Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet trekt opnieuw geld uit voor veiligere overwegen

Kabinet trekt opnieuw geld uit voor veiligere overwegen

DEN HAAG (ANP) - Overwegen blijven een zwakke schakel in het spoornetwerk. Het kabinet trekt opnieuw geld uit om te zorgen voor veiligere spoorwegovergangen. Vorig jaar vonden daar 14 ongevallen plaats met 9 doden, 3 zwaargewonden en 13 lichtgewonden als gevolg. Dat zijn er wel minder dan in 2018.

In 2019 zijn 42 overwegen opgeheven en er zijn geen nieuwe aangelegd, meldt de Inspectie Leefomgeving en Transport. Nederland telt nu 2427 overwegen, waarvan er 724 onbewaakt zijn. ProRail is bezig om het aantal (onbewaakte) overwegen terug te brengen in een poging het aantal ongevallen te verminderen. Het kabinet reserveert nu 37 miljoen euro om in de komende drie jaar 180 gevaarlijke overwegen aan te pakken. In juni trok het kabinet al 25 miljoen euro extra uit voor verbetering van de veiligheid op overwegen.

In augustus bereikte de spoorbeheerder met NS, boeren en de gemeente Midden-Drenthe een akkoord over het opheffen van twee onbewaakte spoorwegovergangen na aanrijdingen met landbouwvoertuigen met fatale afloop.

"Het Nederlandse spoor is een van de veiligste in Europa, maar er is nog ruimte voor verbetering", aldus de inspectie, die valt onder het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.

Meer uit Binnenland

Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

17 minuten geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

24 minuten geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

26 minuten geleden
Niemand wordt vervolgd voor dodelijke woningbrand Roermond

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.

47 minuten geleden
Zangvogeltentoonstellingen mogen weer, ondanks vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.

49 minuten geleden
Haagse politiemedewerker verdachte van omkoping

DEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.

51 minuten geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 25-jarige Sendric S. voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. S. heeft bekend dat hij in december 2024 en januari 2025 drie mannen afzonderlijk van elkaar op straat heeft doodgeschoten.

2 uur geleden