Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet trekt miljoenen uit tegen criminele zaken in gevangenis

Kabinet trekt miljoenen uit tegen criminele zaken in gevangenis

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat jaarlijks 16 miljoen euro extra besteden om te voorkomen dat criminelen vanuit de gevangenis hun zaken voortzetten. Dat meldt staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie). Het geld komt uit de pot van jaarlijks 300 miljoen euro die de coalitie wil besteden aan nationale veiligheid.

Een deel moet gaan naar betere technologie om drones bij gevangenissen op te sporen. Volgens een woordvoerder van Coenradie vliegen de onbemande toestellen "in groten getale" over gevangenismuren heen om bijvoorbeeld drugs en telefoons naar gevangenen te brengen.

Verder gaan delen van die 16 miljoen euro per jaar naar Afdelingen Intensief Toezicht, waar gevangenen zitten met een hoog risico dat ze vanuit de gevangenis verder werken. Coenradie werkt de komende maanden uit hoe het geld precies wordt besteed.

Marengo-proces

Afgelopen maanden ging het in de Tweede Kamer veel over dit zogeheten 'voortgezet crimineel handelen in detentie'. Berichten over contacten tussen Marengo-hoofdverdachten Ridouan Taghi en Saïd R. zorgden voor verontwaardiging in de politiek. Coenradie erkende dat ook de Extra Beveiligde Inrichting in Vught, waar de zwaarste criminelen zitten, op dat gebied "risico's" kent.

De woordvoerder van de staatssecretaris ontkent dat deze berichten de aanleiding zijn voor de extra miljoenen. Ze wijst op het hoofdlijnenakkoord, waarin ook het voornemen staat om de aanpak van criminele zaken in de gevangenis te verbeteren. "Technologische ontwikkelingen gaan snel, het is belangrijk daarin te blijven investeren."

Meer uit Politiek

PRO steunt ook nader uitgewerkte stikstofplannen kabinet

DEN HAAG (ANP) - PRO blijft achter de verder uitgewerkte stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen (D66) staan. Dat laat landbouwwoordvoerder Laura Bromet van de linkse oppositiepartij weten op Bluesky.

2 uur geleden
Kabinet wil eerder kleine stikstofuitstoot vergunningvrij

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een half jaar eerder dan gepland ervoor zorgen dat bedrijven en bijvoorbeeld woningbouwprojecten met een kleine stikstofuitstoot geen vergunning hoeven aan te vragen. Dat schrijft minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) in de brief over stikstof. Hij wil dit per 1 juli 2027 mogelijk maken.

7 uur geleden
Strenge stikstofregels rond natuur: 1,5 koe per hectare

DEN HAAG (ANP) - In de zones rond kwetsbare natuur mogen boeren op termijn maximaal 1,5 koe per hectare grond houden. Dat is een van de strengere regels die landbouwminister Jaimi van Essen voorstelt om te zorgen voor minder stikstof op gevoelige natuur. Hij benadrukt dat provincies de mogelijkheid krijgen om daarvan af te wijken en met een eigen plan te komen.

7 uur geleden
Markuszower ziet geen argument om tegen belastingplan te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower wil nog niet hardop zeggen of zijn fractie voor het aangepaste belastingplan van het kabinet gaat stemmen. Maar hij vindt het naar eigen zeggen "moeilijk argumenten te bedenken" om dat niet te doen. "Volgens mij is er heel veel pijn weggehaald."

8 uur geleden
JA21 kan belastingplan nog niet steunen, ziet eisen niet terug

DEN HAAG (ANP) - JA21 kan het belastingplan nu nog niet steunen, maar ziet wel "dat er voorzichtig wat stappen worden gezet". Zo vindt partijleider Joost Eerdmans het bijvoorbeeld positief dat de zogenoemde vrijheidsbijdrage wordt gecompenseerd. Tegelijkertijd mist hij plannen voor ondernemers. Ook ziet hij de eisen van hem en bondgenoten BBB en SGP op niet-financiële thema's niet terug, zoals asiel, abortus of stikstof. "Daar moet op bewogen worden."

9 uur geleden
ChristenUnie positief over aanpassing belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is positief over de aanpassingen van het belastingplan waarmee het kabinet dinsdag is gekomen. Wel blijft de oppositiepartij vragen houden over de plannen voor de vermogenswinstbelasting box 3, zegt fractieleider Mirjam Bikker van de ChristenUnie.

10 uur geleden
Meer gemeenten moeten gft-afval scheiden, vindt Van Veldhoven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat meer gemeenten gft-afval gaan scheiden. Dat is al verplicht, maar minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) wil uitzonderingen op die plicht schrappen uit de wet, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer. Het is een van de maatregelen die ze voorstelt om afvalstromen landelijk meer op elkaar te laten lijken.

11 uur geleden