen komen op Prinsjesdag naar buiten. Op de vraag of het kabinet niet eerder gaat ingrijpen, zei de bewindsvrouw: "Never say never."
Wel benadrukt het kabinet steeds dat het beperkt knoppen heeft om aan te draaien, zeker voor het lopende begrotingsjaar. Minister Karien van Gennip (Sociale Zaken) benadrukt daarnaast dat generieke maatregelen niet per definitie een oplossing bieden aan de kwetsbaarste huishoudens.
Intussen wordt het ook politiek een uitdaging voor het kabinet om een meerderheid te vinden in beide Kamers. De linkse oppositietandem van PvdA en GroenLinks geeft al aan de kabinetsplannen niet te steunen. Volgens de partijen is er onvoldoende steun voor mensen die in de financiële problemen komen door inflatie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedagsvoorziening.
1 dag geleden