Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet trekt opnieuw geld uit voor veiligere overwegen

Kabinet trekt opnieuw geld uit voor veiligere overwegen

DEN HAAG (ANP) - Overwegen blijven een zwakke schakel in het spoornetwerk. Het kabinet trekt opnieuw geld uit om te zorgen voor veiligere spoorwegovergangen. Vorig jaar vonden daar 14 ongevallen plaats met 9 doden, 3 zwaargewonden en 13 lichtgewonden als gevolg. Dat zijn er wel minder dan in 2018.

In 2019 zijn 42 overwegen opgeheven en er zijn geen nieuwe aangelegd, meldt de Inspectie Leefomgeving en Transport. Nederland telt nu 2427 overwegen, waarvan er 724 onbewaakt zijn. ProRail is bezig om het aantal (onbewaakte) overwegen terug te brengen in een poging het aantal ongevallen te verminderen. Het kabinet reserveert nu 37 miljoen euro om in de komende drie jaar 180 gevaarlijke overwegen aan te pakken. In juni trok het kabinet al 25 miljoen euro extra uit voor verbetering van de veiligheid op overwegen.

In augustus bereikte de spoorbeheerder met NS, boeren en de gemeente Midden-Drenthe een akkoord over het opheffen van twee onbewaakte spoorwegovergangen na aanrijdingen met landbouwvoertuigen met fatale afloop.

"Het Nederlandse spoor is een van de veiligste in Europa, maar er is nog ruimte voor verbetering", aldus de inspectie, die valt onder het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.

Meer uit Binnenland

Ook maandagochtend plaatselijk dichte mist in noordwesten

DE BILT (ANP) - In Noord-Holland en het westelijke Waddengebied komt ook maandagochtend plaatselijk weer dichte mist voor. Zaterdag en zondag gaf het KNMI ook al code geel af voor dichte mist in het midden en noorden van het land. Die waarschuwing blijft voor het noordwesten tot zeker maandagochtend 08.00 uur van kracht.

29 minuten geleden
Man gewond geraakt bij steekpartij in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Op de Quinten Matsyslaan in Eindhoven heeft zondagavond een steekpartij plaatsgevonden. Daarbij raakte een jongeman gewond aan zijn been. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X. Rond 23.40 uur kwam er een melding binnen van de steekpartij.

31 minuten geleden
Ruim 5000 bezoekers in openingsweekend Fotomuseum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum heeft in het openingsweekend op de nieuwe locatie in Pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid ruim 5000 bezoekers getrokken, meldt een woordvoerder van het museum.

7 uur geleden
Waarschuwing voor dichte mist in noorden en noordoosten

DE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.

18 uur geleden
Steeds meer energiezuinige huizen in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

18 uur geleden
Dance-event in Rotterdam tijdelijk ontruimd na incident

ROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.

1 dag geleden
Politie: storing raakte ook niet-spoednummer 0900-8844

DEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.

1 dag geleden