Kabinet trekt opnieuw geld uit voor veiligere overwegen
DEN HAAG (ANP) - Overwegen blijven een zwakke schakel in het spoornetwerk. Het kabinet trekt opnieuw geld uit om te zorgen voor veiligere spoorwegovergangen. Vorig jaar vonden daar 14 ongevallen plaats met 9 doden, 3 zwaargewonden en 13 lichtgewonden als gevolg. Dat zijn er wel minder dan in 2018.
In 2019 zijn 42 overwegen opgeheven en er zijn geen nieuwe aangelegd, meldt de Inspectie Leefomgeving en Transport. Nederland telt nu 2427 overwegen, waarvan er 724 onbewaakt zijn. ProRail is bezig om het aantal (onbewaakte) overwegen terug te brengen in een poging het aantal ongevallen te verminderen. Het kabinet reserveert nu 37 miljoen euro om in de komende drie jaar 180 gevaarlijke overwegen aan te pakken. In juni trok het kabinet al 25 miljoen euro extra uit voor verbetering van de veiligheid op overwegen.
In augustus bereikte de spoorbeheerder met NS, boeren en de gemeente Midden-Drenthe een akkoord over het opheffen van twee onbewaakte spoorwegovergangen na aanrijdingen met landbouwvoertuigen met fatale afloop.
"Het Nederlandse spoor is een van de veiligste in Europa, maar er is nog ruimte voor verbetering", aldus de inspectie, die valt onder het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
5 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
9 uur geleden